tenis-vaidisova-zklamani

Matteková dovolila v první sadě jedenácté nasazené hráčce uhrát jen čtyři gamy a ve druhé dokonce Vaidišové nadělila kanára. "Myslím, že hlavně ve druhém setu byla pořádně frustrovaná z toho, že mi nedokázala ani jednou sebrat podání," řekla po utkání agentuře Reuters Matteková, která odvrátila deset z jedenácti brejkbolů.

Oproti tomu Vaidišová nezabránila ani jednomu z pěti. "Čekala jsem, že ve druhém setu na mě vlítne, protože je skvělá hráčka, ale nestalo se," dodala americká tenistka. Matteková v Los Angeles potvrdila, že proti Vaidišové se jí letos daří. Po výhře z turnaje v Birminghamu si připsala již druhé vítězství nad 22. tenistkou světového žebříčku.

S tenisovým turnajem Masters v Torontu se rozloučil poslední český zástupce. Šestnáctý nasazený Berdych podlehl Andrejevovi po setech 4:6, 6:3 a 4:6. Dvaadvacetiletý Berdych prohrál s o tři roky starším Andrejevem poprvé v kariéře. Ruský tenista tak v Torontu oplatil českému soupeři porážku z jediného dosavadního vzájemného utkání letos v Miami, kde se po dvou setech radoval z postupu do semifinále Berdych.

Federer se stal překvapivě obětí 22. hráče světa Francouze Gillese Simona. Úvodní set přitom vůbec nenaznačoval, že by mohlo dojít k překvapení. Světová jednička vyhrála první čtyři gamy a pohodlně dokráčela k vítězství 6:2. Jenže Simon se nevzdal a výsledek po setech 7:5 a 6:4 otočil. "Hrál jsem jako ve snu. Viděl jsem míč a tak jsem ho trefil co největší silou," řekl Simon, který si během necelého týdne po vítězství na turnaji v Indianapolis připsal druhý cenný úspěch.

"Nedělal bych z toho vědu. Na čem mi záleží je olympiáda a US Open. Samozřejmě, že bych si představoval trochu jiný začátek sezony na tvrdých površích, ale musím se hlavně připravit na hry v Pekingu a US Open," reagoval na porážku Federer.

Nečekaná prohra dala velkou šanci druhému hráči světa Rafaelu Nadalovi. Pokud totiž španělský tenista v Torontu získá titul, sníží ve světovém žebříčku náskok vedoucího Švýcara na méně než 300 bodů. Federer přitom na začátku roku vedl o 1445 bodů.

Los Angeles, dvouhra - 2. kolo:
Ženy: Matteková (USA) - Vaidišová (11-ČR) 6:4, 6:0,

Toronto, dvouhra - 2. kolo:
Muži: Andrejev (Rus.) - Berdych (16-ČR) 6:4, 3:6, 6:4, Simon (Fr.) - Federer (1-Švýc.) 2:6, 7:5, 6:4,