Sparťané opět ztratili body, ale tentokrát tak hrůzně, že na to dlouho nezapomenou.

Měla to být jasná záležitost. Zápas na půdě soupeře, který nemá vlastní stadion, téměř žádné fanoušky a v kádru má fotbalisty, které jinde nechtěli. Téměř jisté tři body...

Jenže něco se zvrtlo. Domácí šli brzo do vedení, a v 36. minutě už vedli o dva góly. Tou dobou už navíc hráli bez vyloučeného Lenceviče. Spartě se sice podařilo na začátku druhého poločasu srovnat, ale Bohemka opět dokázala gólově odpovědět.

A když hosté zase srovnali krok, povedlo se jí to znovu. Konečný výsledek? 4:3 pro FC Bohemians Praha. Festival zoufalství letenských fotbalistů ještě zdaleka nekončí...

Slavia se trápila, ale uspěla

V Edenu se utkal první s posledním. Slavia doma dosud všechny utkání v rámci ligy vyhrála, Žižkov naopak venku ještě nebodoval. Slávisté se ale měli na pozoru. Vždyť loni uhráli s Viktorkou jediný bod.

Domácí šli po sérii spálených šancí do vedení v 18. minutě zásluhou Toleskiho a zdálo se, že si v klidu dojdou pro další tři body. Ale Viktorka vytěžila z minima maximum. Z ojedinělé šance ve 27. minutě vyrovnal Procházka a stav 1:1 vydržel ještě dlouho.

Sešívaní měli jasnou převahu, leč radovat se mohli až v 83. minutě, kdy poslal míč za záda vlastního gólmana Pilař. Stav 2:1 vydržel až do konce.

Příbram hrála doma s Jabloncem a díky dvěma brankám kanonýra Huni se mohla i ona radovat ze tří bodů. Oba góly si přitom kapitán domácích schoval do druhého poločasu.