Jevgenij Arťuchin z Tampy plachtí přes Henrika Lundqvista z NY Rangers. Podruhé během dvou dnů se v O2 Aréně utkali hokejisté New Yorku Rangers a Tampy Bay Lightning a i tentokrát se po výhře 2:1 radovali Rangers.

V celém zápase měli znatelnou převahu, když na gólmana Tampy Kölziga vyslali dvakrát tolik střel, co hráči Tampy na Ludqvista.

Tampa, která za první třetinu vystřelila pouze třikrát, vedla gólem Halla, zápas však otočili Wade Redden a Scott Gomez. Z pětice českých hráčů, ktří oblékají dres jednoho z týmů, chyběl stejně jako včera David Kočí.

Diváci viděli i bitku

Bitka mezi Ryanem Malonem z Tampy Bay a Aaronem Vorosem z NY Rangers. Jestliže příznivci ve chvíli, kdy neviděli Kočího v sestavě, litovali, že se ani dnes nedočkají žádné potyčky, mýlili se. Typický doplněk zámořského hokeje přišel brzy.

V páté minutě se nejdříve Arťjuchin natlačil důrazně až před Lundqvista a diváky zvedla ze sedadel první strkanice za brankou Rangers.

V 8. minutě už shodili rukavice tvrdý muž Rangers Voros a Malone, pustili se do sebe, ale po rychlému výpadu zkušenějšího rváče Vorose bylo rychle po souboji.

Podívejte se na premiéru NHL v Praze

Navrch měli Rangers i ve hře, v první části přestříleli soupeře v poměru 15:3. Jenže po Callahanově střele se nedostal k dorážce Průcha, proti Kölzigovi neuspěl ani Näslund, Gomezova řada a efektní zadovkou Dubinsky.

Tampa vytěžila v první třetině z minima maximum

Tampa Bay vytěžila v úvodní části z minima maximum, když skórovala v 19. minutě z teprve třetí střely na branku v zápase. Meszárošův pokus doklepl na brankové čáře Hall. Zápas NHL Rangers - Tampa Bay v Praze

Tým z Manhattanu ve svém improvizovaném domácím prostředí, které si s Tampou oproti sobotě prohodil, svou převahu vyjádřil brankově ve druhém dějství.

Ve 24. minutě usměrnil z mezikruží najíždějící bek Redden do pravého horního rohu Kölzigovy branky Näslundovu přihrávku.

Další možnosti Renneyho týmu měli opět Redden, Dubinsky a dvakrát bitkař Orr, na druhé straně se pokoušel vrátit vedení Lightning Hall. Za gólem šli ale více Jezdci a v 33. minutě Gomez z dorážky už otočil stav.

Nejlepší hokej víkendu se hrál ve druhé třetině

Prostřední třetina druhého zápasu však přinesla poprvé a naposledy hromový aplaus a skandovaný potlesk a nutno dodat, že zaslouženě.

Hokejisté NY Rangers oslavují střelce gólu Scotta Gomeze. Hokej diváky bavil více než v sobotu a hala aplaudovala po rychlých brejcích a šancích.

Gól mohl dát Žerděv, na druhé straně zachránila Rangers hodní tyčka po střele jedničky letošního draftu Stamkose a rychle zase kontroval Dubinsky.

V závěrečném dějství Tampa Bay zabrala, pomohly jí i dvě přesilovky a diváci se zřejmě v naději prodloužení večera o nastavení se v některých chvílích přiklonili výrazněji na její stranu.

Lecavalier propasl v poslední minutě jasnou příležitost na vyrovnání

Blair Betts z New Yorku Rangers končí na zemi po ataku Andreje Meszároše z Tampy. Přestože po Stamkosově faulu dohrávala Tampa Bay v oslabení, mohl vyrovnat Lecavalier, který byl sám před Lundqvistem, ale pražské zápasy ho očividně nezastihly v nějvětší pohodě.

První hvězdou utkání byl vyhlášen Gomez, druhou jeho spoluhráč Redden a třetí Kölzig.

New York Rangers - Tampa Bay Lightning 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Redden (Näslund, Gomez), 33. Gomez (Voros, Redden) - 19. Hall (Meszároš, Gratton). Rozhodčí: Fraser, Shick - Cvik, Pare. Vyloučení: 6:4, navíc Voros - Malone oba 5 min. Využití: 1:0. Střely na branku: 39:19. Diváci: 17.000.

New York Rangers: Lundqvist - Rozsíval, Redden, Girardi, Kalinin, Mara, Staal - Drury, Gomez, Näslund - Žerděv, Dubinsky, Dawes - Callahan, Korpikoski, Průcha - Orr, Betts, Voros. Trenér Tom Renney.

Tampa Bay: Kölzig - Meszároš, Mihálik, Niskala, Carle, Heward, Lundin - St. Louis, Lecavalier, Prospal - Arťjuchin, J. Jokinen, Recchi - Vrbata, Stamkos, Malone - Hall, Gratton, Roberts. Trenér Barry Melrose.