26. 3. 2012 | poslední aktualizace: 26. 3. 2012  18:44
Baník mění trenéry: Látal za Maluru

Malura skončil na lavičce Baníku. Ostravu má zachránit bývalý reprezentant Látal

Vedení Baníku Ostrava sáhlo po další bodové ztrátě k výměně trenéra. Prohru na Slovácku neunesl kouč Pavel Malura, jehož na lavičce nahradí vicemistr Evropy z roku 1996 Radek Látal. Pro Slezany je to druhá trenérská změna v sezóně, hned po prvním kole se totiž z Bazalů pakoval Slovák Marko.
vba
Radoslav Látal, nový kouč Baníku Ostrava

Fotbalový Baník Ostrava podruhé v sezoně mění trenéra. Vedení klubu dnes po sobotní porážce na hřišti Slovácku odvolalo Pavla Maluru. Předposlední tým tabulky povede v závěrečných osmi kolech nejvyšší soutěže bývalý reprezentant Radoslav Látal, který dosud koučoval druholigový Sokolov.

Důvod trenérské výměny je jasný - neuspokojivé postavení ostravského celku v prvoligové tabulce. Baník je na sestupovém patnáctém místě a na čtrnáctou Olomouc ztrácí dva body. Pod Malurou sice na jaře předváděl ofenzivní fotbal, který však nepřinášel kýžený bodový zisk a za šest jarních kol získal jen pět bodů.

Dvaačtyřicetiletý Látal má na Ostravu dobré vazby ze svého dřívějšího působení. Na sklonku hráčské kariéry s Baníkem v roce 2004 získal mistrovský titul, o rok později vyhrál i domácí pohár a po skončení aktivní kariéry v klubu začal pracovat jako vedoucí prvoligového mužstva.

Poté zamířil na své první trenérské angažmá do Frýdku-Místku, vedl druholigovou Opavu a nyní působil v Sokolově, se kterým figuruje na pátém místě druhé nejvyšší soutěže.

Svůj trenérský debut u prvoligového týmu si bývalý dlouholetý olomoucký záložník a vicemistr Evropy z roku 1996 shodou okolností odbude ve středu v odvetném utkání čtvrtfinále Poháru České pošty proti Olomouci, se kterou se ve zlém rozešel krátce po svém návratu z bundesligového Schalke v roce 2001.

Malura byl na lavičce Baníku od druhého kola místo slovenského kouče Karola Marka, kterého tehdejší majitel klubu Tomáš Petera vyhodil hned po úvodní porážce s Teplicemi.