reklama
reklama
20. 5. 2012 | poslední aktualizace: 21. 5. 2012  09:50
Rosický: Nejlepší sezona v Arsenalu

Rosický: Mám za sebou nejlepší sezonu v Arsenalu, zranění není vážné

S menším zdravotním problém na lýtku, ale ve velmi dobrém rozpoložení po sezoně v Arsenalu dorazil na sraz fotbalové reprezentace kapitán týmu Tomáš Rosický. "Budu v pořádku," ujistil.
Fotbalový reprezentant Tomáš Rosický.
Fotbalový reprezentant Tomáš Rosický.
foto: HN - René Volfík

Odehrál sezonu, jakou v Arsenalu ještě nezažil. Záložník Tomáš Rosický dostal hodně prostoru a za své výkony sklízel chválu. "Moje nejlepší sezona v Arsenalu," řekl na nedělním srazu reprezentace před soustředěním v Rakousku. Rosického neznervózňuje ani jeho drobný zdravotní problém.

Na sraz jste dorazil zraněný. Co vám je?

Mám menší zdravotní problém s lýtkem, ale nemělo by to být nic vážného. V posledním zápase za Arsenal jsem musel v poločase střídat, ale nemám nic porušeného. Ještě počkám na doktora pana Koláře, aby mě ještě jednou vyšetřil, ale měl bych být v pořádku. Teď jsem měl klid. Postupně se budu dostávat zpět do tréninkového rytmu.

reklama

Takže je to zranění z posledního zápasu sezony?

Byl jsem strašně unavený po celé sezoně, bylo to dlouhé, hrál jsem prakticky všechno. Měl jsem do té doby i problém s patou, dva týdny jsem netrénoval, jen jsem hrál. Nemohl jsem se tréninkem doplnit a možná to byla reakce i na to.

Budete mít na soustředění v Rakousku uvolněnější program?

Ano. Paradoxně mi to může prospět, že si trochu odpočinu. Únava po sezoně je veliká.

Jak jste během sezony sledoval vaše spoluhráče a co říkáte formě, kterou jednotliví hráči mají?

Snažil jsem se všechny sledovat celou sezonu, ale není směrodatné, jestli hrál někdo pravidelně nebo méně, jestli měl někdo formu nebo ne. Tady přijdou do jiného prostředí, které má jiný systém. Nejdůležitější je, aby byli všichni zdraví. Na to, abychom se sehráli, máme ještě dost času. Můžeme potrénovat a sehrát se.

V jakém osobním rozpoložení jste dorazil vy?

Dorazil jsem ve výborném rozpoložení. Myslím, že jsem měl velmi dobrou sezonu, v Arsenalu asi nejlepší. Vrátil jsem se do sestavy, z tohoto pohledu jsem nadšený.

Jaká máte očekávání před mistrovstvím Evropy?

Očekávání jsou vždy, ať už jedete kamkoliv. Budeme chtít být úspěšní, dostat se ze skupiny a prokousat se co nejdál. To je jasné. Ale to jsou vždy takové řeči, kdy vám každý řekne to samé. Ale tak to vždycky je.

Co jste říkal sobotnímu triumfu Petra Čecha s Chelsea v Lize mistrů?

Petrovi jsem to moc přál, už jsem blahopřál. Za svůj výkon si to zasloužil. Má na tom velký podíl, a to nejen včera, ale i proti Barceloně. Ale Chelsea se k tomu probránila.

Jak byste zhodnotil sezonu Arsenalu?

Sice jsme nic nevyhráli, ale od začátku sezony jsme měli starosti a třetí místo je pro nás výborné. Opustili nás důležití hráči Fábregas a Nasri a noví hráči přišli hrozně pozdě. Vždy si na nové hráče musíte zvyknout a oni na tým. Ale druhá půlka sezony nám vyšla skvěle, hráli jsme velmi dobrý fotbal, máme na co navazovat.

Myslíte, že Arsenal má na to, aby si ve finále Ligy mistrů také zahrál?

Je to sen každého hráče, to je bez debat. Ale povedla se nám druhá půlka sezony, všechny silné týmy jsme dokázali porážet. Takže je vidět, že tenhle tým má teď v sobě něco silného a když se vhodně doplní, je to možné. Proč ne.

Proto by bylo důležité, aby zůstal Robin van Persie...

Přeju si, aby zůstal. Jeho vliv na našich výkonech je asi největší, stačí se podívat, kolik gólů nasázel. To by samozřejmě chybělo. Já jen mohu doufat, že zůstane.

Jak velkou roli bude hrát u všech týmů únava?

To bude důležitý faktor, je vidět na každém šampionátu. Někteří hráči odehrají během sezony strašně moc zápasu, není to jednoduché.

Autoři: Jan Malý
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
greece-czech rep. (woitik)
Mám 2 lístky 3. kategorie na UEFA EURO 2012 Greece vs. Czech Republic...
noa co tedi, kdibi nehrali a (dívenka prostá)
hrali jenom to mictrosctví? Bise jako připravovali. Co dělaš?...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama