Šarapovová ve zkrácené hře úvodní sady odvrátila dva setboly a získala ji poměrem 8:6. V úvodu druhého setu pak zápas na hodinu a půl přerušil déšť a turnajová jednička se ze šatny vrátila ve výrazně lepší pohodě. V druhé sadě už vedla 5:2 a za stavu 5:3 podávala na postup. Vypracovala si mečbol, ale ten Safinová vítězným bekhendem po čáře odvrátila a zahájila velký obrat.

Mladší sestra Marata Safina zvládla i kritickou situaci v tie-breaku druhého setu, v němž Šarapovová vedla 5:2 a měla před sebou dva servisy. Safinová získala pět míčků za sebou a vynutila si pokračování zápasu. Klíčový moment rozhodující sady přišel v šestém gamu, kdy Šarapovová dvakrát zkazila nahraný míč a následně ztratila podání. Safinová šanci na vítězství využila, po dvou hodinách a 52 minutách zápas ukončila dalším brejkem. Ve čtvrtfinále se utká s další Ruskou Jelenou Dementěvovou, kterou při triumfu v Berlíně porazila ve finále.

Zato mužská světová jednička Švýcar Roger Federer může snít svůj sen o vítězství na French Open dál. V osmifinále totiž porazil ve třech setech domácího tenistu Juliena Benneteaua. Titul z francouzské antuky je dosud jediný, který mu chybí ve sbírce grandslamových trofejí.

Do čtvrtfinále postoupili i ruská tenistka Jelena Dementěvová a Chilan Fernando Gonzalez. Ten ve třech setech porazil Američana Ginepriho, Dementěvová rovněž ve třech setech zdolala krajanku Veru Zvonarevovou. Ze hry už je nejlepší mužský pár Američané Mike a Bob Brianové, které ve 4. kole porazil uruguajsko-peruánský pár Cuevas-Horna.

O postup do semifinále si Federer zahraje právě s Gonzalezem, kterého porazil v deseti z dosavadních 11 vzájemných utkání, ale poslední měření sil na loňském Turnaji mistrů prohrál.

Dvouhra - 4. kolo:
Ženy: Safinová (13-Rus.) - Šarapovová (1-Rus.)6:7 (6:8), 7:6 (7:5), 6:2, Dementěvová (7-Rus.) - Zvonarevová (11-Rus.) 6:4, 1:6, 6:2.
Muži: Federer (1-Švýc.) - Benneteau (Fr.) 6:4, 7:5, 7:5, Gonzalez (24-Chile) - Ginepri (USA) 7:6 (7:4), 6:3, 6:1.

Čtyřhra - 3. kolo
Ženy: Medina Garriguesová, Ruano Pascualová (10-Šp.) - Zi Yan, Jie Zheng (8-Čína) 6:4, 6:3.
Muži: Kunitsyn, Tursunov (Rus.) - Huss, Hutchins (Aus./VB) 6:4, 5:7, 7:5, Tipsarevič, Troicki (Srb.) - Aspelin, Knowle (5 - Švéd./Rak.) 7:6 (7:3) 6:7 (4:6), 7:5