Hosté na Bazalech vedli už 2:0, ale Baník čtyřmi góly v rozmezí jedenácti minut stav otočil. Dvakrát se trefili Mario Lička a David Střihavka.

Tomáš Mičola mezi hráči Bohemians Praha Miroslavem Obermajerem a Pavlem Macháčkem. Bláznivější zápas se na Bazalech dlouho nehrál. Nováček vyrazil favoritovi dech sebevědomým nástupem. Domácí zlobil zejména Jeslínek, který z pravé strany vyvíjel na ostravskou obranu stálý tlak.

Po průniku přes polovinu hřiště v sedmé minutě už natahoval ke gólové střele, ale záměr mu v posledním okamžiku překazil Neuwirthův skluz.

Baník však vydržel jen o pár vteřin déle: trestný kop zahrál od levé postranní čáry Grznár a Kincl centr hlavou prodloužil do branky.

A tým z Prahy nepolevil. Další šíp do ostravské sebedůvěry vypustil ve 14. minutě Macháček, který se spíše v nouzi odhodlal k ráně z třiceti metrů a gólman Vašek míč nepochopitelně minul.

Baník se z šoku otřepal po dvaceti minutách. Lička přistrčil míč Střihavkovi, ale Belaň zavčasu vyběhl a jeho dloubák stihl odklonit mimo tyče.

Hlavně zásluhou vtipných přihrávek Ličky začal tlak domácích nabírat na intenzitě a hosté se stále více museli stahovat před vlastní branku.

Marek z dálky napnul jen boční síť a Střihavkovi zase v klíčovém momentu balon vypíchl Horáček. Mezitím zahrozili i Pražané a Vašek se štěstím zastavil sólo Jablonského.

Jak sílil tlak Baníku, bylo jasné, že první gól prolomí stavidla ostravské ofenzivy. Tak se i stalo. Marek našel uprostřed vápna nekrytého Ličku, který přesnou trefou rozpoutal drtivý závěr první půle.

Hosté v jedenácti lidech opevnili pokutové území, ale výsledek neubránili. Ve 40. minutě Kincl srazil unikajícího Otepku, který nařízenou penaltu bezpečně proměnil střelou na opačnou stranu.

Baník ještě před pauzou skóre otočil. Znovu u toho byl Otepka, jehož centr nejlepší ostravský hráč Lička parádními nůžkami uklidil z desíti metrů do hostující branky.

Krátce po obrátce pak Střihavka využil zaváhání gólmana Belaně, jeho špatné vyběhnutí potrestal přesným lobem hlavou a ukončil svůj střelecký půst.

Zdálo se, že čtvrtý gól všechno vyřeší a nováčka pošle do kolen. Infarktovým momentů však nebyl konec.

Hosty vrátila do zápasu penalta: Marek podrazil Macháčka a Galbavý z pokutového kopu snížil. Už za minutu mohlo být vyrovnáno, další nebezpečnou hlavičku Kincla však Vašek lapil.

Znovuzrozený střelec Střihavka se naopak na druhé straně prosadil důrazem ve velkém čtverci a později málem dosáhl na hattrick, ale Belaň jeho opakované pokusy vykryl.

Ani po pátém gólu však Baník neměl klid. Ostravský gólman Vašek si v závěru vybral ještě další slabý okamžik. Do branky mu proklouzlo Fenykovo nakopnutí z třiceti metrů, ale dalším ohrožení už Slezané soupeři nedovolili.

1. Gambrinus liga - 10. kolo:

Baník Ostrava - Bohemians Praha 5:4 (3:2)

Branky: 37. a 44. Lička, 48. a 73. Střihavka, 40. Otepka z pen. - 8. Kincl, 14. Macháček, 53. Galbavý z pen., 89. Fenyk. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Drastik. ŽK: Marek - Fenyk, Kincl, Macháček. Diváci: 6046.

Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka, Mičola (74. Wojnar) - Střihavka, Lička (79. Zeher). Trenér: Večeřa.

Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Obermajer, Horáček, Grznár (80. Kropík) - Demeter, Fenyk - Jeslínek, Galbavý (53. Ibe), Jablonský (64. Vošahlík) - Kincl. Trenér: Urban.

1. Slavia 9 7 1 1 23:6  22
 2. M. Boleslav 9 14:7  20