Na postu středového ofenzivního záložníka nastoupil sparťan Václav Kadlec, který si připisuje druhý start v dospělé reprezentaci. Předloni v premiéře v Lichtenštejnsku pomohl gólem k výhře 2:0.

Na postu defenzivnějšího záložníka nastoupil vedle Tomáše Hübschmana plzeňský Vladimír Darida, na pravém kraji obrany pak nahradil Theodora Gebre Selassieho další hráč Viktorie František Rajtoral. Brankářskou jedničku Petra Čecha, který šetří lehce poraněný loket, podle očekávání zastoupil mezi tyčemi Jan Laštůvka.

Kapitán Jaroslav Plašil nastoupil do zápasu na pravém kraji zálohy, na opačné straně hraje Petr Jiráček.

Zápas začíná v 18:00 a přímý přenos vysílá ČT4.

Základní sestava ČR: Laštůvka - Rajtoral, Sivok, Suchý, M. Kadlec - Hübschman, Darida - Plašil, V. Kadlec, Jiráček - Pekhart.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
17:50
Vítejte u online přenosu

Stadion v Teplicích se pomalu zaplňuje. Česká reprezentace zde ještě nikdy neprohrála. Pozitivní bilanci by čeští hráči rádi prodloužili i proti Finsku.

17:58

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta předává na trávníku ocenění domácí hvězdě Pavlu Verbířovi a funkcionářské legendě Rudolfu Baťovi.

18:01

Odezněly hymny obou soupeřů. Finové nastupují v modrých dresech, Češi v bílém.

18:03
Sestava České republiky:

16 J. Laštůvka - 12 F. Rajtoral, 6 T. Sivok, 4 M. Suchý, 3 M. Kadlec - 13 J. Plašil, 17 T. Hübschman, 14 V. Kadlec, 22 V. Darida, 19 P. Jiráček - 20 T. Pekhart

18:04
Sestava Finska:

1 N. Mäenpää - 22 J. Raitala, 13 K. Arkivuo, 5 J. Ojala, 3 N. Moisander - 19 A. Ring, 21 K. Hämäläinen, 8 P. Hetemaj, 7 R. Eremenko, 6 M. Väyrynen - 10 T. Pukki

18:04
Utkání začalo

Rozehráli Finové, Češi se tlačí dopředu

18:06

Hetemaj fauluje Plašila. Finové ukazují, že budou bojovat

18:09

Finové kombinují na svojí polovině, dopředu se pokoušejí dostat dlouhým nákopem, který končí na ruce Rajtorala.

18:10
První šance Finů!

Střelu z trestného kopu zachraňuje gólman Laštůvka

18:12

Následná Hetemajova dorážka z hranice vápna šla těsně vedle

18:13

Oba týmy se snaží hrát sympaticky dopředu. Finové pronikají po stranách hřiště a ve hře dopředu jsou zatím aktivnější

18:14

Finský tým vytáhl obrannou řadu skoro až k půlicí čáře, prostoru pro hru je málo

18:15

Českému týmu vázne kombinace. Finové velmi dobře napadají a obsazují české hráče

18:17

Finové šli do nebezpečného protiútoku, proti Hämäläinenovi musel zasahovat Laštůvka

18:18

Z následující útočné akce střílel Hübschman. Jeho tečovaná střela však skončila vedle. Z následujícího rohu se nic zajímavého neurodilo.

18:20
Žlutá karta. 17. minuta

Hübschman dostal žlutou kartu za souboj ve středu hřiště. Český hráč se diví, souboj s Väyrynenem nevypadal jako faul.

18:22

Střela Hetemaje šla vedle. Finský záložník albánského původu dělá české defenzivě problémy.

18:24

Čechům chybí klid v kombinaci. Dlouhý nákop na nabíhajícího Jiráčka skončil pod kontrolou soupeře.

18:26

Český tým přebírá iniciativu, Finové se zatahují na svoji polovinu. Přesný míč dopředu na Pekharta však nepřichází.

18:29

Po levé straně hřiště pronikal dopředu Hämäläinen, česká obrana ho o míč obrala na hranici šestnáctky.

18:30

Suchý fauloval Pukkiho, z uctivé vzdálenosti zahrávají Finové trestný kop.

18:31

Střela z trestného kopu nebyla vůbec nebezpečná.

18:33

Půlhodina hry uplynula. Přes některé světlé momenty je zatím hra nepříliš záživná. Nebezpečných momentů před brankami jsme zatím moc neviděli.

18:36

Hetemaj opět motá hlavu české defenzivě. Finský středopolař patří k těm, kteří dnes aspoň trochu individuálně vyčnívají.

18:37

Dlouhou přihrávku zkoušel dopředu poslat Plašil, nikdo v bílém dresu ji však nepřevzal.

18:37

Finové mají dost času na rozehrávku, Češi napadají až od poloviny hřiště.

18:39

Atmosféra na tribunách odpovídá předváděné hře. Fanoušci českou reprezentaci příliš dopředu neženou.

18:40

Pekhartova hlavička po dlouhém pasu od lajny končí v rukavicích finského gólmana.

18:41

Finové likvidují pokus Rajtorala o průnik po pravé lajně.

18:43

Hämäläinen dostal míč do rozhozené české obrany. K hlavičce mu však chybělo pár centimetrů.

18:43
Ve 40. minutě stále 0:0

Na slibované ofenzivní manévry českého týmu zatím diváci čekají.

18:45
Gól Finska! Stav utkání 0:1.

Väyrynen pronikal středem hřiště, zbavil se Plašila i Daridy a míč protlačil na Pukkiho. Ten pohodlně skóroval.

18:47

Finové vedou, Češi si pasivním výkonem o gól už dlouho koledovali.

18:48

Čeští reprezentanti mají problém v kombinaci i v situacích jeden na jednoho. Finové si více věří a na jejich souhře je to znát. Zatím jsou lepším týmem.

18:53
První poločas končí. Česká republika prohrává 0:1.

První poločas zatím nenabídl mnoho pěkných fotbalových momentů. Čechům vázne kombinace, v útoku jsou nebezpečnější Finové.

19:03
Bílek udělal změny, na hřiště jde Lafata, Vydra a Petržela

Češi nastupují na hřiště, Bílek udělal několik změn. David Lafata vystřídal Tomáše Pekharta, Milan Petržela nastoupil za Jaroslava Plašila. Za Václava Kadlece přišel Matěj Vydra.

19:06

Češi drží míč, více napadají, ale směrem dopředu jsou stále nesmělí.

19:09

Po rohu vracel míč do ohně Jiráček, ale Češi se k míči nedostali.

19:09

Kadlecova bezradnost byla ukázková - nikdo se nepohnul, tak poslal míč podél lajny do autu.

19:10
Jiráček hlavičkoval

Hlavička českého záložníka skončila v náruči brankáře. Vzápětí měli Češi další střelu.

19:12

Reprezentati jsou v druhém poločase přeci jen aktivnější, více se snaží. Je to vidět hlavně na Jiráčkovi.

19:15

Petržela se snažil proběhnout ze strany do vápna, ale upadl. Faul se nepíská.

19:17
Šance, Jiráček přestřelil
19:19

Češi měli další příležitost - Darida našel Lafatu, ale jeho střelu lapil brankář Finů.

19:21
62. minuta

Českým fotbalistům se daří Finům odebírat míče, ale v útoku se stále nedokáží prosadit. Úvodní čtvrthodina druhého poločasu ale zatím přinesla jejich nejlepší dnešní představení.

19:25

Petrželův trestný kop se nepovedl. Češi pokazili už poněkolikáté centr.

19:26
Finové zahrozili

Rychlý protiútok, Pukki mále běžel sám na českou bránu, naštěsdtí špatně zpracoval.

19:29

Češi Finy zamkli na jejich polovině, ale nedaří se dostat do šance.

19:29
70. minuta, střídání: Roman Hubník za Michala Kadlece
19:33
Češi jsou stále vepředu

Finům docházejí síly a brání se ve zhuštěném bloku před vlastní šestnáctkou.

19:34

Protiútok Finů zastavil před domácí brankou Hübschman.

19:35

Hubník prošel k brance soupeře, z brankové čáry centroval, ale brankář Mäenpää míč stáhl.

19:37
Střídá Finsko

Hämäläinen, jeden z nejnebezpečnějších hráčů soupeře, odchází ze hřiště. Nahrazuje ho Sparv.

19:38

V nebezpečné pozici před brankou ukopli finští obránci na poslední chvíli míč Petrželovi.

19:39

Po rohu hlavičkoval Lafata, situace gólem neskončila.

19:39

Po faulu na Rajtorala blízko branky zahrávali Češi trestný kop. Nabídnutou šancí však pohrdli.

19:40
Šance českého týmu!

Po Daridově centru trefil Sivok hlavou pravou tyč soupeřovy branky!

19:41

Z následující akce zahrozil Vydra, ani jeho pokus mezi tyčemi neskončil. Jiráček střílel ze třiceti metrů, Vydra dorážel.

19:42
Střídá Česká republika

Hübschman odchází ze hřiště, místo něj si zahraje Jan Rezek.

19:44

Do konce zápasu zbývá šest minut, český tlak se stupňuje. Diváci se probudili a ženou domácí k vyrovnání.

19:46

Darida zkoušel střelu z dálky. Branku však daleko minul.

19:47

Ze hřiště odchází střelec zatím jediného gólu Pukki. Místo něj přichází Kolehmainen.

19:49

Do nebezpečné situace se dostával po levé straně Vydra, před brankou však neměl prostor k zakončení.