golf-zeny-kordova

V sobotním třetím kole turnaje v americké Edině dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy, který ji dělá nosiče holí, zahrála 75 úderů a vylepšila si předchozí postavení o dvě příčky.

V čele soutěže s dotací 3,1 milionu dolarů je Stacy Lewisová, která mezi profesionálky vstoupila teprve před 19 dny. Třetí kolo zvládla na 67 ran a má součet 210 úderů. Kordová má na 58. příčce, o níž se dělí s dalšími čtyřmi golfistkami, bilanci o patnáct ran horší.

Kordová se při své premiéře mezi světovou profesionální elitou postarala postupem do závěrečných dvou kol o velký úspěch, který se žádné jiné české golfistce nepovedl.

Před ní na US Open hrála jen Jana Peterková, která však ani jednou při svých dvou startech neprošla cutem. Kordová navíc za sebou nechala bývalou šampionku US Open Britku Lauru Daviesovou a mladou americkou hvězdičku Michelle Wieovou, které stejně jako dalších 80 golfistek zůstaly "pod čarou".

Kordová, nejstarší ze tří dětí vítěze tenisového Australian Open 1998, hrála nejdříve tenis, poté ji ale zlákal golf. Studuje ve floridském Bradentonu na golfové akademii.

Už ve třinácti letech se v roce 2006 stala českou mistryní žen ve hře na jamky (loni byla druhá) a byla členkou reprezentačního týmu na mistrovství světa. Na Orange Bowl, největším juniorském turnaji v USA, obsadila mezi osmnáctiletými golfistkami třetí místo. Golf hraje i její mladší sestra Nelly Ann.