zizkov_fotbal__192x128_.jpgStředočeši se posunuli na 14. místo před Zlín.

O vítězství Kladna rozhodl v houstnoucí mlze třináct minut před koncem Lukáš Zoubele, pro kterého to byla první ligová branka vůbec.

Hosté se prezentovali v Kladně "neligovým" výkonem, popáté v řadě pod trenérem Josefem Csaplárem nevyhráli a klesli na úplné ligové dno.

Souboj týmů, které nedokázaly čtyřikrát za sebou zvítězit, mnoho diváků na stadion Františka Kloze nepřilákal, i vinou časného odpoledního výkopu a také podzimního chladna.

Fotbalisté se jim návštěvu snažili alespoň trochu zpříjemnit otevřenou hrou, které ale na obou stranách chyběly přesnost a více fotbalového umění.

Baník stihl v závěrečných minutách obrátit zápas ve Zlíně čtyřmi brankami

Ostrava v poslední dvanáctiminutovce otočila zápas ve Zlíně, kde čekala na výhru čtrnáct let, a zvítězila 5:2. Utkání muselo být ve druhém poločase na několik minut přerušeno kvůli tomu, že ostravští fandové zaházeli hřiště za nepříznivého stavu dýmovnicemi.

11:19 7

Nakonec je potěšil drtivý finiš a nebývalá produktivita jejich hráčů: Baník za poslední dva zápasy nastřílel deset branek, Zlín jich naopak osm inkasoval a je předposlední.

Teplice v Jablonci vyhráli po deseti letech

Fotbalisté Teplic po dvou prohrách zabrali a zvítězili 2:0 na půdě Jablonce, což se jim povedlo naposledy před deseti lety.

Jablonečtí hráči naopak neodčinili minulý debakl na liberecké půdě a na body znovu nedosáhli i proto, že už od 12. minuty hráli bez vyloučeného kapitána Homoly a v oslabení nakonec padli.

Tepličtí udeřili v poslední dvacetiminutovce, když se trefili Mareš a na úplném konci ještě střídající Mahmutovič. Bosenský útočník kromě trefy přpravil i první gól a stal se hrdinou zápasu.

Budějovice pod Tobiášem bodovaly i posedmé

Posedmé za sebou v neděli bodovaly České Budějovice, které remizovaly v Brně 1:1. Jihočeši během své série bez porážky získali devět bodů za jedno vítězství a šest nerozhodných výsledků.

Branka Michaela Žižky ve druhé minutě nastavení zajistila fotbalistům Českých Budějovic v Brně cennou remízu 1:1. Pod vedením trenéra Pavla Tobiáše Budějovice v sedmi zápasech tak ještě neprohráli, i když mezitím nasbírali už šest nerozhodných výsledků.

Brňané vedli od 12. minuty po hlavičce obránce Trousila, měli hru celý poločas pod kontrolou. V závěru ale zcela vypadli z herního rytmu a Jihočeši tak soupeře potrestali.

Uličný: Velmi hrubě jsem hráče v šatně urážel

"První poločas se mně líbil. Hráli jsme kombinačně. I když jsme šance neměli. Ale druhý poločas byl z naší strany tragédie a omlouvám se za hráče," poznamenal Uličný.

"Jejich výkon byl hrozný. Zbabělý. Velmi hrubě jsem je v šatně urážel," přiznal kouč, který byl spokojen pouze s výkony Trousila, Marečka a Živného. Uličný souhlasil s diváky, kteří po změně stran na výkon brněnských fotbalistů pískali nespokojeností.

Uličného zklamali výkony střídajících hráčů. "Toto mužstvo je velmi špatné. Budeme ale bojovat. Já budu bojovat a rezignaci nepodám. Ale jsem naštvaný na své hráče," tvrdil Uličný.

Plzeň vyhrála po devíti zápasech, odnesli to Bohemians

Fotbalisté Plzně ukončili devítizápasové čekání na výhru, když zvítězili na půdě Bohemians Praha 2:0. Brzkého vyloučení domácího Demetera využil ještě do poločasu hostující kapitán Horváth, pojišťující trefu přidal po změně stran střídající Mlika.

Premiérové výhry se tak ve druhém zápase na plzeňské lavičce dočkal i kouč Pavel Vrba.

Kladno
: Pavlík - Gross, Beneš, Killar, Hajník - Strnad - Smutný (46. Holub), Szabo, Herzán, Zoubele (85. Cigánek) - Šilhan (89. Zachariáš). Trenér: Hřídel.

Žižkov: Bartalský - Kučera, Besta, Gabriel, Štastný - Vozábal, Pilař (74. Novotný), Procházka (81. Naumov), Koukal - Švancara, Kalod. Trenér: Csaplár.

1. FC Brno - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (1:0)
Branky: 12. Trousil - 90.+2 Žižka.
Rozhodčí: Adámek - Chytil, Košec.
ŽK: Čoupek (Brno).
Diváci: 3050.

Brno:
Lejsal - Švejnoha, Trousil, Živný, Čoupek - Střeštík (61. Kuncl), Mareček, Polách, Lira (79. Okleštěk) - Šural (75. Borák), Heinz. Trenér: Uičný.

Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Horejš, Hunal (76. Kovařík), Leština - Hudson (61. Stráský), Laurinc, Žižka, Benát, Šíma - Svátek (81. Ondrášek). Trenér: Tobiáš.

FK Baumit Jablonec - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branka: 71. Mareš, 90+2. Mahmutovič.
Rozhodčí: Matějek - Filípek, Santarius.
ŽK: Klapka - Mareš.
ČK: 12. Homola (Jablonec).
Diváci: 2625.

Jablonec:
Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Michálek (82. Kocourek), Pavlík, Hloušek (65. Eliáš) - Klapka (82. Valenta), Žofčák - Lafata. Trenér: Komňacký.

Teplice: Belic - Klien, Lukáš, Matula, Rosa - Verbíř (69. Mahmutovič), Sabou, Doležal, Mareš (90. Merzič) - Vachoušek, Jun (83. (Štohanzl). Trenér: Plíšek.

Bohemians Praha - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Branky: 41. Horváth, 77. Mlika. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, M. Urban. ŽK: Obermajer, Lencevič, Turtenwald - Petržela. ČK: 33. Demeter (Bohemians). Diváci: 2178.

Bohemians: Belaň - Turtenwald, Obermajer, Lencevič, Grznár - Demeter, Horáček - Jeslínek, Galbavý (73. Dobeš), Jablonský (67. Ibe) - Kincl. Trenér: L. Urban.

Plzeň: Ticháček - Limberský, Rada, Navrátil, Jiráček - Petržela (78. Krbeček), Kolář, Trapp, Horváth, Rezek (87. Tatanašvili) - Varadi (58. Mlika). Trenér: Vrba.

Tescoma Zlín - Baník Ostrava 2:5 (2:1)

Branky: 4. Vyskočil z pen., 43. Bača - 90.+1 a 90.+3 Střihavka, 40. Bolf, 79. Otepka z pen., 83. Svěrkoš. Rozhodčí: Adam - Kubáň, Gallo. ŽK: Zbožínek, Šmahaj, Zúbek, Malý, Bača - Otepka. ČK: 78. Malý (Zlín). Diváci: 4658.

Zlín: Kořínek - Čelůstka (54. Pazdera), Kroča, Zbožínek, Malý - Šmahaj, Zúbek, Kóňa, Vyskočil - Bača - Žůrek (73. Kroupa). Trenér: Minář.

Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka (87. Zeher), Mičola (68. Střihavka) - Svěrkoš (90. Rajtoral), Lička. Trenér: Večeřa.