Brankář Edwin Van der Sar drží čisté konto již 1193 minut, čímž vytvořil nový britský rekord, když o patnáct minut překonal bilanci brankáře Glasgow Rangers Chrise Wooda ze sezony 1986-87.

Už jen 82 minut mu schází do absolutního rekordu velkých evropských lig, který drží nový trenér Atlétika Madrid Abel Resino.

Český reprezentant Radoslav Kováč, který do West Hamu přišel na konci ledna na hostování ze Spartaku Moskva, zatím zůstal jen na lavičce náhradníků.

Odtud sledoval, jak jeho noví spoluhráči odolávají útočné snaze Manchesteru. Zvláště nejlepší hráč světa za loňský rok Cristiano Ronaldo se nemohl prosadit.

Až po hodině hry si na levé straně zpracoval míč Ryan Giggs, zasekávačkami se zbavil dvou obránců a přízemní střelou dal svou první branku v sezoně.

Zároveň zajistil Manchesteru tři body, které obhájci titulu zajistily dvoubodové vedení v čele tabulky před Liverpoolem.

Arsenal přišel v derby s Tottenhamem o tři hráče

Arsenal v tradičním londýnském derby s velkým rivalem Tottenhamem přišel nejen o dva body za remízu 0:0, ale také o dva zraněné hráče a jednoho vyloučeného.

Emmanuel Eboue viděl červenou kartu již v 37. minutě. Arsenal i v oslabení neinkasoval a podruhé za sebou uhrál bezbrankový výsledek.

Za Tottenham již nastoupil navrátilec z Liverpoolu Robbie Keane, který hned navlékl kapitánskou pásku.

Trenér Arsenalu Arséne Wenger měl k dispozici čerstvou posilu Andreje Aršavina a poprvé od těžké zlomeniny nohy i chorvatského střelce Eduarda. Oba však zůstali jen na lavičce.

Dva body jsme ztratili, protože nám neuznali regulérní branku

Zápas se pro Arsenal nevyvíjel dobře. Sice se brzy dočkal branky po dorážce Eboueho, jeho gól však nebyl uznán kvůli faulu spoluhráče Emmanuela Adebayora.

Oba nedohráli ani první půli, když Adebayor musel kvůli zranění střídat a Eboue uviděl za oplácení druhou žlutou a následně červenou kartu.

"Ztratili jsme dva body, protože jsme dali regulérní branku. Rozhodčí jí však neuznal, kvůli vymyšlenému faulu, který viděl jen on," kritizoval sudího Wenger.

"Pouštěl jsem si tu situaci třikrát a nic jsem tam neviděl. Ani vyloučení podle mě nebylo správné. Nemám nic proti rozhodčímu, ale dnes udělal velmi špatná rozhodnutí," dodal francouzský kouč.

V závěru se Tottenham dostal do tlaku, ani podevatenácté však Arsenal neporazil

Po změně stran musel s rozraženou hlavou odstoupit i bek Gael Clichy. Arsenalu se opět rozrostla marodka, na které je už rok i český záložník Tomáš Rosický, který se postupně připravuje na návrat.

Oslabený Arsenal se zatáhl do obrany a Tottenham byl blízko gólu, ovšem v brance hostů zářil gólman Manuel Almunia. Vytáhl se hlavně v úplném závěru, kdy vychytal sólo chorvatského záložníka Luky Modriče.

Tottenham svého rivala v lize neporazil podevatenácté za sebou, naposledy nad Arsenalem vyhrál v roce 1999.