Bodová přetohavaná mezi oběma kluby z Manchesteru v čele Premier League nadále pokračuje. United i City v 21. kole zvítězili a s jednačtyřiceti body drží odstup od ostatních týmů. United však mají odehráno o dva zápasy méně. Třetí Arsenal vyhrál v Birminghamu jednoznačně 3:0 a ztrácí na manchesterské rivaly dva body.

Manchester United zvítězil na hřišti West Bromwiche 2:1 a jeho kanonýr Wayne Rooney navíc ukončil od března trvající čekání na gól ze hry. V závěru utkání si ale Rooney také zranil kotník a hrozí mu pauza. Hrdinou zápasu byl také Javier Hernández, který čtvrt hodiny před koncem zlomil nerozhodný stav 1:1.

Rooney se v nejvyšší anglické soutěži trefil ze hry poprvé po devíti měsících, jen v srpnu se mohl radovat z gólu alespoň z penalty. Do nového roku ale vkročil excelentně a už po třech minutách hry otevřel přesnou hlavičkou skóre. Radost Manchesteru a jeho hvězdě vydržela ale jen zhruba deset minut, než vyrovnal James Morrison.

Šance West Bromwiche na první výhru nad Manchesterem od roku 1984 vzrostly po hodině hry, kdy domácí dostali výhodu penalty za faul. Jenže Peter Odemwingie netrefil branku a zanedlouho přišel trest. Mexický náhradník Hernández hlavou po Rooneyho rohu rozhodl o třech bodech pro favorita.

Výhru City trefil Johnson, Tévez nedal penaltu

Citizens udolali Blackpool nejtěsnějším rozdílem.  Jediný gól City vstřelil ve 34. minutě Adam Johnson, jehož střelu z 25 metrů jeden z obránců Blackpoolu tečoval do sítě. Vedení favorita mohl krátce nato pojistit kapitán Carlos Tévez, pokutový kop za faul na Yayu Tourého však neproměnil.

Arsenal vyhrál 3:0 v Birminghamu. Devátým gólem v sezoně se na tom podílel i francouzský ofenzivní záložník Samir Nasri. Tomáš Rosický byl jen mezi náhradníky.

Tottenham se vyhoupl na čtvrté místo před Chelsea, která zítra hostí Aston Villu. Spurs dnes doma na White Hart Lane porazili Fulham 1:0, o jediný gól utkání se postaral Bale, jenž tečoval střelu Van der Vaarta.

Liverpool otočil zápas s Boltonem a vyhrál 2:1

Trápící se Liverpool otočil zápas s Boltonem a výhrou 2:1 alespoň trochu ulevil trenérovi Royi Hodgsonovi, jemuž po špatných výsledcích hrozí odvolání. "Reds" sice prohrávali od 43. minuty po gólu Kevina Daviese, po přestávce se však poprvé od 10. listopadu prosadil španělský kanonýr Fernando Torres a vítězný gól vstřelil ve druhé minutě nastavení střídající Joe Cole. Anglický reprezentant, jenž jemně tečoval míč po sklepnutí Maxiho Rodrígueze, byl ovšem podle televizních záběrů v ofsajdu.

Liverpool, jenž se v druhé polovině února utká v Evropské lize se Spartou Praha, odehrál zápas v sestavě: Reina - Johnson, Agger (89. Kyrgiakos), Aurelio, Škrtel - Raúl Meireles (21. Gerrard), Maxi, Lucas - Torres, Kuijt, N'Gog (82. Cole).

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:
West Bromwich - Manchester United 1:2 (14. Morrison - 3. Rooney, 75. Hernández), Manchester City - Blackpool 1:0 (34. Johnson), West Ham United - Wolverhampton 2:0 (51. vlastní Zubar, 79. Sears), Sunderland - Blackburn 3:0 (11. Welbeck, 19. Bent, 89. Gyan), Tottenham - Fulham 1:0 (42. Bale), Liverpool - Bolton 2:1 (49. Torres, 90.+2 Cole - 43. Davies), Stoke - Everton 2:0 (23. Jones, 69. vlastní Jagielka), Birmingham - Arsenal 0:3 (13. Van Persie, 58. Nasri, 66. vlastní Johnson).

1. Manchester United 19 11 8 0 41:18 41
2. Manchester City 21 12 5 4 33:16 41
3. Arsenal 20 12 3 5 42:22 39
4. Tottenham 20 10 6 4 30:23 36
5. Chelsea 19 10 4 5 33:15 34
6. Sunderland 21 7 9 5 24:22 30
7. Bolton 21 7 8 6 33:28 29
8. Stoke 20 8 3 9 25:24 27