reklama
reklama
22. 11. 2011 | poslední aktualizace: 23. 11. 2011  11:03
Veselý: Výluka v NBA mě štve

Veselého štve výluka v NBA. Návrat do Partizanu? Uvidíme, ale celý srbský národ si mě prý přeje, říká

Basketbalista Jan Veselý je už otrávený z dlouhé výluky, kvůli níž stále čeká na premiérový start v NBA. Měsíc a půl se připravoval v USA, nyní je v Česku a hledá angažmá. "Brzy by se to mělo vyřešit," říká Veselý, kterého v létě jako 6. v pořadí draftoval klub Washington Wizards.
Čtěte více o: Veselý Jan | NBA | basketbal
BASKETBALISTA JAN VESELÝ
BASKETBALISTA JAN VESELÝ
foto: ČTK

Basketbalista Jan Veselý stále marně vyhlíží svůj start v NBA, nejslavnější basketbalové lize světa. V létě byl do draftován jako šestý hráč v pořadí Washingtonem Wizards, ale dohady o nové kolektivní smlouvě mezi majiteli klubů a hráčskou asociací výluku v NBA neustále protahují.

Veselý se připravoval v USA, nyní přijel do Česka a přiznal, že už společně se svými agenty začíná hledat angažmá.

reklama

Jak trávíte poslední týdny?
Po dovolené jsem se začal připravovat v Česku a poslední měsíc a půl jsem byl v Los Angeles a trénoval jsem společně s dalšími hráči v prostorách agentury Wasserman, která mě zastupuje. Nyní jsem už týden v Česku a budu si tady muset najít místo, kde bych se mohl připravovat. Pak se uvidí, co bude dál.

Mohl byste vaši tréninkovou zátěž popsat?
Trénoval jsem od pondělí do pátku každý den. Basketbalové tréninky byly dané, posilovnu a běhání si každý hráč plánoval individuálně.

Ukázaly vám tréninky rozdíl mezi basketbalem v Evropě a Americe?
Určitě. Basketbal v Americe se liší tím, že je více individuální, takže se na trénincích pracovalo na technice, střelbě, driblingu, všechno bylo rychlejší. Zvykal jsem si asi týden, než jsem do toho skočil. Pak už to šlo v pohodě.

V rozhovoru pro americký deník jste říkal, že už je to trochu nuda. Sedí to?
Když si to vezmete, nuda to je. Od konce června nehraji zápasy, jen trénuji. Je to už stereotypní, každý den to samé, jen trénink. Chybí mi zápasové tempo, zápasový adrenalin. Raději hraji, než trénuji, takže nuda to je.

Co s vámi bude dál?
To se uvidí. Stále se čeká, co se rozhodne v NBA. Jelikož se to minulý týden nerozhodlo, hledáme angažmá, kde bych mohl hrát. O nabídkách bych zatím nehovořil, určitě ale nad něčím přemýšlíme. Je to teď na agentech, já budu nyní nějaký čas v Česku. Už brzy by mělo být nějaké rozhodnutí.

Nabízí se návrat do Partizanu...
Stále jsem jejich hráč, asi by bylo nejjednodušší se tam vrátit, nemusely by se řešit žádné formality. Uvidíme, teď se to bude řešit, ale jak jsem slyšel před pár dny, celý srbský národ si přeje, abych se tam vrátil.

Partizanu se daří. Bylo by o to jednodušší jít tam?
Určitě. Partizanu vždy trvalo na začátku sezony, než se sehrál. I letos to na začátku to vypadalo špatně, ale teď začali předvádět vynikající výkony. Myslím ale, že bych neměl problém nikde zapadnout. Ale v Partizanu by to bylo asi nejjednodušší. S hráči se znám, jsou to hodní kluci, určitě by mě přivítali.

Jak celý spor v NBA vnímáte?
Určitě je nefér, když chtějí hráčům sebrat sedm procent. Stojím za hráčskou asociací. Mám informace od agentů každý den, pořád byli optimisti, že se to další den má vyřešit a nakonec nic. Sice jsem flegmatik, ale už mě to začíná štvát, protože na tom tratí všichni.

Jak tipujete, že se situace vyvine?
Věřím, že se nakonec všichni domluví. Doufám, že by to třeba v lednu mohlo začít. Ale v to jen doufám.

V Los Angeles jste navštívil hokejovou NHL a fotbalovou MLS. Jaký to byl zážitek?
Nejdříve jsem byl na fotbale, na LA Galaxy. Byl to zápas play-off, ale byla to taková čutaná. Jsem zvyklý na Ligu mistrů, ale tam asi jako jediný hrál Beckham. Z toho jsem byl trošku zklamaný. V NHL jsem chytil dramatický zápas, Pittsburgh vyhrál až na nájezdy. Byla plná hala, takže jsem mohl nasát atmosféru, jaká by mohla být na basketbalových zápasech.

Společně s Kateřinou Elhotovou jste se stali patrony mládežnických basketbalových soutěží. Co to pro vás znamená?
Jsem rád, že můžu pomoct basketbalu v Česku a že mohou být vzorem a patronem začínajících basketbalistů. Budu rád, když to holky a kluky přivede k basketbalu a ke sportu vůbec.

Autoři: Jan Malý
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama