Příbram prožila rušný týden, během něhož skončil trenér Hřídel a mužstvo dočasně přebrali asistenti Kopač s Rybou. Spolu s nimi nechyběl na lavičce ani klubový šéf Starka, kterému se zatím ještě definitivně nepodařilo získat z druholigové Vlašimi předpokládaného nového kouče Nádvorníka.

Na hru domácích měla úterní trenérská rošáda blahodárné účinky. Příbram upustila od urputné a nekoukatelné defenzivy, v mnoha hráčích se tlačila dopředu a předvedla poločas, jaký fanoušci u Litavky dlouho neviděli. Drtivému tlaku scházelo jen gólové vyjádření.

Vše odstartoval už v první minutě Jurdík, který z otočky na malém vápně střílel nad. Další obrovské šance Středočeši spálili po čtvrthodině. Příbramský nápor na chvíli ustal a gradoval opět po půlhodině hry. V krátkém sledu po sobě pálili Klesa a Pleško, ale Kučerova branka stále odolávala. Vůbec největší možnost zahodili domácí ve 38. minutě, kdy Pleško trestuhodně minul prázdnou bránu. Středočeši tak navzdory dobrým pěti gólovým šancím odcházeli do kabin s nulou na střeleckém kontě.

Po pauze už nebyl příbramský tlak tak výrazný, přesto domácí zanedlouho konečně zlomili své střelecké trápení. Plašil v 59. minutě vrátil balon před branku a Pleško svojí slabší pravou nohou otevřel střelou k tyči skóre. Až poté takřka neškodní Jihočeši zvýšili aktivitu. Ta jim však vydržela jen pár minut. Na konečných 2:0 zvýšil v nastavení střídající šlapák.

Teplic porazila Liberec

Fotbalisté Teplic se v 11. ligovém kole udrželi v kontaktu s čelem tabulky díky vítězství 1:0 nad Libercem. Jejich výhra se zrodila už v úvodu zápasu, kdy proměnil Kalivoda penaltu za faul Váchy na Mahmutoviče. Liberec byl sice poměrně aktivní, do šancí se ale prakticky nedostával. Domácí brejky zase pohořely na mizerné koncovce. Teplice hrály druhý domácí zápas během šesti dnů díky dvěma jednogólovým výhrám se aspoň na chvíli posunuly už na čtvrtou příčku.

Domácí kouč Jiří Plíšek opět trochu zamíchal se sestavou, hru nechal už podruhé řídit sotva osmnáctiletého Čajiče a jeho předchůdce Kalivodu vytáhl až těsně pod osamocený hrot Mahmutoviče. A Liberečtí si s tím zpočátku vůbec nevěděli rady. Po šesti minutách měli ještě štěstí, že Mahmutovič v dobré pozici přestřelil, jen o pár desítek sekund později se ale stejně chytali za hlavu. Mahmutoviče přistrčil v šestnáctce Vácha a nařízenou penaltu proměnil ve vedoucí gól Kalivoda.

Střelecká přehlídka před libereckou brankou tím ještě nekončila. Ve 14. minutě se Mahmutovič prosmýkl mezi obránci a jeho křížná střela projela jen kousek od tyče, pak si zase málem vykoledoval druhou penaltu liberecký stoper Kelič, který musel riskantním skluzem hasit šanci osamoceného Vondráška.

První poločas nabídl velmi solidní fotbalovou podívanou, po pauze ale hra klesla do podprůměru. Teplický trávník si za pět dnů od promoklého zápasu s Olomoucí příliš neodpočal a i kvůli jeho mizernému stavu začalo přibývat nepřesností i tvrdých soubojů daleko za hranicí pravidel. Další branky se však na Stínadlech diváci nedočkali.

Baník porazil Slovácko

11. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 59. Pleško, 90.+2 Šlapák. Rozhodčí: Paták - Zlámal, Moláček. ŽK: Klesa - Lencevič. Diváci: 2500.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Divíšek - Klesa, Macek (74. Borek), Tarczal, Pleško (86. Šlapák) - Huňa, Jurdík (63. Wágner). Trenér: Kopač.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš (46. Rakovan), Lencevič, Riegel - Hudson, Černák (88. Kaňák), Lengyel, Mezlík (64. Pecka) - Otepka - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.

FK Teplice - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 8. Kalivoda z pen. Rozhodčí: Příhoda - Chytil, Vysloužil. ŽK: Ljevakovič, Rosa - Vácha, Dejmek, Štajner. Diváci: 3050.

Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Matula, Rosa - Ljevakovič, Čajič (71. Siva), Zoubele (64. Verbíř) - Vondrášek (85. Stožický), Kalivoda - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Dejmek, Fleišman - Vácha (66. Papoušek), Holeňák (84. Bosančič), Štajner, Breznaník - Kerič (80. Martan), Nezmar. Trenér: Petřík.

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 26. Neves z pen., 73. Varadi - 50. Reinberk. Rozhodčí: Zelinka - Peřina, Marek. ŽK: Lukeš - Filipko, Kubáň. ČK: 25. Košút (Slovácko). Diváci: 4094.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Marek - Lukeš, Greguš (67. Hušbauer), Frejlach (83. Bolf) - Koukal (60. Pilík), Varadi, Zeher. Trenér: Koubek.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk - Volešák, Kordula, Kubáň, J. Valenta (76. Fujerik) - Szmek, Ondřejka (84. Hlúpik). Trenér: Soukup.