Branky dvou střídajících hráčů ukončily trápení fotbalistů Viktorie Plzeň v jarní ligové premiéře proti Hradci Králové. Západočeši se dlouho nemohli proti snaživému soupeři prosadit, góly Bakoše a Koláře jim však nakonec vynesly výhru 2:1 a sedmibodový náskok v čele tabulky. Hosté snížili v poslední minutě. Západočeši porazili doma dnešního soka po sedmnácti letech.

Prognózy byly jasné: ligový lídr svého protivníka přehraje a vytvoří si ideální základ pro zbytek jara. Jenže v chladných Štruncových sadech se hned od první minuty nehrálo podle očekávaného scénáře. Hosté totiž na rozdíl od jiných týmů nepřijeli na západ Čech s defenzivními plány a dávali najevo, že chtějí Viktorii zaskočit.

Domácí se snažili o svůj typický fotbal, rychlé kolmé akce po zisku míče však postrádaly obvyklou sílu. Možná i proto, že rožisér Horváth neměl příliš prostoru.

Po pauze se domácí probudili a vytvořili si mohutný tlak. Nejblíže vedení byli v 50. minutě, kdy se před Zichem vytvořil takřka ragbyový mlýn, ale míč skončil mimo.

Hosté se však brzy z tlaku vymanili a třikrát v krátkém úseku vyzkoušeli Pavlíkovy kvality. Fanouškům začínala docházet trpělivost, pak však přišla ojedinělá chyba hostující obrany, mezi zadáky se prosmýkl střídající Bakoš a po tříminutovém pobytu na hřišti vstřelil rozhodující gól utkání. Druhý plzeňský zásah pak přidal do otevřené obrany další náhradník Kolář. Čestný gól hostů vstřelil v poslední minutě hlavou Hochmeister.

Příbram potvrdila svou impotenci

Fotbalisté Příbrami remizovali v duelu 18. ligového kola s Mladou Boleslaví bez branek a připsali si doma čtvrtý nerozhodný výsledek po sobě. Hosté prodloužili sérii bez prohry na hřištích soupeřů na šest zápasů a mohou za to děkovat brankáři Millerovi, který chytil několik velkých šancí domácího týmu. Boleslavští se díky remíze bodově dotáhli na třetí Olomouc.

Lepší byli hned zkraje zápasu hosté, ale k výraznější šanci se ani po sérii rohů nedostali. Domácí pak srovnali krok a těžiště hry se přesunulo mezi šestnáctky. Úvod druhé půle kopíroval tu první. Hosté častěji drželi míč a Příbram zkoušela hrozit hlavně z rychlých brejků. Pak se hra vyrovnala a šancí ubylo.

Největší šanci utkání měl paradoxně domácí Štochl, ale v 71. minutě v sólu proti Millerovi neuspěl.

Klokani vezou body ze Slovácka

Góly naopak padaly v zápase Slovácke s Bohemians 1905. Pražené vyhráli na jihu Moravy 3:2. Po opatrnější úvodní desetiminutovce zahrozilo poprvé Slovácko. Po Švancarově přihrávce do běhu Ondřejka napálil míč přímo na brankáře Sňozíka, který jej stačil vyrazit. Hned z následné akce ukázali Bohemians svou velkou zbraň, kterou je bleskový protiútok. Domácí obrana ve zmatku nedokázala ani na třetí pokus odkopnout míč, který po nepřesném zásahu Kuncla přilétl ke Kaufmanovi. Ten jej od pravé postranní čáry poslal před branku a dobíhající Štohanzl otevřel skóre.

Hosté byli nadále lepší a ve 33. minutě udeřili Bohemians podruhé. Útočníku Škodovi dali domácí zadáci hodně prostoru, ten na hranici trestného území patičkou přihrál Štohanzlovi a na jeho střelu k tyči brankář Filipko nedosáhl.

Hned po změně stran Slovácko získalo výraznou územní převahu. Největší šanci měl ve 47. minutě Švancara, jeho hlavičku zblízka vytáhl brankář Sňozík v poslední chvíli na břevno. Domácí pak diktovali tempo zápasu a díky Kordulovi v 66. minutě srovnali.

Po tomto varování hosté začali více myslet na útočení. V 79. minutě překonal Filipka, který měl zakrytý výhled, z trestného kopu ze třiceti metrů Kaufman. Pak už si Bohemians své druhé venkovní vítězství v sezoně pohlídali.

18. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 1:3 (0:2)

Branky: 66. Kordula - 14. a 32. Štohanzl, 79. Kaufman. Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Košec. ŽK: Kubáň, Košút - Bartek, Ibragimov. Diváci: 5250.

Sestavy
Slovácko: Filipko - Kuncl, Kordula, Košút, Kubáň - Fujerik (54. Szmek), J. Valenta (89. Hlúpik), V. Valenta, Volešák - Ondřejka (90. Perůtka), Švancara. Trenér: Soukup.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Bartek - Štohanzl (86. Sedláček), Držík, Kaufman, Moravec - M. Nešpor (71. Ibragimov), Škoda (90. J. Marek). Trenér: Hoftych.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Večeřa, Pelikán. ŽK: Nohýnek, Plašil, Tarczal - Kalina, Opiela.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal, T. Pilík (90. Ricka), Koukal (68. Divíšek) - Huňa (79. Wágner), M. Štochl. Trenér: Nádvorník.
Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Opiela, Procházka, Táborský (73. Dimutsos) - Kulič, Chramosta (78. Řezníček). Trenér: Stanner.

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 2:1 (0:0)

Branky: 73. Bakoš, 80. Kolář - 90. Hochmeister. Rozhodčí: K. Hrubeš - Filípek, T. Kovařík. Bez ŽK. Diváci: 5488.

Plzeň: Pavlík - Limberský, Bystroň, Neuwirth, Jiráček - Petržela, Horváth, Trapp, Fillo (57. Kolář) - Ďuriš (70. Bakoš), Rezek. Trenér: Vrba.
Hradec Králové: Zich - Fischer, Pávek, Němeček, Kasálek (86. Zelený) - Mišinský (79. Štěpán), Hochmeister, Klapka, Poděbradský - Dvořák (76. Jandík), Černý. Trenér: Kotal.