reklama
reklama
22. 5. 2012 | poslední aktualizace: 22. 5. 2012  22:13
Dukla má licenci, může hrát první ligu

Dukla dostala licenci a může hrát první ligu, Ostrava a Hradec zatím ne

V příštím ročníku nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže nebude chybět Dukla Praha. Licenční komise jí totiž na základě odvolání klubu, který původně licenci nezískal, nyní udělila. Na jejím získání také pilně pracují stále v Baníku Ostrava a Hradci Králové.
Čtěte více o: Dukla | licence | fotbal
Fotbalisté Dukly Praha slaví výhru
Fotbalisté Dukly Praha slaví výhru
foto: ČTK

Fotbalisté Dukly Praha dodatečně dostali licenci pro příští ročník první ligy. Licenční komise tak rozhodla na základě jejich odvolání proti neudělení licence z 9. května.

Dukla poprvé licenci nedostala, protože komise požadovala doručení potvrzení o uhrazení závazku vůči Austrii Vídeň. "Tento závazek byl uhrazen už před zasedáním komise 9. května a potřebný dokument byl včas dodán. Komise proto neměla žádný důvod k neudělení licence, přesto však vydala směrem k našemu klubu negativní stanovisko," stojí v prohlášení klubu.

reklama

Předseda komise Bohuslav Pavlík však trval na tom, že dokumenty ze strany Dukly nebyly v pořádku, proto tehdy licenci neudělil. Nyní už ale bylo vše v pořádku a licenci Dukla dostala.

Licenci dodatečně obdržela také Viktoria Žižkov, ta však pro druhou ligu. "Jsme rádi, že se vyjasnily některé nejasné detaily z prvního jednání a licence byla Viktorce přidělena," řekl člen představenstva klubu Jiří Steinbroch.

Konečný termín pro získání licence je 31. května. Pro první ligu ji stále nemají Baník Ostrava a Hradec Králové, který však už plně pracuje na opravě hrací plochy, která byla hlavním důvodem neudělení licence.

"Výsev bude proveden v příštím týdnu. Vše zatím probíhá dle plánu. Do konce července by mělo být vše v ligových podmínkách," řekl ředitel Správy Malšovického stadionu Milan Ptáček.

Autoři: ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama