Přestože první poločas české reprezentaci nevyšel, druhý už byl zcela v její režii.

sionko__192x128_.jpgČeši v prvním poločase sice drželi míč pod svou kontrolou, ale do šancí se prosadit nedokázali.

Jediný náznak šance měl v 19. minutě Rajnoch, který těsně před brankářem na míč nedosáhnul.

Pak však přišly slovinské okamžiky. Ve 29. minutě nevyšla Čechům ofsajdová past a Dědič se řítil sám na Zítku. Ten však včas vyběhnul a slovinský útočník nastřelil pouze jeho nohy.

Ještě větší příležitost měl ve 41. minutě Šišič, který opět pádil zcela sám na českého brankáře. Zítka ale znovu včas snížil slovinskému hráči střelecký úhel a ten míč pouze napálil do těla Čechova zástupce.

"Chtěli jsme záložní řadu překonat pomocí dlouhého nákopu, ale někdy ty balony nešly směrem dopředu včas, Slovinci se stačili vrátit," pominul trenér Petr Rada fakt, že takový styl je více či méně nouzovým řešením.

Rada: Byl tady tlak a na hráčích to bylo v prvním poločase vidět

Marek Jankulovski v souboji s Mirnesem Šišičem ze Slovinska."Byl tady tlak, v prvním poločase to na hráčích bylo trošičku vidět. V kabině jsme se hlavně bavili o trpělivosti, o tom, zkvalitnit přechod dopředu," přiznal kouč.

Do druhého poločasu jako by v českých dresech nastoupilo úplně jiné mužstvo. V 51. minutě měli Češi obrovskou příležitost otevřít skóre, ale Plašil z ideální pozice zamířil doprostřed brány, kde výborně zasáhl brankář Handanovič.

V 63. minutě však už uhodilo. Jankulovski se skvěle uvolnil na levém křídle, nahrál podél brankové čáry Sionkovi, pro nějž nebyl problém z malého vápna hlavičkovat do prázdné brány.

"Tým znovu prokázal, že je silný v hraničních situacích"

Hned po rozehrání měl ideální možnost ke zvýšení skóre Baroš, ale po dobrém uvolnění ale trefil jen těsně vedle slovinské brány.

Závěr zápasu pak už Češi zkušeně odehráli na soupeřově půlce, a vybojovali tak důležité tři body. Přestože diváci na české hráče během zápasu občas pískali, v závěru je vyprovodili potleskem.

"Tým znova prokázal, že je silný v krizových a hraničních situacích. Děkuju hráčům, že za to vzali a makali," dodal Rada.

Kvalifikace na MS - 3. skupina:

ČR - Slovinsko 1:0 (0:0)

Branka: 61. Sionko.

Rozhodčí: Atkinson - West, Atkinson (všichni Ang.). ŽK: Jarolím, Baroš - Ilič, Šuler, Brečko. Diváků: 15220.

ČR: Zítka - Pospěch, Rozehnal, Ujfaluši, Jankulovski - Rajnoch - Sionko, Jarolím (66. Šírl), Plašil - Fenin (82. Svěrkoš), Baroš (91. Kladrubský).

Slovinsko: Handanovič - Ilič, Mörec, Šuler, Brečko (87. Mejač) - Šišič (65. Birsa), Koren, Radosavljevič, Kirm - Dedič (79. Jokič) - Novakovič.

Další zápasy:

Bratislava: Slovensko - Polsko 2:1 (0:0)

Branky: 85. a 87. Šesták - 71. Smolarek. Rozhodčí: Layec (Fr.).

Belfast: Severní Irsko - San Marino 4:0 (2:0)

Branky: 30. Healy, 43. McCann, 56. Laferty, 75. Davis. Rozhodčí: Karo (Fin.). ČK: 63. Mauro Marani (San Mar.).

1. Slovensko 4 0 1 8:5  9
 2. Polsko  6:4
 3. Slovinsko  2 5:3
 4. S. Irsko  5:4