Po osmi zápasech čekání dostal český útočník Petr Průcha znovu šanci v sestavě New Yorku Rangers a hned se gólem zasloužil o vítězství svého týmu 5:4 v městském derby proti Islanders.

Petr Průcha slaví se spoluhráči na střídačce vstřelený gól.Průcha, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání, se prosadil v první minutě třetí třetiny, kdy svou druhou trefou v sezoně vyrovnal na 2:2. Třetí gól Rangers vstřelil obránce Michal Rozsíval.

Dlouhé čekání na gól v pondělí ukončil také Tomáš Plekanec. Po deseti zápasech bez úspěšného zásahu překonal v duelu s Floridou brankáře Craiga Andersona a přispěl k vítězství Montrealu 5:2.

Střelecky se po devíti zápasech probudil i Milan Michálek ze San Jose, který svou osmou brankou v sezoně pomohl k výhře Sharks v Dallasu 3:1.

Pondělní zápasy NHL:

NY Rangers - NY Islanders 5:4 (0:1, 1:1, 4:2)
Branky: 29. Gomez, 41. PRŮCHA, 43. ROZSÍVAL, 48. Näslund, 56. Dawes - 16. Sillinger, 40. Okposo, 43. Comeau, 60. Comrie

Florida - Montreal 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 6. FROLÍK, 27. Booth - 37., 43. a 60. Lapierre, 11. Kovaljov, 22. PLEKANEC. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 16 minut, z 8 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent

Los Angeles - Columbus 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 39. Russell, 59. Nash

Colorado - Nashville 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 9. a 12. McLeod, 25. Stewart, 27. Jones, 41. Liles - 30. Arnott

Calgary - Minnesota 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 18. Langkow, 49. Nyström - 40. Veilleux (ŠKOULA)

Dallas - San Jose 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 55. Niskänen - 16. Cheechoo, 44. M. MICHÁLEK, 59. Clowe