Dva góly z úvodní čtvrthodiny nasměrovaly fotbalisty Slavie Praha k druhé výhře pod vedením trenéra Františka Straky. Červenobílí vedli na jihu Moravy po poločase už 3:0 a ani domácí herní vzepětí a jedna branka po přestávce už na jejich jisté výhře nic nezměnilo. Hosté se díky výhře dotáhli do středu tabulky.

Slavia se do svého soupeře zakousla už od úvodních minut a už ve čtvrté vedli poté, co Hurka poslal míč do uličky na nabíhajícího Jandu a ten bez přípravy poslal míč k levé Filipkově tyči.

Hosté pak přebrali iniciativu a po 14 minutách vedli už o dvě branky. Míč se dostal k Trubilovi, jehož slabá střela sice brankáře nevylekala, ale míč přistál přímo na Blažkově noze, který zvládnout souboj s Jelečkem a pokořil brankáře Filipka.

Slovácko bylo i nadále jak opařené a jeho hra bez nápadu i nasazení. Možná proto si zase slávisté udělali z domácí obrany tréninkové panáky a po další chybě v Janda zakončoval prakticky do prázdné branky.

Po přestávce vyběhlo na hřiště jiné Slovácko, ale na víc než Ondřejkovo snížení z 56. minuty to nestačilo.

Ostrava - Dukla 1:2

Výsledková bída fotbalistů Ostravy nebere konce. Na Bazaly si pro body dojela i pražská Dukla, která zásluhou Hanouskovy trefy jedenáct minut před koncem vyhrála 2:1. Baník doma v sezoně prohrál šestý ze sedmi zápasů, naopak Pražané, nováček nejvyšší soutěže, venku už počtvrté za sebou neprohráli.

Už od třetí minuty museli domácí likvidovat následky hororového startu. Vomáčkova banální zpětná přihrávka na Pietrzkiewicze na drnu přeskočila gólmanovi nohu, napadající Lietava situace hbitě využil a protlačil balon do sítě.

Opařený tým Ostravy však manko zanedlouho vymazal. Poliačkův trestný kop se šťastně odrazil v deváté minutě rovnou na nohu Vomáčky, který vyrovnal.

Domácí však nemohli najít tvář z posledního zápasu v Liberci a sehranější Dukla tahala při mezihře za delší konec. Po Svěrkošově brejku v 25. minutě ale musel hasit problém hostující brankář Rada, který vyboxoval Gregušovu bombu.

Možnosti Dukly přišly paradoxně v momentech, kdy Baník začal přebírat taktovku. Lietava vnikl v 33. minutě středem obrany do vápna, ale Pietrzkiewicze neprostřelil. A domácí gólman vystihl i ránu Hanouska, který po rohovém kopu a signálu tlačil balon z velkého čtverce k levé tyči.

Na začátku druhé půle se iniciativa vrátila na kopačky Dukly. Její čtvrthodinový územní tlak však ukončila velká příležitost Baníku, když po Cvernově úniku z levé strany Svěrkoš z malého vápna trefil brankářovu náruč.

Domácí výběr se však ani potom nedokázal nastartovat k trvalejšímu náporu. Rychlé kontry soupeře byly nebezpečnější. Jeden z nich v 79. minutě využil Hanousek, před nímž se otevřel prostor v domácím vápně: křížnou ranou zajistil Dukle tři body.

Ostravu poté sevřela křeč. Na poslední roh se do vápna vydal i gólman Pietrzkiewicz, na výsledku se už ale nic nezměnilo.

Plzeň doma deklasovala Hradec

Plzeňští fotbalisté vyhráli 5:0 nad Hradcem Králové. Sérii bez ligové prohry prodloužili na sedm utkání a přiblížili se v čele neúplné tabulky vedoucí Spartě na šest bodů.

O výhře Viktorie rozhodly tři góly, které padly v rozmezí devíti minut poté, co hosté neproměnili dvě brankové šance. Dva góly vstřelil Bakoš, další přidali Čišovský a po velkém sólu Petržela, jednou se do vlastní sítě trefil Fukal.

Plzeň nastoupila bez Pilaře, který nemohl proti svému mateřskému klubu hrát kvůli "hostovací" klauzuli, ale do sestavy se nakonec dostal Horváth, o jehož startu se pochybovalo. Západočeši díky jemu od první minuty plnili roli favoritů.

Už v 10. minutě vstřelil po Horváthově centru vedoucí gól hlavou Čišovský, nicméně i přes značné šance se odcházelo na odpočinek jen za stavu 1:0.

Hosté po pauze měli velkou chuť něco se zápasem udělat, jenže domácí výrazně podržel gólman Pavlík a nasměroval tak Plzeň ke klidné výhře.

Pojistku přidal po srážce Fukala se Zeleným, kterého před střetem fauloval Kolář, druhý gól Bakoš a v dalších devíti minutách přišly další rány do hradeckého vazu.

V 65. minutě nasadil k nevídanému sedmdesátimetrovému sólu Petržela, s lehkostí se prohnal kolem několika obránců a skóroval přesnou ranou k tyči. Osudnou desetiminutovku "votroků" pak završil v 69. minutě čtvrtý gól, který si ve snaze odvrátit míč z brankové čáry vstřelil hradecký obránce Fukal sám.

Výsledek zpečetil znovu nekrytý Bakoš jedenáct minut před koncem, další šance domácích vychytal pozorný gólman Koubek.

Letná znovu mlčela, úřadovala tam Boleslav

Vedoucí tým ligy po dvou nepřesvědčivých výkonech toužil zabrat a pomoci k tomu měl i uzdravený kanonýr Kweuke, který po dvou zápasech opět naskočil do základní sestavy. Místo herního procitnutí ale dnešní duel jen prohloubil sparťanské trápení.

Jako první sice zahrozil po obléhaní hostující šestnáctky Grajciar, ale Mladá Boleslav záhy naznačila, že do Prahy nepřijela jen bránit. Kulič hrající 350. ligový duel se v deváté minutě protlačil přes domácí stopery, ale radost z gólu do sítě bývalého klubu mu prozatím zkazil Švenger.

Sparta postupně znovu upadla do herní letargie. Sice častěji držela míč, ale útočila pomalu, bez nápadu a navíc ji srážely nepřesnosti. Přesto mohla ve 23. minutě dvakrát pohnout s ukazatelem skóre. Volej Krejčího, který se snášel pod břevno, jen s vypětím sil vytáhl z branky Miller a pak chyběl Kweukemu krok, aby dorazil Pamičovu střelu.

Jinak ale Boleslav chytře zachytávala domácí útočné akce, a když se dostala k míči, podnikala rychlé a velmi nebezpečné brejky. Po jednom z nich utekl Štohanzl, přenesl míč na Zahustela a Pražany opět musel zachránit až Švenger. Ve 43. minutě už hosté nejistý výkon domácího týmu ztrestali, byť jim k tomu pomohla i velká porce štěstí. Kulič napřáhl těsně za šestnáctkou a Zápotočný srazil střelu do protipohybu Švengera.

Ve druhé půli Sparta na chvíli přidala, ale s výjimkou Marešovy rány v těžké pozici nad břevno Millera výrazněji neohrozila. Naopak hosté rychle pochopili, že mají velkou šanci získat tři body a po hodině hry pojistili vedení. Na Zahustelův centr si naběhl Chramosta a Švenger se natahoval marně.

Letenští se sesypali a v 71. minutě jim Boleslav zasadila třetí úder. Za chybující obranu si naběhl Kulič a prestižní zápas proti bývalému klubu si osladil druhým gólem. Sparťany vyprovázel ze hřiště pískot a diváci se dožadovali, aby se do sestavy vrátil stoper Řepka.

Bohemians doma zase jen remizovali

Bohemians 1905 doma počtvrté za sebou remizovali. V prvním utkání 12. kola fotbalové ligy doma hráli nerozhodně 1:1 s Olomoucí.

Pražany poslal do vedení v úvodu Nešpor, ale jejich kouč Pavel Medynský se vítězné oslavy dnešních 47. narozenin nedočkal, neboť za hosty ještě před přestávkou srovnal Hořava. "Klokani" i tak udrželi domácí neporazitelnost v sezoně, přemožitele v Edenu nenašli už podvanácté za sebou.

Fotbalisté Českých Budějovic slaví premiérovou výhru v sezoně. Díky povedené první půli porazili Příbram hladce 4:1 a posunuli se z poslední příčky tabulky na třinácté místo o skóre před Žižkov.

Dynamo nasměroval k triumfu dvěma góly v úvodních sedmi minutách stoper Lengyel, ještě do pauzy pak přidal pojistku Ondrášek, který se trefil pošesté v tomto ročníku.

12. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 5:0 (1:0)

Branky: 60. a 79. Bakoš, 10. Čišovský, 65. Petržela, 69. vlastní Fukal. Rozhodčí: Jech - Hájek, Makovička. Bez ŽK. Diváci: 5811.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral (85. Řezník), Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Jiráček, Kolář (80. Darida) - Ďuriš (61. Fillo), Bakoš. Trenér: Vrba.

Hradec Králové: Koubek - Plašil, Chleboun, Fukal - Fischer (86. Malinský), Štěpán (75. Hochmeister), Zelený, Poděbradský - Černý (75. Gulajev), Klapka, Dvořák. Trenér: Kotal.

Bohemians 1905 - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 12. Nešpor - 45. Hořava. Rozhodčí: R. Hrubeš - Jiřík, Štěrba. ŽK: Sňozík, Jindřišek, Žižka - Škerle, Janotka, Heinz. ČK: 90.+2 Škerle. Diváci: 1864.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec, Šumský (81. Budínský), Borek, Bartek (60. Růžička) - Nešpor (66. Bálek), Škoda. Trenér: Medynský,

Olomouc: Zlámal - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava (88. Klesnil) - Heinz, Varadi (83. Schulmeister), Navrátil (71. Petr). Trenér: Psotka.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:1)

Branky: 43. a 71. Kulič, 61. Chramosta. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Lhoták. ŽK: Vidlička, Hušek - Ščuk, Janíček. Diváci: 7307.

Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušek - Mareš (62. Kadlec), Grajciar (68. Sionko), Matějovský, Krejčí - Kweuke. Trenér: Chovanec.

Mladá Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Rolko, Šírl - Ščuk, Procházka - Zahustel (88. Řezníček), Kulič (86. Wojnar), Štohanzl (90. Kalina) - Chramosta. Trenér: Koubek.

FC Baník Ostrava - FK Dukla Praha 1:2 (1:1)

Branky: 9. Vomáčka - 3. Lietava, 79. Hanousek. Rozhodčí: Adam - Pelikán, Pilný. ŽK: Vomáčka. Diváci: 3582.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Velner, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Droppa, Vašenda (67. Ferenčík) - Poliaček, Greguš, Šenkeřík - Svěrkoš. Trenér: Malura.

Liberec: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý, Gedeon, Hanousek - Berger (90. Podrazký), Lietava (86. Mikula), Svatonský (39. Markovič). Trenér: Kozel.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 1:3 (0:3)

Branky: 56. Ondřejka - 4. a 34. Janda, 14. Blažek. Rozhodčí: Královec - Kordula, Kocián. ŽK: Ondřejka - Trubila, Hloušek. Diváci: 5568.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Mezlík, Trousil, Jeleček (78. Lukáš) - Valenta, Volešák (86. Fujerík), Kordula, Daníček, Hlůpik (37. Ondřejka) - Došek. Trenér: Soukup.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Hloušek - Hurka (69. Milutinovič), Janda, Jarolím, Trubila - Blažek (64. Vlček) - Pospěch (77. Cicman). Trenér: Straka.

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 4:1 (3:0)

Branky: 3. a 7. Lengyel, 42. Ondrášek, 90+1. Klesa - 90. Koukal. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Gallo. ŽK: Andrejevič, Krejčí. Diváci: 2312.

Č. Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec (45. Simič) - Klesa, Otepka, Javorek, Sandro - Ondrášek (80. Pecka), Němec (65. Hudson). Trenér: Cipro.

Příbram: Hruška - Štochl, Andrejevič, Krejčí, Divíšek - Valenta (46. Mareš), Tarczal, T. Pilík (69. Papšys), Pleško - Šlapák (46. Koukal), Wágner. Trenér: Vavruška.

Viktoria Žižkov - Slovan Liberec 1:4 (0:2)

Branky: 54. Böhm - 44. a 83. Breznaník, 45. Rabušic, 70. Štajner z pen. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Jiřík. ŽK: Starý, Folprecht - Breznaník. Diváci: 2367.

Žižkov: Vaclík - Slodowy (70. Sivrič), Bodeček, Procházka, Starý - Kalod - Kadeřábek, Kalivoda, Mach (46. Folprecht), Bořil - Böhm (81. Nestorovski). Trenér: Pulpit.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman - Šural (90. Bosančič), Vácha, Janů, Breznaník - Štajner (87. Rilke) - Rabušic (88. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.