Chelsea, v jejíž brance dlouho držel čisté konto český brankář Petr Čech, hrála půl hodiny v deseti bez přísně vyloučeného Franka Lamparda. Liverpool snížil náskok vedoucího Manchesteru United na dva body a třetí Chelsea utekl na rozdíl tří bodů.

Liverpool od začátku ukazoval Chelsea, kdo je na hřišti pánem, a téměř nepouštěl soupeře do zakončení. Naopak sám se tlačil do koncovky a v 11. minutě musel Čech vyrazit střelu Xabiho Alonsa nad branku.

Do poločasu pak ještě zasáhl proti dalším třem nebezpečným střelám, naopak jeho protějšek Pepe Reina si za celou první půli nepřipsal jediný zásah.

Podobný průběh měl zápas i po změně stran, Chelsea jen bránila a v útoku si nedokázala přesně přihrát. Po hodině hry navíc rozhodčí přísně vyloučil záložníka Lamparda za nebezpečný skluz a tlak Liverpoolu ještě zesílil.

Domácí se na dlouhé minuty usadili před brankou Chelsea a Čech musel řešit jeden závar za druhým. Po tečované střele Alonsa ho zachránilo až břevno, poté si sám poradil s nebezpečnou střelou Benajuna.

Dvě minuty před koncem však přece jen inkasoval, když si na centr zleva naběhl Torres a hlavičkou na bližší tyč zajistil Liverpoolu vítězství.

V nastavení je ještě střelou do odkryté branky potvrdil. Pro Torrese přitom šlo o první gól na vlastním stadionu od května minulého roku.

Premier League - 24. kolo:

Stoke - Manchester City 1:0 (45.+5 Beattie), Arsenal - West Ham United 0:0, Aston Villa - Wigan 0:0, Bolton - Tottenham 3:2 (64. a 87. Davies, 31. Puygrenier - 73. a 75. Bent), Fulham - Portsmouth 3:1 (71. a 80. Nevland, 14. Johnson - 84. Nugent), Hull - West Bromwich 2:2 (44. Mendy, 69. Fagan - 53. Simpson, 73. z pen. Brunt), Middlesbrough - Blackburn 0:0, Manchester United - Everton 1:0 (44. Ronaldo z pen.), Newcastle - Sunderland 1:1 (68. Ameobi z pen. - 32. Cissé), Liverpool - Chelsea 2:0 (89. a 90.+4 Torres).