Ruský trenér Bykov nasadil do zápasu kompletní útočnou formaci z Washingtonu. Vedle matadora Fjodorova se postavili mladíčci Ovečkin se Sjominem. Rusové začali zhurta. Ve 4. minutě pálil z pozice mezi kruhy Kovalčuk, brankář Tragust však jeho pokus vyrazil. Za okamžik však vpadl za italskou obranu Sjomin a bekhendovým blafákem otevřel skóre.

Vzápětí mohl zvýšit Sušinskij, puk však před prázdnou bránou netrefil. Úvodní tlak Rusů zakončila Ovečkinova střela z kruhů ze sedmé minuty, která trefila spojnici brány. Na konci 15. minuty zahrozili poprvé Italové. Scandella ujížděl z pravé strany sám na Jerjomenka, ale ruský brankář jeho pokus vykopl. O minutu později však po Sjominově střele znovu zachránila Tragusta tyč.

I do druhé třetiny vstoupili Rusové aktivně. Ve 22. minutě se protlačil před italskou bránu Ovečkin, mířil však těsně nad. Ve 24. minutě se už nejproduktivnější hráč základní části NHL trefil. Jeho první střelu vyrazil Tragust za bránu, kam si Ovečkin dojel a pak otřel puk o brankářovi chrániče, od kterých se odrazil do sítě.

V polovině třetiny přišla silná čtyřminutovka Rusů. Vše odstartovala střela Kovalčuka do tyčky ve 29. minutě. Za deset sekund však vypálil Morozov, Tragust puk sice chytil do lapačky, podle videorozhodčího se tomu tak stalo až za brnkovou čarou. O minutu později vystřelil Těreščenko a Rusové se radovali počtvrté. O další minutu později ze stejného místa skóroval Sjímán, a připsal si tak svou druhou branku.

Třetinu snů zakončil pátým a celkově šestým gólem Sušinskij, který se trefil mezi Tragustovi betony. A to ještě Kovalčuk dvakrát spálil stoprocentní příležitost a Sjominovi zabránila v hattricku další nastřelená tyč. Do třetí třetiny poslal trenér Italů do branky náhradního gólmana Hella, který ve 45. minutě zlikvidoval další dva pokusy Kovalčuka. Za dvě minuty si najel před bránu Mozjakin, ale popáté trefil pouze tyč.

A tak se naplnilo otřepané nedáš-dostaneš a Italové se radovali z prvního střeleckého úspěchu. V 52. vystřelil tvrdou ranou Iannone a Cirone dorazil puk za Jerjomenka. Vše ale ukončil gól Zaripova z 56. minuty, kterému ideálně přihrál zpoza brány Zinovjev. Rusové tak vyhráli 7:1, ale výsledek je pro Italy ještě milosrdný.

cc2632723f__192x128_.jpgRusko - Itálie 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Sjomin (Kalinin), 24. Ovečkin (Sjomin, S. Fjodorov), 30. Morozov (Kovalčuk, Zinovjev), 31. Těreščenko (Afinogenov, Proškin), 32. Sjomin (Grebeškov), 37. Sušinskij (Gorovikov), 56. Zaripov (Zinovjev, Morozov) - 52. Cirone (Iannone, Scandella). Rozhodčí: Ország (SR), Piechaczek - Schröter (oba Něm.), Novák (SR). Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0.
Rusko: Jerjomenko - D. Markov, Kalinin, Grebeškov, Kornějev, I. Nikulin, Proškin, Vorobjev - Kovalčuk, Morozov, Zinovjev - Ovečkin, Sjomin, S. Fjodorov - Mozjakin, Sušinskij, Gorovikov - Zaripov, Afinogenov, Těreščenko.
Itálie: Tragust (41. Hell) - Helfer, Borgatello, Signoretti, Strazzabosco, Trevisani, Lorenzi, Hofer, Lutz - Pittis, Cirone, Scandella - Fontanive, Ansoldi, Ramoser - Margoni, Chitarroni, de Bettin - Iannone, de Toni, Bustreo.