26. 5. 2012 | poslední aktualizace: 27. 5. 2012  12:01
O výhře nad Izraelci rozhodl Lafata

Češi porazili v přípravě Izrael 2:1. O výhře rozhodl v nastavení Lafata

Až v 94. minutě se čeští fotbalisté dočkali vítězného gólu v zápase proti reprezentaci Izraele. Bílkovi svěřenci vyhráli přátelský duel v rakouském Hartbergu 2:1. Češi byli výrazně lepší, zejména v druhém poločase dokázali soupeře dostat pod tlak.
tad
Tomáš Sivok v zápase proti Izraelcům.

Fotbalová reprezentace v předposledním přípravném utkání před červnovým mistrovstvím Evropy porazila Izrael 2:1. O vítěznou trefu se ve čtvrté minutě nastaveného času postaral střídající útočník David Lafata.

V rakouském Hartbergu Češi vedli po trefě Baroše z penalty v 17. minutě, těsně před poločasem srovnal Šechter. Tým kouče Michala Bílka, který v neděli ukončí rakouské soustředění, příští pátek čeká generálka na Euro. Reprezentace v Praze na Letné hostí Maďarsko.

Češi ve štýrském městečku bez tradičních opor Čecha, Rosického, Kadlece a Plašila chvíli tápali. Než se proti soupeři, který už 42 let čeká na účast ve velkém turnaji, rozkoukali, vystrašila je Natchova ostrá střela. Pak se už Bílkovi svěřenci díky rychlému přístupu k soupeři a slušnému presinku dostávali do hry čím dál víc. A také jim vyšla hned první nebezpečná akce.

Petržela po individuálním průniku předložil míč Barošovi, jehož v pokutovém území fauloval v reprezentaci debutující gólman Haruš a český forvard trefou z penalty symbolicky oslavil, že reprezentaci poprvé v kariéře vedl do zápasu jako kapitán. Barošova 41. trefa v národním týmu Čechy navnadila ještě víc: těsně vedle hlavičkoval i stoper Hubník.

Českému týmu se ale těsně před poločasem nevyplatila chvilková ztráta koncentrace. Beka Pudila lehce obešel Melikson a jeho centr uklidil hlavou do brány Šechter.

Zahrál si i Darida

Češi se ale s rakouským soustředěním viditelně toužili rozloučit vítězstvím. Po hodině hry mohl svoje čekání na první reprezentační branku ukončit střídající obránce Gebre Selassie, který zblízka namířil jen do boční sítě. A další muž z lavičky Necid mohl jít sám na bránu, kdyby si po výkopu gólmana Drobného lépe zpracoval míč.

Hru ve druhém poločase rozmělnila i řada střídání, tradiční "bolest" přípravných zápasů. Izraelci téměř rezignovali na další útočné pokusy. Naopak český výběr, v němž se v 65. minutě dočkal reprezentačního debutu plzeňský záložník Darida, se při trvalé převaze hnal za vítěznou brankou.

Blízko jí byl středopolař Kolář, jehož ránu zkrotil Haruš. Aktivitou hýřící Darida pak dokonce ještě trefil tyč. Až ve čtvrté minutě nastavení Češi odpor soupeře zlomili: po rohu Daridy odražený míč s pomocí teče dostal do branky nejlepší ligový střelec Lafata, který se po téměř šesti letech dočkal trefy v národním týmu.

Přípravné fotbalové utkání v rakouském Hartbergu:

Česká republika - Izrael 2:1 (1:1)

Branky: 17. Baroš z pen., 90.+4 Lafata - 45.+1 Šechter. Rozhodčí: Trutz - Chladek, Brendza (všichni SR). Diváci: 1500.

Sestavy:

ČR: Drobný - Rajtoral (46. Gebre Selassie), Sivok (46. Suchý), Hubník, Pudil (79. Limberský) - Hübschman, Jiráček - Petržela (65. Lafata), Kolář (65. Darida), Pilař - Baroš (46. Necid). Trenér: Bílek.

Izrael: A. Haruš - Špungin, Ben Haim (72. Geršon), Tibi, Scheimann - Benajun (74. Hemed), Natcho, Zahavi (69. Jadin), Melikson (77. Vermuth) - Šechter (58. Rafaelov), Damari (60. Sahar). Trenér: Guttman.

Autoři: tad
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Češi porazili v přípravě Izrael 2:1. O výhře rozhodl v nastavení Lafata (anonym)
Nejlepší byli všichni Plzeňáci + Jiráček a Gebre. Zbytek hrál...