Zahraniční ligy: Real kráčí k titulu, česká spolupráce Hoffenheimu nestačila

26. 4. 2024 23:07
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili 1:0 v San Sebastianu a mají v čele španělské ligy náskok už 14 bodů před druhou Barcelonou, kterou před pěti dny porazili po obratu v "Clásicu".
Arda Güler (Real Madrid)
Arda Güler (Real Madrid) | Foto: Reuters

La Liga

Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho se šestou ligovou výhrou za sebou naladili na úterní první semifinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov, kvůli němuž dnes zkušený italský kouč nasadil kombinovanou sestavu.

Jediný gól zápasu vstřelil ve 29. minutě devatenáctiletý turecký talent Arda Güler, jenž po přihrávce Daniho Carvajala při prvním startu za Real v základní sestavě skóroval podruhé v madridském dresu.

San Sebastian měl několik možností k vyrovnání. V prvním poločase odvolal VAR trefu bývalého hráče Realu Takefusy Kuba kvůli předchozímu faulu, po přestávce Mikel Oyarzabal skóroval z ofsajdu a při další šanci jeho střela po teči Antonia Rüdigera skončila vedle.

Realu zbývá v lize odehrát pět zápasů, Barceloně o jeden víc. San Sebastian zůstal šestý a v neděli se na něj může dotáhnout Betis Sevilla.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

San Sebastian - Real Madrid 0:1 (29. Güler).

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Bochum - Hoffenheim 3:2 (34. a 64. Stöger, 45.+2 Passlack - 73. a 84. Kramarič).

O udržení bojující fotbalisté Bochumi porazili v předehrávce 31. kola německé bundesligy 3:2 Hoffenheim a po dvou měsících a osmi zápasech ukončili sérii bez vítězství. Na prvním gólu hostů se podíleli Pavel Kadeřábek s Davidem Juráskem.

Bochum v utkání vedla už 3:0. Dvakrát skóroval Kevin Stöger, jenž v se v prvním poločase krásně trefil z přímého kopu, jeden gól vstřelil Felix Passlack. Hoffenheim v závěrečné čtvrt hodině dokázal jen snížit díky dvěma brankám Andreje Kramariče.

Před jeho první trefou unikl po pravém křídle Kadeřábek a přetaženým centrem našel Juráska, jehož volej tečoval chorvatský záložník za záda domácího brankáře.

Bochum díky šesté výhře v sezoně minimálně dočasně opustila barážovou 16. příčku a posunula se na 14. pozici. Hoffenheim zůstal devátý s odstupem šesti bodů na poháry.

Serie A

Hráči Salernitany jsou prvním sestupujícím z italské ligy. Čtyři kola před koncem o tom rozhodla jejich porážka 0:3 na hřišti Frosinone. Do druhé ligy se tým z Kampánie vrátí po třech letech.

Salernitana za 34 odehraných kol vybojovala jen dvě vítězství a má 15 bodů. Na první nesestupovou 17. příčku ztrácí 16 bodů. Nezachránily ji ani časté výměny trenérů.

Na lavičce se v průběhu sezony postupně vystřídali Paulo Sousa, Filippo Inzaghi, Fabio Liverani a stávající kouč Stefano Colantuono.

Frosinone se díky vítězství vzdálilo na tři body sestupovému pásmu, jeho pronásledovatelé však mají zápas k dobru.