reklama
reklama
16. 6. 2012 | poslední aktualizace: 16. 6. 2012  08:39
Konec trablů Glasgow Rangers

Rangers našli nového majitele, "zdravá" část firmy může pokračovat

Finanční potíže už by mohly přestat trápit fotbalisty, fanoušky i sportovní management skotského fotbalového klubu Glasgow Rangers. Jistou budoucnost má přinést nový majitel, kterého se administrátorům likvidace zadluženého klubu podařilo najít.
Čtěte více o: fotbal | Glasgow
Glasgow Rangers
Glasgow Rangers
foto: REUTERS

Ještě na začátku týdne nejúspěšnějšímu skotskému fotbalovému klubu Glasgow Rangers hrozilo, že bude hrát až třetí ligu. Kvůli dluhům a nucené správě, kterou na klub "poslali" věřitelé, měly být úspory a skromné pokračování v neprofesionální soutěži jediným možným řešením.

V pátek ale došlo ke zvratu a fanoušci Jezdců mohou stále doufat v pokračování v nejvyšší soutěži.

reklama

"Konsorcium, které reprezentuji, dokončilo akvizici klubu a závazků The Rangers Football Club plc. Nový subjekt s názvem The Rangers Football Club vznikl okamžitě a okamžitě jsme také podali přihlášku do další sezony nejvyšší soutěže," oznámil na webu Rangers nový majitel klubu Charles Green.

Nový subjekt, který bude tradiční klub spravovat, potřebuje kromě souhlasu vedení soutěže také souhlasné stanovisko všech zbývajících klubů skotské Premier League, aby mohl v nejvyšší soutěži pokračovat. To už by ale měla být jen formalita. The Rangers Football Club plc pak skončí v likvidaci.

Zmatky kolem Glasgow Rangers: Nikdo neví, jestli pod nucenou správu patří - čtěte ZDE

Konsorcium, které Green, bývalý šéf jiného fotbalového klubu - Scheffieldu United, vede, reprezentuje investiční fond Chris Morgan, skotskou značku oblečení Glenmuir, fond Zeus Capital a podnikatele Alessandra Celana a Iana Harta. "Investovat do klubu chceme v budoucnu umožnit i drobným akcionářům, fanouškům," ujistil Green.

Ve funkci sportovního manažera by měl podle Greena zůstat Alistair McCoist. Konsorcium počítá s tím, že vedení klubu bude dvouúrovňové s radou pro řízení ekonomické stránky klubu a radou pro sportovní záležitosti. Green v řeči k fanouškům také podotkl, že konsorcium bude pracovat na koupi stadionu Ibrox, na kterém klub hrává své domácí zápasy a také na získání přilehlých nemovitostí.

Autoři: Michal Šenk
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama