reklama
reklama
15. 5. 2012 | poslední aktualizace: 15. 5. 2012  16:57
Tévez se omluvil Fergusonovi za nápis

Tévez se omluvil Fergusonovi za urážku, ale dál bude brát "pitomé peníze"

Argentinský fotbalista Carlos Tévez se společně s klubem Manchester City omluvil za to, že při oslavách mistrovského titulu nevhodně zaútočil na svého bývalého trenéra z konkurenčního Manchesteru United Alexe Fergusona. Hráč se pochlubil transparentem s nápisem "R.I.P Fergie".
Carlos Tévez v dresu Manchesteru City po vítězství v FA Cupu
Carlos Tévez v dresu Manchesteru City po vítězství v FA Cupu
foto: ČTK/AP

Když slavili mistrovský titul fotbalisté Manchesteru United, pršelo. Jejich konkurentům ze City to letos, dvanáct měsíců po mokrých oslavách velkého rivala, s počasím vyšlo. Některá britská média se v nadsázce domnívají, že asi slunce zapůsobilo na Carlose Téveze, když zvedl nad hlavu podomácku vyrobený, ale umně vyvedený transparent, jímž zaútočil na svého bývalého trenéra Alexe Fergusona.

Tévez přestoupil mezi znepřátelenými kluby v roce 2009 po dvou letech dobrých služeb na Old Trafford. Opustil ho zhrzený, protože se domníval, že Ferguson si těchto služeb dost nevážil a nenchal ho příliš často sedět na lavičce. To mu nicméně nevadilo křepčit při oslavách dvou titulů a třech dalších trofejí získaných United.

reklama

To ale bylo, teď má argentinský útočník první pohár se City a manchesterskými ulicemi se projížděl v otevřeném autobusu s černými brýlemi na nose a černým kulichem na hlavě. Tím se před žárem paprsků dostatečně chránil, takže moc dobře věděl, co hlásá nápis v jeho rukou: R.I.P. Fergie, tedy Odpočívej v pokoji.

"Klub by rád vyjádřil nejupřímnější omluvu Siru Alexi Fergusonovi a FC Manchester United za jakoukoli způsobenou újmu," praví se v prohlášení z Etihad Stadium. Ve víkendovém dramatu získali Citizens ligový primát díky dvěma gólům v nastaveném čase do sítě Queens Park Rangers a odsunuli Fergusonův výběr na druhé místo díky lepšímu skóre.

 

Také Tévez se den po svém zjevně neuváženém činu kál. "Nechal jsem se v tu chvíli unést emocemi a jistě jsem nechtěl Sira Alexe Fergusona hanobit. Obdivuji ho jako člověka i trenéra," prohlásil přes média hráč. Avšak o tom, že by se nechal strhnout v návalu vášně, pochybují sami jeho šéfové, neboť si jsou vědomi, že transparent musel někdo dřív vyrobit než ukázat. "Vytváření tak závadných věcí je zavrženíhodné, carlos udělal chybu v úsudku," stojí dál v textu.

Jak omluvu přijal Ferguson, není známo, ale asi o ni moc nestál, protože v pondělí o City prohlásil, že "si vybral dávku štěstí, je podporován nesmyslnými penězi a hráčům vyplácí pitomé mzdy".

Autoři: Josef Káninský
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama