Sedm bodů ze tří zápasů získaly i Bayern Mnichov, Arsenal, Manchester United a Villarreal, který zvítězil nad Aalborgem 6:3. Celkem v osmi zápasech padlo 36 branek. Diváci v Istanbulu viděli sedm gólů, v Bukurešti osm a na stadionu Villarrealu dokonce devět.

Pavel Nedvěd s Alessandrem Del Pierem slaví gól do sítě Realu.Celý zápas v Turíně odehráli čeští hráči Zdeněk Grygera a Pavel Nedvěd a i jejich zásluhou se "Stará dáma" dostala do čela skupiny H.

Juventus dostal do vedení již v páté minutě Del Piero, který nádherou ranou z 25 metrů nedal gólmanu Casillasovi šanci.

Po přestávce pojistil výhru domácího mužstva Amauri hlavičkou po Nedvědově centru a na tříbodovém zisku Juventusu už nic nezměnilo ani Van Nistelrooijovo snížení.

Borisov ukořistil v Petrohradě další cenný bod

Igor Denisov z Petrohradu v souboji se Sergejem Krivetsem z Borisova. Fotbalisté nováčka soutěže BATE Borisov získali po domácí remíze s Juventusem další nečekaný bod, když dokázali uhrát nerozhodný výsledek 1:1 na hřišti Zenitu Petrohrad.

Běloruský outsider dokonce vedl a o senzační výhru přišel až deset minut před koncem brankou Fatiha Tekkeko, který předtím ještě nastřelil tyč a břevno.

Ruskému šampionovi v sestavě s českým reprezentantem Radkem Šírlem, který odehrál celý zápas, se vzdálil postup do osmifinále.

Bayern přemožiteli Slavie nastřílel tři góly

Ve skupině F se v Mnichově v souboji domácího Bayernu proti Fiorentině trefil již ve 4. minutě Klose a stejně jako pro Juventus to byl nesmírně cenný gól. Ani bavorskému klubu se totiž příliš nedaří, a tak kouč Klinsmann uvítal, že mohl nastoupit kanonýr Toni.

Ten se i s poraněnými žebry velkou měrou podílel na výhře nad svým bývalým klubem, navíc na první gól Klosemu přihrál. Domácí ale měli v prvním poločase i štěstí, když střelu Gilardina těsně před přestávkou zastavila tyč. Na konečných 3:0 stanovil skóre Zé Roberto.

Hráči Steauy Bukurešť už po jedenácti minutách vedli nad Olympiquem Lyon 2:0, ale ještě v prvním poločase o náskok přišli.

Přesto je těsně před přestávkou znovu dostal do vedení Petre, ale ani to na body nakonec nestačilo. Hosté po přestávce dali tři branky a pozvedli své šance na postup, když se dvakrát trefili Benzema a Fred.

Ve skupině E padlo dvanáct gólů

Obhájce prvenství Manchester United ve skupině E prodloužil sérii zápasů bez prohry v Lize mistrů již na šestnáct. O výhru 3:0 nad Celtikem Glasgow se postarala letní posila Bulhar Berbatov. O víkendu se poprvé trefil v lize, dnes dal dvě branky United, třetí přidal Rooney.

Mnohem více se nadřel na tři body druhý favorit skupiny španělský Villarreal. Dánský Aalborg dlouho držel krok, ale dvě rychlé branky Llorenteho v 67. a 70. minutě zlomily souboj ve prospěch domácích. Ti nakonec vyhráli divokým skóre 6:3 a Llorente dovršil hattrick.

Hráči Arsenalu skvěle vstoupili do utkání na hřišti Fenerbahce Istanbul. Po jedenácti minutách vedli 2:0 a svého soupeře nakonec zdolali 5:2.

Nejchudší na branky byl zápas Porta s Kyjevem. O výhře hostů 1:0 rozhodl přesnou střelou z trestného kopu Alijev a portugalský klub si tím značně zkomplikoval postupové vyhlídky.

Liga mistrů - 3. zápasy:

Skupina E:

Manchester - Celtic 3:0 (1:0)

Branky: 30. a 51. Berbatov, 76. Rooney. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). Diváci: 74.944.

Villarreal - Aalborg 6:3 (2:2)

Branky: 67., 70. a 84. Llorente, 28. Rossi, 33. Capdevila, 79. Pires - 19. Saganowski, 36. Enevoldsen, 77. Johansson. Rozhodčí: Meyer (Něm.). Diváci: 21.000.

Bayern - Fiorentina 3:0 (2:0)

Branky: 4. Klose, 25. Schweinsteiger, 90. Zé Roberto. Rozhodčí: Benquerenca (Port.). Diváci: 66.000

Steaua - Lyon 3:5 (3:2)

Branky: 8. Arthuro, 11. Goian, 45. Petre - 33. a 71. Benzema, 69. a 90.+2 Fred, 23. Keita. Rozhodčí: Gilewski (Pol.). Diváci: 18.000.

Fenerbahce - Arsenal 2:5 (1:3)

Branky: 19. vlastní Silvestre, 78. Güiza - 10. Adebayor, 11. Walcott, 22. Diaby, 49. Song, 90.+4 Ramsey. Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.). Diváci: 35.000.

Porto - Kyjev 0:1 (0:1)

Branka: 27. Alijev. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 36.000.

Juventus - Real 2:1 (1:0)

Branky: 5. Del Piero, 49. Amauri - 66. Van Nistelrooij. Rozhodčí: Stark (Něm.). Diváci: 25.000.

Zenit Petrohrad - BATE Borisov 1:1 (0:0)

Branky: 80. Fatih Tekke - 52. Nechajčik. Rozhodčí: Proenca (Port.). Diváci: 20.000.