reklama
reklama
23. 5. 2012 | poslední aktualizace: 23. 5. 2012  12:14
Slavii povede jako trenér Petr Rada

Potvrzeno. Novým trenérem fotbalové Slavie se stal teplický Rada

Fotbalisty pražské Slavie povede od nové sezony bývalý trenér české reprezentace Petr Rada, který opouští Teplice. Slavia to potvrdila na svých webových stránkách. Třiapadesátiletý kouč na slávistické lavičce vystřídá Martina Poustku.
Čtěte více o: Slavia fotbal
Petr Rada
Petr Rada
foto: ČTK

O tom, že Rada půjde do Slavie, se spekulovalo už od začátku května. Impulzivní trenér měl v Teplicích kontrakt do konce uplynulé sezony, severočeský klub ale využil opci a Rada tak byl na Stínadlech ještě na příští sezonu pod smlouvou.

Třiapadesátiletý trenér musel čekat, zda ho Teplice pustí. Majitel Slavie Aleš Řebíček nakonec vyjednal se Severočechy dohodu a získal Radu do Edenu.

reklama

"Na úterním setkání mezi nejvyššími představiteli Slavie a Teplic došlo k finální dohodě ohledně uvolnění Petra Rady do jeho nového angažmá. Celkové složení realizačního týmu bude předmětem dalšího jednání mezi novým trenérem a sportovním úsekem Slavie,“ uvedla ředitelka komunikace Soňa Nouzáková.

 

Rada se vrací do Slavie po dvanácti letech. V Edenu dělal asistenta, posledních pět zápasů sezony 1997/98 dokončil jako hlavní trenér. V sezoně 2000/01 poprvé odešel do Teplic, kam se ještě dvakrát vrátil, naposledy před rokem. Trénoval také Jablonec, Liberec a tehdy druholigovou Plzeň.

„Trénovat Slavii je pro mě velká čest. Jsem rád, že se kluby mezi sebou dohodly a já mohu začít svoji novou trenérskou misi v prostředí, kde jsem již dříve působil,“ citoval radu slávistický web. 

Celkem Rada v nejvyšší soutěži odkoučoval 210 zápasů s kladnou bilancí 87 výher, 58 remíz a 65 porážek. Dlouho dělal také asistenta reprezentace a v letech 2008 a 2009 byl hlavním trenérem národního týmu.

Autoři: hdo, ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama