tenis-stepanek-forhend

Štěpánek nestačil po téměř tříhodinové bitvě na Rusa Igora Andrejeva. Všechny tři sady totiž dospěly do tie-breaku, český tenista ve druhém setu dokázal zápas vyrovnat, ale třetí znovu patřil patnáctému nasazenému Andrejevovi. S turnajem se rozloučila olympijská deblová dvojice Pavel Vízner - Martin Damm, která nestačila na švédsko-britské duo Aspelin - Murray. Aniž by zasáhl do zápasu, turnaj opustil i Američan Andy Roddick, který odstoupil kvůli bolesti krku.

Dál naopak postoupil Švýcar Roger Federer, který tak odvrátil hrozbu, že by po čtyřech letech uvolnil pozici světové jedničky. Ve druhém kole porazil Američana Robbyho Ginepriho, přestože v prvním setu prohrál a ten druhý pro sebe získal až v tie-breaku. Závěrečnou sadu však zcela opanoval, a Španěl Nadal si tak musí na pozici tenisového krále zatím nechat zajít chuť.

Na turnaji v Montrealu se nedařilo ani Štěpánkově přítelkyni Nicole Vaidišové. Ta v prvním kole prohrála 3:6, 6:3 a 2:6 s třiatřicetiletou Japonkou Ai Sugijamovou. Vypadla i česká dvojka Lucie Šafářová, která nestačila v prvním kole turnaje ve Stockholmu po setech 6:7, 3:6 na Rusku Věru Duševinovou.

Ve Stockholmu proti sobě nastoupili Barbora Záhlavová a Petra Cetkovská. Ve velmi vyhecovaném duelu se nakonec z vítězství 6:4, 6:7 a 6:4 radovala první jmenovaná. Téměř tříhodinová bitva dospěla k tomu, že Cetkovská po zápase odmítla své soupeřce podat ruku.

Záhlavová totiž několikrát protestovala proti výroku rozhodčích. Za stavu 0:3 v rozhodujícím setu si navíc nechala zavolat lékaře a poté zápas otočila ve svůj prospěch. Dál postoupila i se svou partnerkou na olympiádě Ivetou Benešovou, když porazily švédsko-britský pár Andlovicová - Carterová.

Cincinnati - muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Andrejev (Rus.) - Štěpánek (15-ČR) 7:6 (7:4), 6:7 (4:7), 7:6 (7:3).
Čtyřhra - 1. kolo:
Aspelin, J. Murray (Švéd./Brit.) - Damm, Vízner (7-ČR) 6:3, 7:6 (7:5).

Montreal - ženy:
Sugijamová (Jap.) - Vaidišová (16-ČR) 6:3, 3:6, 6:2.

Stockholm - ženy:
Záhlavová-Strýcová (ČR) - Cetkovská (ČR) 6:4, 6:7 (2:7), 6:4, Duševinová (Rus.) - Šafářová (ČR) 7:6 (7:4), 6:3.
Benešová, Záhlavová-Strýcová (4-ČR) - Andlovicová, Carterová (Švéd./Brit.) 6:2, 6:2.