Ofenzivu Lasselsbergeru řídili Důras s Fabušem se dvěma trefami a stejným počtem asistencí. Kouč Jihočechů Bokroš do Plzně přivezl mužstvo s výrazně pozměněnými útoky a navíc do branky místo nachlazeného Turka postavil mladíka Kováře.

Petr Fabuš z Plzně střílí přes Petra Gřegořka z Českých Budějovic gól.Již ve třetí minutě ovšem přebruslil Straka hostujícího Tomana, ten jeho průnik zastavil jen za cenu faulu a Vlasák tak dostal šanci na trestné střílení, které bezpečně proměnil.

Hosté ale dokázali rychle odpovědět, když po Dudově akci překonal plzeňského gólmana Málka střelou po ledě z mezikruží Huml.

Domácí hnáni zaplněnými tribunami se tlačili do ofenzivy, hosté ale pozorně bránili střední pásmo a po zisku kotouče rychle vyráželi do protiútoku. Po přečíslení dvou na jednoho pálil Hřebejk, Málek ale jeho pokus zastavil.

To na druhé straně Důras objel branku a jeho přihrávku proměnil volný Matějovský ve druhý gól. Ještě do přestávky ale hosté opět srovnali skóre, když přesilovkou Sičákovu střelu úspěšně tečoval Huml.

Domácím se tentokrát hra v početních výhodách moc nevedla, nebezpečnější byli paradoxně ve vlastním oslabení. Benákova sražená přihrávka z úvodu prostřední části skončila na tyči.

Podobně dopadla i střela Dudy do poloodkryté branky. Jihočeši se poprvé do vedení dostali až po polovině zápasu, kdy domácí obrana opět špatně střežila prostor okolo brankoviště a Gulaš se prosadil střelou mezi Málkovy betony.

Martin Straka a Tomáš Vlasák zdraví diváky. Domácí se poté dostali pod drtivý nápor, ale se štěstím ho přečkali a vyrovnání jim přinesla bekhendová střela Důrase.

V závěru druhé třetiny s pomocí odrazu českobudějovické obrany vrátil Plzni vedení těžkého úhlu Fabuš. O necelou minutu později ovšem po přihrávce Tomana od hrazení vyrovnal na 4:4 další tečí Kůrka.

Vstup do třetí třetiny měli domácí vynikající. Nejprve se po krásné kombinaci s Hudecem trefil přesně do levého horního rohu Kovářovy branky Důras.

O 53 vteřin později sice Benák při střele během dvojnásobné přesilovky zlomil hůl, ale neočekávaná dráha kotouče Kováře překvapila a Západočeši vedli o dvě branky.

Hosté byli v těžkém útlumu a kazili i jednoduché přihrávky, za což je potrestal sebevědomým průnikem zakončeným přesnou táhlou střelou Čakajík.

Na čtyřgólový rozdíl zvýšil za dalších 74 vteřin po ukázkové kombinaci celého prvního útoku domácích zblízka Vlasák. Zbytek utkání rozkouskovalo množství vyloučení. Poslední minutě při jedné z přesilovek zvýšil na pro hosty hrozivých tvrdou ranou Fabuš.

Milan Razým (Plzeň): "Viděli jsme utkání tří rozdílných třetin, v první jsme byli jasně lepší, ve druhé třetině nás soupeř zatlačil do hluboké defenzivy a když se dostal do vedení na 3:2, mohl přidat i další branku a zápas by dopadl jinak.

Před třetí třetinou jsme měli trochu strach, na hráčích už byla znát únava. Po dvou rychlých gólech jsme ale ovládli led a přidali i další tři a třetinu vyhráli výborným skóre 5:0. Jsme rádi, že se dnes k první lajně přidala gólově i ta druhá."

Ernest Bokroš (České Budějovice): "Kdybych mohl hodnotit jen dvě třetiny, bylo by to lepší. Třetí třetina nám ale vůbec nevyšla. Radši bych se k tomu ani nevyjadřoval. Slova k hráčům nepadají na úrodnou půdu. Dvě třetiny jsme hráli dobře stejně jako v minulých zápasech, ale nedokážeme to dotáhnout do konce.

Celkově je to špatná vizitka naší práce. Už je z toho veliký problém. Je to pro nás veliké zklamání. Kováře jsme nevystřídali, přestože dostal tolik gólů, protože měl Turek teplotu. A tak si to Kovář vypil až do dna."

Kladno také vyhrálo popáté a vrátilo se na druhé místo

Hokejisté Kladna oslavují vstřelení gólu. Hokejisté Kladna prodloužili svou sérii neporazitelnosti na začátku sezony, když v 5. kole extraligy porazili Pardubice 5:1.

Proti Moelleru tak Středočeši uspěli na domácím ledě počtvrté za sebou a vrátili se na průběžnou druhou příčku tabulky.

Gólman Miroslav Kopřiva inkasoval až necelé tři minuty před koncem, za poslední čtyři zápasy tak obdržel celkem jen čtyři branky.

Petr Kasík (Kladno): "Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale hrozně nám pomohly dva slepené góly na začátku druhé třetiny. Hráči se tím uklidnili, dostali takovou tu sebedůvěru a pak už všechno vycházelo."

Václav Sýkora (Pardubice): "Utkání jsme nezačali špatně a byli jsme hodně aktivní, ale bohužel se skóre pro nás začalo vyvíjet nepříznivě. Kladno využilo přesilovku v době, kdy už skákal pátý hráč na led a prakticky jsme ji téměř ubránili.

Minimálně první třetinu jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale pak přišel zlomový moment, jímž byl začátek druhé třetiny, kdy jsme udělali chybu na útočné modré čáře a Kladno oproti našim přečíslením v první části gól dát z této situace dokázalo. Pak přišel rychle třetí gól a tam se zápas lámal."

Sparta se chytla v Třinci, zvítězila 4:2

Hokejisté Sparty oslavují vstřelení gólu. Hokejisté Sparty po dvou porážkách opět zabrali a z Třince vezou vítězství 4:2. Trenér František Výborný probral svůj soubor změnami. Rozpojil největší hvězdy z elitní formace, což se mu vyplatilo.

Petr Ton a David Výborný byli u tří ze čtyř branek svého týmu. Třinečtí podruhé za sebou vyšli doma naprázdno a z posledních tří zápasů vyválčili jen bod.

Neefektivní výkony hvězd z první formace vedly ke změnám ve sparťanské sestavě, ale od kouče Výborného to byla povedená rošáda. Dokonale jimi probudil nevýrazné kanonýry.

Antonín Stavjaňa (Třinec): "Sparta začala dobře a suverénně dala dva góly. V tom byl diametrální rozdíl. My jsme ve stejných pozicích netrefili ani branku.

Sparta hrála s jistotou na puku, na nás se naopak lepila nervozita, která se projevila v přesilovkách, kde chyběl klid pro finální přihrávku. Když chcete uspět se Spartou, musí tam být ještě něco navíc a mě dneska u hráčů takové odevzdání se hokeji chybělo."

Marian Jelínek (Sparta): "Byli jsme velice koncentrovaní. Rozhodla paradoxně především oslabení, ve kterých jsme přežili hodně hry ve čtyřech.

Uvažovali jsme o více změnách a že rozhodíme i druhý útok, ale nakonec jsme ho nechali, protože si dokázal v minulých zápasech vypracovat šance. Kdežto první lajna hrála hodně po mantinelech, proto jsme tam dali mladého Látala, který splnil očekávání."

Litvínov vyhrál potřetí v řadě, odnesly to Karlovy Vary

Martin Jenáček v souboji s Romanem Proškem. Hokejisté Litvínova porazili v souboji extraligových tabulkových sousedů Karlovy Vary 4:2.

Devětačtyřicáté podkrušnohorské derby, které bylo i reprízou čtvrtfinálového souboje z minulé sezony, rozhodli domácí ve třetí třetině. Vývoj utkání otočily branky Jakuba Černého a Františka Lukeše.

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Hráli jsme hrozně, hlavně v první třetině, kdy jsme nebruslili. Vary hrály lépe než my, měly šance. Druhou třetinu jsme dělali obrovské chyby. Vary jely čtyřikrát sami na bránu.

Musím poděkovat brankářovi, který nás podržel. Ve třetí třetině jsme to ubojovali. Jsem rád za body, ale ne za výkon. Hráče jsem nepochválil. Musíme hrát jinak, více bruslit, lépe bránit. Výkon nebyl dobrý, ale body jsou zlaté."

Josef Paleček (Karlovy Vary): "Převažuje velké zklamání. Nezasloužili jsme si dnes prohrát. Hráli jsme dobře, vytvořili jsme si řadu šancí, měli jsme čtyři samostatné nájezdy.

V první třetině jsme měli obrovskou převahu, ale bohužel naše koncovka byla opět žalostná, což rozhodlo o výsledku."

Mladá Boleslav stále čeká na svůj první bod

Hokejisté Liberce zdolali v dnešním utkání 5. kola extraligy nováčka z Mladé Boleslavi 4:2 a po nepodařeném startu do sezony oslavili druhou výhru za sebou.

Fanoušci Bílých Tygrů se tak v třetím domácím utkání radovali z prvních bodů. Gólem a třemi asistencemi se o to postaral slovenský útočník Andrej Podkonický. Mladá Boleslav na svůj první zisk v sezoně stále čeká.

Vladimír Čermák (Liberec): "Věděli jsme, že přijede houževnatý soupeř, s který jsme měli potíže už v přípravě. Výsledky naznačovaly, že Mladá Boleslav produkuje dobrý hokej. V dnešním utkání zvítězila naše větší zkušenost a jsem rád, že jsme konečně doma vyhráli a připsali si tři body."

Leo Gudas (Mladá Boleslav): "Zápas se mi hodnotí těžce. Opět jsme prohráli, ale zápas se pro nás vyvíjel dobře, v podstatě jako všechna utkání v této sezoně. Bohužel spoustou malých nedůsledností v druhé třetině a neproměněných šancí jsme Liberec nechali utéct do náskoku, který jsme následně dotahovali. Tím pádem pro nás bylo těžší a těžší se dostat k lepšímu skóre."

Znojmo zvítězilo nad Zlínem po samostatných nájezdech

Zlínský Lukáš Galvas ujíždí znojemskému Karlu Pláškovi. Samostatný nájezd uzdraveného obránce Radima Bičánka v sedmé sérii rozhodl v dramatické zápletce o vítězství hokejistů Znojma nad Zlínem 3:2.

Orli sice sahali v pátém kole po střelecky vydařené úvodní třetině po třech bodech, obránce Hamrlík ale v poslední minutě při power play vyrovnal a vynutil si prodloužení. Zlín tak získal v letošní sezoně první bod na soupeřově kluzišti.

Radim Rulík (Znojmo): "Měli jsme výborný vstup do utkání, vyšla nám střelecky první třetina. Nevím ale proč jsme hráli ve druhé třetině pasívně. Soupeř nás dostal pod tlak a z toho pramenila častá vyloučení.

Zlín se dostal po vstřelené brance zpět do zápasu a podařilo se mu v poslední minutě vyrovnat, když jsme při power play soupeře dvakrát prohráli vhazování. Jsem rád, že mužstvo nekleslo a dokázalo zabojovat."

Zdeněk Venera (Zlín): "Utkání bylo vyrovnané, Znojmo mělo výborný úvod. Ve druhé třetině se zápas srovnal, v některých pasážích jsme byli lepší. Vyrovnání v poslední minutě jsme si zasloužili.

Bod před zápasem bychom brali, vzhledem k vývoji samostatných nájezdů nás ale mrzí, že jsme nedotáhli zápas k vítězství. Důležité bylo, že jsme se ubránili v prodloužení při dvouminutové přesilovce soupeře."

Slavia zdolala Vítkovice gólem v prodloužení

Hokejisté Vítkovic sice po pěti letech bodovali na ledě Slavie, ale v předehrávce 5. kola extraligy prohráli 2:3 v prodloužení. Úřadující mistr tak v novém ročníku ještě neprohrál.

Souboj bývalého reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika na lavičce Vítkovic se současným Vladimírem Růžičkou sledovala slabá návštěva 2612 diváků.

Jiří Kalous (Slavia): "Vítkovice hrály výborně do defenzivy, měly perfektně organizovanou obranu. My jsme se přes ní hodně probíjeli a moc nám to nešlo. O to více si ceníme toho, že jsme to uhráli do prodloužení a do vítězného konce.

Herně se nám tolik nedaří, o to cennější jsou pro nás body. Mohli jsme uhrát lepší výsledek, kdyby se nám podařilo využít přesilové hry. Tomáš Micka dostal virózu a věříme, že by v neděli už mohl nastoupit."

Zdeněk Moták (Vítkovice): "Byli jsme rádi, že jsme v první třetině přežili dlouhé přesilovky pět na tři. Potom jsme začali hrát dobrý hokej, dali jsme dva rychlé góly, které nám velice pomohly.

Druhá i třetí třetina byly vyrovnané, oba soupeři měli dost šancí. Michal Barinka má přeraženou chrupavku (na nose), nemohl dobře dýchat a jel do nemocnice. Uvidíme, co s ním bude."

O2 extraliga - 5. kolo:

Lasselsberger Plzeň - Mountfield České Budějovice 9:4 (2:2, 2:2, 5:0)

Branky a nahrávky: 3. Vlasák z trest. střílení, 11. Matějovský (Důras), 35. Důras (Kracík, Pácal), 39. Fabuš (Dresler), 44. Důras (S. Hudec, Čakajík), 45. Benák (Fabuš), 49. Čakajík (Důras, Matějovský), 50. Vlasák (Straka, Fabuš), 60. Fabuš (Kracík, Šindel) - 7. Huml (Duda, Kůrka), 16. Huml (Sičák, Toman), 32. Gulaš (Frolo, Kuchejda), 40. Kůrka (Toman, Duda). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Pouzar. Vyloučení: 8:6, navíc Huml (Č. Budějovic) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8245.

Plzeň: Málek - Benák, Dresler, Čakajík, S. Hudec, Martinec, Pácal, Zápotočný - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Vampola, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Č. Budějovice: Kovář - Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Vak, Veselý - Duda, Huml, Kůrka - Gulaš, Šimánek, Sailer (20. Kuchejda) - Hřebejk, Mertl, L. Květoň. Trenéři: Bokroš a Tlačil.

Geus Okna Kladno - Moeller Pardubice 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Frolík (Skrbek), 21. Diviš (Martin Procházka, Patera), 23. Tenkrát (Kopřiva), 37. Kalla (Skrbek, Patera), 48. D. Růžička (Rudovský) - 58. Kolář (Starý). Rozhodčí: Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3407.

Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Skrbek, Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Frolík, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.

Pardubice: Lašák (41. M. Růžička) - Čáslava, Píša, Snopek, Štrbák, Havíř, Nakládal, Koma, Šeda - Pivko, Divíšek, Tvrdík - Somík, Cetkovský, Ondřej - Starý, Koukal, Kolář - Rákos, Pucher, Radil. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.

Oceláři Třinec - Sparta Praha 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Kováčik (Polanský), 49. Balej (D. Moravec) - 8. Ton (Koreis), 10. D. Výborný (Gulaši, Ručinský), 22. Černošek (Broš, Kratěna), 34. Podlešák (Ton). Rozhodčí: Husička - Guth, Křivský. Vyloučení: 10:10. Bez využití. Diváci: 3564.

Třinec: Vojtek - Sekeráš, Výtisk, Andersons, Malec, Lojek, Gureň - Tomík, D. Moravec, Balej - D. Květoň, Peterek, Martynek - V. Polák, Polanský, Kováčik - Hampl, Piecha, Pavelek. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.

Sparta: Pöpperle - Ptáček, Cunik, Černošek, Gulaši, Jan Hanzlík, Bolf, Vojta - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Hrdel, Koreis, Hromas - Melichárek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Litvínov - Energie Karlovy Vary 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 21. Reichel (Kubinčák, Šlégr), 46. J. Černý (Kroupa), 48. Lukeš (Šlégr), 60. Kubinčák (Reichel) - 2. Skladaný (Bílek), 45. Kristek (Melenovský). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 5225.

Litvínov: J. Hübl ml. - Walter, Šlégr, Kroupa, Skuhrovec, Punčochář, Kubát, Vobořil, Švarný - Kubinčák, Reichel, Lukeš - Černý, Branda, Jenáček - Jánský, V. Hübl, Trávníček - Bahenský, Rindoš, Mach. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.

Karlovy Vary: Mensator - Řezníček, Dobroň, Duben, Grof, Jiří Hanzlík, Němec, Mudroch, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Kuběna, Dej. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Pletka (Podkonický), 33. V. Nedorost (Podkonický, Jiruš), 38. Podkonický (Zíb), 60. Pletka (Podkonický) - 36. R. Pšurný, 47. Král (Kočí). Rozhodčí: R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 6212.

Liberec: Fikrt - Žabka, Jiruš, Zíb, Modrý, Harant (10.- 20. Hunkes), Jareš - V. Nedorost, Podkonický, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Plodek, S. Procházka. Trenéři: Gregor, Čermák a Kapoun.

Mladá Boleslav: Šindelář (41. Chábera) - Marušák, Kočí, Posmyk, Brňák, Holub, Jindra, Bauer - Štrba, Král, Handlovský - P. Barinka, M. Čech, R. Pšurný - Benda, T. Sýkora, Tomas - Kubeš, Boháč, Eiselt. Trenéři: Šejba a Gudas.

Znojemští Orli - RI Okna Zlín 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Plášek (J. Svoboda), 18. R. Procházka (Štach, Tesařík), rozhodující nájezd Bičánek - 31. Leška (Galvas), 60. Hamrlík (Galvas, Kollár). Rozhodčí: Jeřábek - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:1. Diváci: 2421.

Znojmo: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Chvátal, Štach, Švrček, Mojžíš, Kotaška, J. Mrázek - Erat, R. Procházka, Selingr - J. Svoboda, Haman, Plášek - Demel, Meidl, M. Růžička - Kucharczyk, Čachotský, Beroun. Trenéři: Rulík a Baďouček.

Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Rachůnek, Záhorovský, Kollár - M. Pšurný, Balán, Kubiš - Ondráček, Rom. Vlach, Mokrejš - od 41. min. navíc F. Čech. Trenéři: Venera a Rost. Vlach.

Slavia Praha - Vítkovice Steel 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. P. Jelínek (Kadlec), 30. Vondrka (Bednář), 62. Bednář (J. Novák, Červenka) - 11. Burger (Krenželok), 11. Burger z trestného střílení. Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2612.

Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka, Jebavý - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Doležal - Sklenář, V. Růžička ml., Tomica - Borovanský, P. Jelínek, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Ovčačík, Trnka, Suchý, Tichý - Treille, Petrovický, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Roman, Burger, Krenželok - Korhoň, R. Hruška, Klimek. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.