11. 9. 2012 | poslední aktualizace: 11. 9. 2012  19:32
ONLINE: Češi prohráli s Finskem 0:1

ONLINE: Češi nastoupili proti Finsku. Po matném výkonu v Teplicích podlehli 0:1

Trenér českých fotbalistů Michal Bílek udělal v základní sestavě pro přípravné utkání s Finskem čtyři změny oproti sobotnímu duelu světové kvalifikace v Dánsku. Útočný fotbal, který trenér sliboval, se však zatím nekoná. Čechům vázne souhra, soupeř je nebezpečnější a zaslouženě vede 1:0.
Čtěte více o: fotbal | reprezentace | Finsko
Česká fotbalová reprezentace

Na postu středového ofenzivního záložníka nastoupil sparťan Václav Kadlec, který si připisuje druhý start v dospělé reprezentaci. Předloni v premiéře v Lichtenštejnsku pomohl gólem k výhře 2:0.

Na postu defenzivnějšího záložníka nastoupil vedle Tomáše Hübschmana plzeňský Vladimír Darida, na pravém kraji obrany pak nahradil Theodora Gebre Selassieho další hráč Viktorie František Rajtoral. Brankářskou jedničku Petra Čecha, který šetří lehce poraněný loket, podle očekávání zastoupil mezi tyčemi Jan Laštůvka.

Kapitán Jaroslav Plašil nastoupil do zápasu na pravém kraji zálohy, na opačné straně hraje Petr Jiráček.

Zápas začíná v 18:00 a přímý přenos vysílá ČT4.

Základní sestava ČR: Laštůvka - Rajtoral, Sivok, Suchý, M. Kadlec - Hübschman, Darida - Plašil, V. Kadlec, Jiráček - Pekhart.

11.9.2012 19:54

Konec zápasu. Češi prohrávají 0:1.

Teprve v závěrečných minutách začali Češi předvádět výkon, který se od nich čekal. K vyrovnání to však nevedlo.

11.9.2012 19:53

Následující akce byla opět nebezpečná. Jiráček centroval, Sivok v souboji s finským brankářem hlavou netrefil míč.

11.9.2012 19:52

Sivokova tečovaná střela skončila v náručí finského brankáře.

11.9.2012 19:49

Do nebezpečné situace se dostával po levé straně Vydra, před brankou však neměl prostor k zakončení.

11.9.2012 19:47

Střídá Finsko

Ze hřiště odchází střelec zatím jediného gólu Pukki. Místo něj přichází Kolehmainen.

11.9.2012 19:46

Darida zkoušel střelu z dálky. Branku však daleko minul.

11.9.2012 19:44

Do konce zápasu zbývá šest minut, český tlak se stupňuje. Diváci se probudili a ženou domácí k vyrovnání.

11.9.2012 19:42

Střídá Česká republika

Hübschman odchází ze hřiště, místo něj si zahraje Jan Rezek.

11.9.2012 19:41

Z následující akce zahrozil Vydra, ani jeho pokus mezi tyčemi neskončil. Jiráček střílel ze třiceti metrů, Vydra dorážel.

11.9.2012 19:40

Šance českého týmu!

Po Daridově centru trefil Sivok hlavou pravou tyč soupeřovy branky!

11.9.2012 19:39

Po faulu na Rajtorala blízko branky zahrávali Češi trestný kop. Nabídnutou šancí však pohrdli.

Po rohu hlavičkoval Lafata, situace gólem neskončila.

11.9.2012 19:38

V nebezpečné pozici před brankou ukopli finští obránci na poslední chvíli míč Petrželovi.

11.9.2012 19:37

Hämäläinen, jeden z nejnebezpečnějších hráčů soupeře, odchází ze hřiště. Nahrazuje ho Sparv.

11.9.2012 19:35

Hubník prošel k brance soupeře, z brankové čáry centroval, ale brankář Mäenpää míč stáhl.

11.9.2012 19:34

Protiútok Finů zastavil před domácí brankou Hübschman.

11.9.2012 19:33

Češi jsou stále vepředu

Finům docházejí síly a brání se ve zhuštěném bloku před vlastní šestnáctkou.

11.9.2012 19:29

70. minuta, střídání: Roman Hubník za Michala Kadlece

Češi Finy zamkli na jejich polovině, ale nedaří se dostat do šance.

11.9.2012 19:26

Finové zahrozili

Rychlý protiútok, Pukki mále běžel sám na českou bránu, naštěsdtí špatně zpracoval.

11.9.2012 19:25

Petrželův trestný kop se nepovedl. Češi pokazili už poněkolikáté centr.

11.9.2012 19:21

62. minuta

Českým fotbalistům se daří Finům odebírat míče, ale v útoku se stále nedokáží prosadit. Úvodní čtvrthodina druhého poločasu ale zatím přinesla jejich nejlepší dnešní představení.

11.9.2012 19:19

Češi měli další příležitost - Darida našel Lafatu, ale jeho střelu lapil brankář Finů.

11.9.2012 19:17

Šance, Jiráček přestřelil

11.9.2012 19:15

Petržela se snažil proběhnout ze strany do vápna, ale upadl. Faul se nepíská.

11.9.2012 19:12

Reprezentati jsou v druhém poločase přeci jen aktivnější, více se snaží. Je to vidět hlavně na Jiráčkovi.

11.9.2012 19:10

Jiráček hlavičkoval

Hlavička českého záložníka skončila v náruči brankáře. Vzápětí měli Češi další střelu.

11.9.2012 19:09

Kadlecova bezradnost byla ukázková - nikdo se nepohnul, tak poslal míč podél lajny do autu.

Po rohu vracel míč do ohně Jiráček, ale Češi se k míči nedostali.

11.9.2012 19:06

Češi drží míč, více napadají, ale směrem dopředu jsou stále nesmělí.

11.9.2012 19:03

Bílek udělal změny, na hřiště jde Lafata, Vydra a Petržela

Češi nastupují na hřiště, Bílek udělal několik změn. David Lafata vystřídal Tomáše Pekharta, Milan Petržela nastoupil za Jaroslava Plašila. Za Václava Kadlece přišel Matěj Vydra.

11.9.2012 18:53

První poločas končí. Česká republika prohrává 0:1.

První poločas zatím nenabídl mnoho pěkných fotbalových momentů. Čechům vázne kombinace, v útoku jsou nebezpečnější Finové.

11.9.2012 18:48

Čeští reprezentanti mají problém v kombinaci i v situacích jeden na jednoho. Finové si více věří a na jejich souhře je to znát. Zatím jsou lepším týmem.

11.9.2012 18:47

Finové vedou, Češi si pasivním výkonem o gól už dlouho koledovali.

11.9.2012 18:45

Gól Finska! Stav utkání 0:1.

Väyrynen pronikal středem hřiště, zbavil se Plašila i Daridy a míč protlačil na Pukkiho. Ten pohodlně skóroval.

11.9.2012 18:43

Ve 40. minutě stále 0:0

Na slibované ofenzivní manévry českého týmu zatím diváci čekají.

Hämäläinen dostal míč do rozhozené české obrany. K hlavičce mu však chybělo pár centimetrů.

11.9.2012 18:41

Finové likvidují pokus Rajtorala o průnik po pravé lajně.

11.9.2012 18:40

Pekhartova hlavička po dlouhém pasu od lajny končí v rukavicích finského gólmana.

11.9.2012 18:39

Atmosféra na tribunách odpovídá předváděné hře. Fanoušci českou reprezentaci příliš dopředu neženou.

11.9.2012 18:37

Finové mají dost času na rozehrávku, Češi napadají až od poloviny hřiště.

Dlouhou přihrávku zkoušel dopředu poslat Plašil, nikdo v bílém dresu ji však nepřevzal.

11.9.2012 18:36

Hetemaj opět motá hlavu české defenzivě. Finský středopolař patří k těm, kteří dnes aspoň trochu individuálně vyčnívají.

11.9.2012 18:33

Půlhodina hry uplynula. Přes některé světlé momenty je zatím hra nepříliš záživná. Nebezpečných momentů před brankami jsme zatím moc neviděli.

11.9.2012 18:31

Střela z trestného kopu nebyla vůbec nebezpečná.

11.9.2012 18:30

Suchý fauloval Pukkiho, z uctivé vzdálenosti zahrávají Finové trestný kop.

11.9.2012 18:29

Po levé straně hřiště pronikal dopředu Hämäläinen, česká obrana ho o míč obrala na hranici šestnáctky.

11.9.2012 18:26

Český tým přebírá iniciativu, Finové se zatahují na svoji polovinu. Přesný míč dopředu na Pekharta však nepřichází.

11.9.2012 18:24

Čechům chybí klid v kombinaci. Dlouhý nákop na nabíhajícího Jiráčka skončil pod kontrolou soupeře.

11.9.2012 18:22

Střela Hetemaje šla vedle. Finský záložník albánského původu dělá české defenzivě problémy.

11.9.2012 18:20

Žlutá karta. 17. minuta

Hübschman dostal žlutou kartu za souboj ve středu hřiště. Český hráč se diví, souboj s Väyrynenem nevypadal jako faul.

11.9.2012 18:18

Z následující útočné akce střílel Hübschman. Jeho tečovaná střela však skončila vedle. Z následujícího rohu se nic zajímavého neurodilo.

11.9.2012 18:17

Finové šli do nebezpečného protiútoku, proti Hämäläinenovi musel zasahovat Laštůvka

11.9.2012 18:15

Českému týmu vázne kombinace. Finové velmi dobře napadají a obsazují české hráče

11.9.2012 18:14

Finský tým vytáhl obrannou řadu skoro až k půlicí čáře, prostoru pro hru je málo

11.9.2012 18:13

Oba týmy se snaží hrát sympaticky dopředu. Finové pronikají po stranách hřiště a ve hře dopředu jsou zatím aktivnější

11.9.2012 18:12

Následná Hetemajova dorážka z hranice vápna šla těsně vedle

11.9.2012 18:10

První šance Finů!

Střelu z trestného kopu zachraňuje gólman Laštůvka

11.9.2012 18:09

Finové kombinují na svojí polovině, dopředu se pokoušejí dostat dlouhým nákopem, který končí na ruce Rajtorala.

11.9.2012 18:06

Hetemaj fauluje Plašila. Finové ukazují, že budou bojovat

11.9.2012 18:04

Utkání začalo

Rozehráli Finové, Češi se tlačí dopředu

Sestava Finska:

1 N. Mäenpää - 22 J. Raitala, 13 K. Arkivuo, 5 J. Ojala, 3 N. Moisander - 19 A. Ring, 21 K. Hämäläinen, 8 P. Hetemaj, 7 R. Eremenko, 6 M. Väyrynen - 10 T. Pukki

11.9.2012 18:03

Sestava České republiky:

16 J. Laštůvka - 12 F. Rajtoral, 6 T. Sivok, 4 M. Suchý, 3 M. Kadlec - 13 J. Plašil, 17 T. Hübschman, 14 V. Kadlec, 22 V. Darida, 19 P. Jiráček - 20 T. Pekhart

11.9.2012 18:01

Odezněly hymny obou soupeřů. Finové nastupují v modrých dresech, Češi v bílém.

11.9.2012 17:58

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta předává na trávníku ocenění domácí hvězdě Pavlu Verbířovi a funkcionářské legendě Rudolfu Baťovi.

11.9.2012 17:50

Vítejte u online přenosu

Stadion v Teplicích se pomalu zaplňuje. Česká reprezentace zde ještě nikdy neprohrála. Pozitivní bilanci by čeští hráči rádi prodloužili i proti Finsku.

Autoři: ČTK , vsc
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
ONLINE: Češi nastoupili proti Finsku. Po matném výkonu v Teplicích podlehli 0:1 (anonym)
O titul "Koště roku" si to rozdá Bílek a ministryně Hanáková.
Vyborny druhy polocas zachranil Bilka od ostudy. Takto aspon trener...