Sparta__192x128_.jpgSouboj na Letné ovládla v úvodu podle očekávání nervozita, diváky zaujalo jen několik nepřesných výroků pomezních sudí. Větší snaha pozměnit výsledek byla ale přece jen na straně Sparty, která se s přibývajícími minutami stále více dostávala na dostřel brankáře Galinoviče.

Dva nepřesné pokusy Kladrubského na konci první dvacetiminutovky jen předznamenaly rušné dění v dalších minutách. Pak se dvakrát zastřeloval Slepička - nejprve jeho umístěný pokus chytil gólman, podruhé mířil nad. Vzápětí se dvakrát individuálními průniky předvedl Berger, ale spoluhráči na jeho výpady ještě nebyli připraveni.

Hosté přijeli s jasně defenzivními plány, před Kozáčika se téměř nedostávali. Ale pak přišla 24. minuta, Karagunis poslal do šestnáctky napohled nijak nebezpečný centr, jenže komunikace mezi Kozáčikem a Kučerou selhala a dezorientovaný stoper poslal míč do vlastní sítě.

České týmy v boji o Ligu mistrů

Řepka s Bergrem se snažili své spoluhráče povzbudit a brzy bylo k radosti fanoušků vyrovnáno. Slepičkovi se podařilo v tvrdém souboji zbavit dvou stoperů, přihrávkou našel Kuliče a ten technickou střelou ke vzdálenější tyči dal Spartě znovu naději. O její navýšení se snažila ještě před přestávkou, ale obě mužstva se už spíše připravovala na druhý poločas.

Sparta_II__192x128_.jpgPanathinaikos vítězství pohlídal

Ten začali domácí sebevědomě a už záhy po obrátce se řítil Kulič po levé straně do další šance, ale jeho rána tentokrát branku minula. Dění na trávníku však jeho akce hodně pomohla: začal se hrát hodně otevřený fotbal, v němž vynikly ofenzivní přednosti hostů.

Těch najednou bylo plné hřiště, často se dostávali k domácí šestnáctce a brzy prokázali svou efektivitu. V 59. minutě sice ještě Kozáčik skvěle vyrazil Vyntrovu ránu, jenže následoval roh, po němž se dokázal Simao důrazně dostat k zakončení přes Řepku a jeho střela z voleje zapadla do branky.

Sparťané se snažili vyrovnat, leč marně. Hosté svou taktickou hrou nedovolili Spartě víc než bitvu ve středu hřiště.