Chemici vítězstvím zlomili ostravskou kletbu. Ve Vítkovicích vyhráli naposledy v roce 1996 a na další výhru na zdejším stadionu čekali plných 26 zápasů.

Hokejisté Litvínova se radují z gólu.Zápas pro Vítkovické nezačal vůbec dobře. Už ve 3. minutě vyjel zpoza brány Jánský a poprvé překonal vítkovického mladíka Štěpánka.

Po Kvapilově vyrovnání zajistili Litvínovu v rozpětí jedné minuty dvoubrankové vedení Hübl s Brandou a Štěpánka nahradil v bráně zkušenější Pinc.

Vítkovice byly po zbytek zápasu aktivnější, přesto se jim podařilo vstřelit jediný gól, hosté se naopak radovali ještě dvakrát a získali tak zajímavý náskok na čele tabulky. Prvenství v základní části totiž zajišťuje účast v Lize mistrů pro příští sezónu.

"Odehráli jsme parádní první třetinu. Zápas se poté lámal ve druhé třetině. V ní jsme ubránili dvouminutové oslabení ve třech a vzápětí zvýšili na 4:1. Taktickým výkonem ve třetí části jsme si své vedení pohlídali," liboval si asistent Litvínova Petr Rosol.

14.M. Boleslav348422078:9134

Také další duel sliboval zajímavý zápas. O třetí místo se v přímém souboji utkala Sparta s Pardubicemi. Po vyrovnané první třetině rozhodl o výhře domácích dvěma brankami na přelomu druhé a třetí části Petr Ton.

Sparta v závěru přidala ještě dvě branky a po výhře 5:1 se bodově dotáhla na Vítkovice. Pardubice zůstávají o tři body zpět na čtvrtém místě.

"První třetinu byl soupeř lepší, naštěstí jsme neinkasovali. Pak jsme pomalu přebírali iniciativu a prosadili jsme se gólově. Zápas byl ale daleko vyrovnanější, než vypadá podle skóre," řekl po zápase asistent Sparty Marian Jelínek.

Plzeň otočila proti Slavii dvoubrankovou ztrátu a dostala se před ní

Přestože se Plzeň se Slavií v úvodu soutěže dlouho přetahovaly o první místo, nyní se hrálo pouze o sedmou příčku.

Slavia dala v první třetině dvě branky, ale Plzeň dokázala zareagovat i na její vedení ze třetí třetiny a sama se v 54. minutě zásluhou Fabuše dostala do vedení.

V 57. minutě však využil Hruška přesilovou hru a zařídil tak už šestou dělbu bodů v posledních osmi vzájemných zápasech. V prodloužení neuspěl sám proti Francouzovi Bednář, z protiútoku se naopak trefil Kracík. Slavia tak prohrála popáté v řadě.

"Dobře rozehrané utkání jsme bohužel v závěru ztratili. Prohráli jsme o jeden gól, bohužel se nám to opakuje častěji. Zatím nejsme schopni z té výsledkové mizérie vybřednout, tak doufám, že se nám to povede už v příštím utkání," řekl asistent Slavie Jiří Kalous.

O2 extraliga - 34. kolo:

Vítkovice Steel - Litvínov 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Kvapil (Burger), 37. Ondřej (Klimek) - 3. Jánský (Skuhrovec, Šinkovič), 15. V. Hübl (Kubinčák), 16. Branda (Jenáček), 35. J. Černý (Reichel, Šlégr), 51. Kubinčák (V. Hübl). Rozhodčí: Hradil - Chytil, Bryška. Vyloučení: 4:9, navíc Kroupa (Litvínov) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8077.

Vítkovice: Štěpánek (16. Pinc) - M. Barinka, Jurečka, Kuboš, Stehlík, Trnka, Ovčačík - Klimek, Petrovický, Ondřej - Ujčík, Šimíček, Svačina - Kvapil, Burger, Štěpánek - Mikula, R. Hruška, Štefanka. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Punčochář, Walter, Vobořil, Skuhrovec - J. Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček - Bahenský, Branda, Jenáček - Jánský, Heinisch, Šinkovič. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.

Sparta Praha - Moeller Pardubice 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 24. Jerofejevs (Kratěna), 39. Ton (D. Výborný), 43. Ton (D. Výborný), 51. Gulaši (Vykoukal, Ton), 59. Látal (Langhammer) - 21. Pivko (Divíšek, Snopek). Rozhodčí: Turčan - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 8:9, navíc Kratěna 10 min. a do konce utkání - Píša 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7938.

Sparta Praha: Pöpperle - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Černošek, Jerofejevs - Netík, D. Výborný, Kratěna - Ton, Langhammer, Koreis - Látal, Hromas, Podlešák - Hrdel, Kafka, Mrňa. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Koma, Lojek - Cetkovský, Divíšek, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Tvrdík, Blažek, Somík - Klejna, Rákos, Hašek. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.

Mountfield České Budějovice - Oceláři Třinec 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Peterek (D. Květoň, Malec), 26. Výtisk (Peterek, D. Květoň), 45. Peterek (Martynek, D. Květoň), 58. V. Polák (Gureň, Sekeráš). Rozhodčí: Kubeš - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7, navíc Duda (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5398.

České Budějovice: Turek (26. Jakub Kovář) - Poživil, Gřegořek, Sičák, Vydarený, Frolo, Jareš, Toman, Mucha - Melichárek, Huml, M. Hudec - Kůrka, L. Květoň, Kotrla - Duda, Vak, Veselý - Gulaš, Bílek, Hřebejk. Trenéři: Bokroš a Tlačil.

Třinec: Čechmánek - Sekeráš, Výtisk, Vosátko, Gureň, Rangl, Malec - Kanko, D. Moravec, Hampl - Balej, Polanský, V. Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.

Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 5:4 v prodl. (0:2, 2:0, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Matějovský (Kracík), 34. Benák (Vlasák, M. Straka), 49. Tomas (Vlasák, M. Straka), 54. Fabuš (Kracík, Matějovský), 62. Kracík (Smrek) - 12. Červenka (Bednář, Kadlec), 17. D. Hruška (Kadlec, Beránek), 44. Beránek (D. Hruška), 57. Beránek (Bednář, D. Hruška). Rozhodčí: Minář - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 8:7, navíc Dvořák - Doležal oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 7760.

Plzeň: Francouz - Benák, S. Hudec, Redlihs, Pácal, Dresler, Smrek - Tomas, M. Straka, Vlasák - Fabuš, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šinágl, Adamský - Kubica, Jan Kovář, Ludvík. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Žižka, Sloboda, Kolařík, - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, Kraft, Sklenář - T. Svoboda, P. Jelínek, M. Čermák - Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

RI Okna Zlín - Geus Okna Kladno 4:6 (2:3, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 9. Galvas (Leška), 17. Köhler (Hamrlík, Leška), 40. Leška (Köhler, Galvas), 42. Záhorovský (Balán) - 2. Kuchler (Stieler), 7. Martin Procházka (Diviš, Nádašdi), 16. Kuchler (V. Novák, Pavlas), 46. V. Novák (Hájek, Novotný), 58. Patera (Hájek, Martin Procházka), 59. Patera (Hájek). Rozhodčí: Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6, navíc F. Čech - Hořava oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4651.

Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Kollár, Rachůnek - Záhorovský, Balán, Andrašovský - M. Pšurný, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.

Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, V. Kameš, Novotný, Pavlas, Trončinský, Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Kuchler, V. Novák, Stieler - Horna, Kalla, Bělohlav - Valský, Čurilla, Frolík. Trenéři: Müller a Kasík.