reklama
reklama
11. 9. 2012 | poslední aktualizace: 11. 9. 2012  16:52
Plzeň vydělala na Euru

Viktoria Plzeň vydělala 11 milionů za hráče na fotbalovém Euru

Fotbalová Viktoria Plzeň dostane přes jedenáct milionů korun za to, že její hráči reprezentovali své země na letošním mistrovství Evropy a v předcházející kvalifikaci. Viktoria je jedním z 575 celků, mezi které rozdělila Evropská fotbalová unie 100 milionů eur (asi 2,5 miliardy korun).
Hráčí Viktorie Plzeň Marek Bakoš (uprostřed), Vladimír Darida (vlevo) a David Limberský.
Hráčí Viktorie Plzeň Marek Bakoš (uprostřed), Vladimír Darida (vlevo) a David Limberský.
foto: ČTK

Viktoria není v naší lize jediná, kdo zinkasuje zajímavý bonus. Menší částky dostanou také Sparta, Slavia, Liberec, Jablonec a Příbram. Plzeň, jejíž hráči tvořili jádro české reprezentace, podle tabulek UEFA získá 465.390 eur (asi 11,4 milionu korun). To je více než například italský velkoklub Inter Milán (301.445 eur, asi 7,4 milionu korun).

Z dalších českých klubů nejvíce vydělal mistrovský Liberec (95.035 eur, asi 2,3 milionu korun), následovaný Jabloncem (2,2 milionu korun), Spartou (1,1 milionu), Příbramí (514 tisíc) a Slavií (411 tisíc korun).

reklama

Finanční odškodnění klubů za nepřítomnost jejich hráčů během plnění reprezentačních povinností funguje na základě dohody UEFA a ECA (Evropské asociace klubů), podepsané v březnu letošního roku. Částky se liší podle účasti v kvalifikační části nebo závěrečném turnaji i podle doby, kterou strávili fotbalisté s národními týmy.

Celkem bude odměněno 575 klubů z 52 evropských asociací. Největší částku 3,1 milionu eur (asi 76 milionů korun) dostane německý gigant Bayern Mnichov, nejmenší obnos 3500 eur (asi 86 tisíc korun) poputuje do Barnsley z druhé anglické ligy, finského Jyväskylä a tureckého Bucasporu.

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama