Zápas jako na houpačce se musel divákům v zaplněné Tesla Areně líbit. Sparta dvakrát vedla, ale Pardubičtí vždy vzápětí vyrovnali a v polovině zápasu se sami ujali vedení.

Michal Broš překonává pardubického brankáře Martina Růžičku. V závěrečné třetině ale tentokrát sparťané zápas obrátili a zdálo se, že už si vedení nenechají ujít. Tři minuty před koncem však Kolář vyrovnal a šlo se do prodloužení.

V jeho úplném závěru se sice Ton vyhnul na útočné modré brankáři Růžičkovi, puk však do branky zasunul až po zaznění sirény.

Při samostatných nájezdech si Růžička stejně jako v první třetině poradil s nájezdem tradičně úspěšného exekutora Petra Tona. Neprosadil se ani Ručinský, ani Pucher, Starý a Blažek na pardubické straně.

A tak rozhodl až poslední nájezd Michala Broše, který uspěl střelou pod Růžičkovu lapačku. Sparta se tak posunula v tabulce na třetí místo, Pardubice zůstaly šesté.

František Výborný (Sparta): "Myslím, že nám zpočátku trošku chyběl pohyb. Hrálo se teď obden, Pardubičtí měli den odpočinku navíc a myslím, že to bylo cítit.

Hosté hráli postupem času velmi dobře, jednoduše, a nám to dělalo problémy. Cením si toho, že mužstvo dokázalo výsledek otočit.

Myslím, že ve třetí třetině jsme dostali soupeře pod tlak, a přestože jsme tři minuty před koncem vedli, nemyslím, že bychom se už viděli s tříbodovým ziskem.

Přišel gól po teči rozhodčího, kdy mohlo být zakázané uvolnění, ale to je hra, rozhodčí je součást hřiště. Vážím si toho, že jsme vyhráli. Za tu vůli bych mužstvo pochválil, přestože tomu dnes chyběla lehkost."

Václav Sýkora (Pardubice): "Viděli jsme velice dramatické utkání. Nám se příliš nevydařil vstup do zápasu, představovali jsme si ho jinak.

Sparta nás dostávala pod tlak, což bylo hlavně tím, že jsme si komplikovali rozehrávku z vlastního pásma. Naštěstí jsme dokázali vždy rychle odpovědět na úvodní dvě branky Sparty, což bylo pro vývoj zápasu velice důležité.

Dlouho jsme vedli 3:2, ale Sparta je velice silné mužstvo, nakonec znovu otočila skóre na svou stranu a my jsme byli rádi, že se nám podařilo alespoň srovnat. V nájezdech se nám bohužel zatím nedaří."

O2 extraliga - 8.kolo:

Sparta Praha - Moeller Pardubice 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Ton (Gulaši), 24. Langhammer (Gulaši), 51. Ručinský (Ton, Ptáček), 55. Kratěna, rozhodující nájezd Broš - 10. Cetkovský (Pivko, Divíšek), 25. Somík (Píša, Tvrdík), 29. Starý (Nakládal, Havíř), 57. Kolář (Koukal). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 5892.

Sparta: Pöpperle - Černošek, Gulaši, L. Procházka, Jan Hanzlík, Ptáček, Cunik, Vojta - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Dragoun, Hrdel, Hromas - od 41. navíc Mrňa. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Pardubice: M. Růžička - Snopek, Štrbák, Píša, Čáslava, Nakládal, Havíř, Zukal, M. Šeda - Cetkovský, Divíšek, Pivko - Tvrdík, Pucher, Somík - Kolář, Koukal, Starý - Ondřej, Blažek, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.