cr_budejovice__192x128_.jpgTrenér Rada poslal do hry postupně všechny zdravé hráče kromě brankáře Zítky.

Odpočívali pouze obránci Ujfaluši, za něhož přebral kapitánskou pásku gólman Čech, a Jankulovski, které sužují zdravotní problémy.

Útočník Svěrkoš už dopoledne kvůli svalovému zranění na noze odcestoval zpět do Ostravy a Fenin pomáhá jednadvacítce v kvalifikaci v Turecku.

Čtěte více o fotbalu:

V první třetině nastoupili Češi podle očekávání v rozestavení 4-1-4-1 s Barošem na hrotu a Kováčem na pozici defenzivního záložníka. České Budějovice po pěti kolech uzavírají prvoligovou tabulku, ale na Strahově se zpočátku prezentovaly sympaticky.

Jejich hráči sice evidentně nedohrávali osobní souboje, ale rozhodně nepůsobili jako nečinně přihlížející sparingpartner.

Hru národního týmu rozhýbala první pauza a změna rozestavení. K Barošovi se přidal do útoku Slepička, přišli také dodatečně povolaný Kladrubský, Jarolím a Pospěch.

Právě kodaňský bek mohl v 32. minutě otevřít účet zápasu, když napálil odražený míč přes brankáře Kučeru do břevna. Pak centroval Jarolím a Kladrubskému chyběl kousek, aby míč umístil mezi tyče.

Vítězství zařídil Slepička

Krátce za polovinou zápasu opět špatně vyběhl Kučera, ale Barošův centr před prázdnou branku našel jen hlavu bránícího Žižky.

Za chvilku neuspěl ani Pospěch, a tak se prázdné tribuny dočkaly prvního gólu až v 54. minutě, kdy Kladrubský využil chyby v jihočeské obraně a přiťukl Slepičkovi, jenž zakončil sparťanskou spolupráci přesnou střelou.

Ve zbytku duelu pokračoval bezstarostný fotbal a oba celky si s chutí zaútočily. Ve velké šanci neuspěl hlavičkující Baroš, Kadlec pálil mimo, a tak mohli naopak Jihočeši srovnat, kdyby Drobný v 67. minutě nevytáhl hlavičku Benáta a krátce po něm mladý Kučera netrefil boční síť.

Česká republika - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 54. Slepička. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Pospíšil.

ČR - I. třetina: Čech - Grygera, Rajnoch, Rozehnal, Kadlec - Kováč - Sionko, Plašil, Polák, Šírl - Baroš.
II. třetina: Čech (46. Drobný) - Grygera, Kováč, Rozehnal, Šírl - Pospěch, Rajnoch, Jarolím, Kladrubský - Slepička, Baroš.
III. třetina: Drobný - Pospěch, Rajnoch, Rozehnal, Kadlec - Sionko, Polák, Jarolím, Plašil, Kladrubský - Slepička. Trenér: Rada.
Č. Budějovice: P. Kučera (81. Pešula) - Kratochvíl (46. Peroutka), Horejš (61. Novák), Homoláč, Leština (46. Žižka) - Mezlík (61. Skopalík), Hílek, Benát, Šíma (61. Kovařík) - Svátek (74. Zajac), Sedláček (46. Schön, 61. M. Kučera). Trenér: Tobiáš.