Kolotoč zvaný Liga mistrů poprvé zavítal do Běloruska a natěšení domácí fanoušci prožili start z říše snů.

Útočník Juventusu Vincenzo Iaquinta.V 17. minutě obešel Krivec náhradního gólmana Manningera, který nahradil zraněnou turínskou jedničku Buffona, a vstřelil historicky první gól Borisova v hlavní fázi soutěže. Euforii domácích navíc za dalších šest minut umocnil skórující Stasevič.

Hosté se však po nečekaných úderech brzy vzchopili. Po půlhodině nejprve hlavou srovnal Iaquinta a stejný hráč v třetí nastavené minutě první půle znovu po přihrávce Giovinca srovnal.

Po pauze spustil Juventus mohutnou palbu, ale žádná střela se už neujala. V hostujícím dresu odehráli celý zápas Češi Zdeněk Grygera a Pavel Nedvěd.

Arsenal doma vyučoval, Manchester už zase vyhrává

Reprezentační kapitán Tomáš Rosický kvůli rekonvalescenci stále nehraje, ale londýnský Arsenal i bez něj vyřídil Porto 4:0 a udobřil si fanoušky po senzační ligové prohře s nováčkem z Hullu.

Hrdiny utkání se stali domácí útočníci Van Persie s Adebayorem, oba zaznamenali po dvou gólech.

Velmi dobře si vedl i obhájce trofeje Manchester, který před dvěma týdny jen remizoval s Villarrealem.

Hráče United, posílené návratem již naprosto zdravého Ronalda, uklidnil na půdě nevyzpytatelného Aalborgu už po dvaceti minutách kanonýr Rooney. Po pauze se pak úvodních dvou gólů za Manchester dočkala nová posila Berbatov.

V Petrohradu na body čekají, Real jako jediný body neztratil

Zenit Petrohrad nezvládl ani druhé utkání v základní fázi soutěže a po domácí porážce 1:2 s Realem Madrid rapidně poklesly jeho naděje na postup. Pro ruského šampiona začal duel velmi nešťastně, protože už ve čtvrté minutě namířil do vlastní sítě slovenský bek Hubočan.

Čech Radek Šírl, který odehrál celý zápas, sice v 25. minutě rozjel akci, po níž Danny vyrovnal, ale zakrátko poslal Bílý balet znovu do vedení Van Nistelrooij.

V druhém poločase pak Real druhou výhru ve skupině udržel, byť mu po Aršavinově pokusu pomohla branková konstrukce.

Bayern byl rád za plichtu

Do sestavy Bayernu Mnichov se vrátil uzdravený špílmachr Ribéry, ale bavorskému klubu pomohl jen k bodu za remízu 1:1 s Lyonem.

Tápající německý celek poslal po dvou ligových porážkách za sebou ještě více do kolen vlastní brankou Demichelis, aspoň bod vystřelil domácím na začátku druhé půle Zé Roberto.

V souboji nedávných soupeřů pražské Slavie se musela favorizovaná Fiorentina spokojit s bodem za domácí bezbrankovou remízu se Steauou Bukurešť.

Trenér mistrů Evropy Aragones opět nevyhrál

Čeští mladíci Ondřej Mazuch a Jan Hable sledovali snažení italského týmu jen z dálky, protože nefigurují na soupisce.

Dobrou formu potvrdil španělský Villarreal, který vyhrál 1:0 nad Celtikem Glasgow. Naopak další vrásky na čele přibyly bývalému trenérovi španělských mistrů Evropy Luisi Aragonésovi.

Po jeho příchodu prožívá Fenerbahce Istanbul jeden z nejhorších startů do turecké ligy a nedaří se mu ani v Lize mistrů. Tým po prohře v Portu jen remizoval s Dynamem Kyjev 0:0.

Liga mistrů - 2. zápasy:

Skupina E:

Aalborg - Manchester United 0:3 (0:1)

Branky: 55. a 79. Berbatov, 22. Rooney. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). Diváci: 16.000.

Villarreal - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)

Branka: 67. Senna. Rozhodčí: Kassai (Maď.). Diváci: 26.000.

1.Manchester21103:04
2.Villarreal21101:04
3.Celtic20110:11
4.Aalborg20110:31

Skupina F:

AC Fiorentina - Steaua Bukurešť 0:0

Rozhodčí: Riley (Angl.). Diváci: 30.000.

Bayern Mnichov - Olympique Lyon 1:1 (0:1)

Branky: 52. Zé Roberto - 25. vlastní Demichelis. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 64.000.

1.Bayern21102:14
2.Lyon20203:32
3.Fiorentina20202:22
4.Steaua20110:11

Skupina G:

Arsenal - FC Porto 4:0 (2:0)

Branky: 31. a 48. Van Persie, 40. a 71. z pen. Adebayor. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 55.000.

Fenerbahce Istanbul - Dynamo Kyjev 0:0

Rozhodčí: Einwaller (Rak.). Diváci: 45.000.

1.Arsenal21105:14
2.Porto21013:53
3.Kyjev20201:12
4.Fenerbahce20111:31

Skupina H:

BATE Borisov - Juventus Turín 2:2 (2:2)

Branky: 17. Krivec, 23. Stasevič - 29. a 45.+3 Iaquinta. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). Diváci: 40.000.

Zenit Petrohrad - Real Madrid 1:2 (1:2)

Branky: 25. Danny - 4. vlastní Hubočan, 31. Van Nistelrooij. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 21.000.