reklama
reklama
8. 2. 2012 | poslední aktualizace: 8. 2. 2012  09:24

Woodsův půst na PGA Tour trvá už dva a půl roku

Premiérový vstup do sezony už má Tiger Woods za sebou. Teď ho čeká první start v USA. Na turnaji AT&T Pebble Beach National Pro-Am. A jak jinak, znovu se přetřásá otázka, zda ukončí čekání na vítězství na turnaji PGA Tour. To trvá už dva a půl roku.
Čtěte více o: PGA Tour | Woods Tiger
Tiger Woods
Tiger Woods
foto: ČTK

I když Woods vyhrál na konci roku svůj turnaj Chevron World Challenge, posledním triumfem na PGA Tour zůstává BMW Championship z roku 2009. Teď se představí v Pebble Beach, které patří k Woodsovým oblíbeným místům, byť především v létě. 

V paměti totiž pořád zůstává jeho vítězství na US Open 2000, kdy zvítězil s rekordním náskokem patnácti ran. „Pebble Beach bylo vždycky jedním z mých nejoblíbenějších míst,“ prohlásil Woods, přestože na turnaji AT&T Pebble Beach National Pro-Am hrál naposledy v roce 2002. Skončil dělený dvanáctý. 

reklama

Naposledy tam ale hrál v roce 2010 při US Open. Jen pár měsíců poté, co se jeho soukromý i sportovní život obrátil po odhalení série záletnických eskapád doslova naruby. Přesto tehdy skončil na děleném čtvrtém místě.

„Klidně by to mohlo být jedno z nejkrásnějších míst na světě,“ přiznal Woods, i když se netajil tím, že radši hraje v Pebble Beach v létě než v zimě. To proto, že místní greeny jsou v zimě mnohem obtížnější. Díky vlhkému počasí jsou ještě jemnější a hrbolatější. Ostatně, Woods si na greeny stěžoval i při US Open před dvěma roky.

Woods bude hrát s quarterbackem Tony Romem

Woods navíc není ani přílišným fanouškem turnajů Pro-Am. Nemá je prostě v oblibě. Tuhle překážku ale pořadatelé nejspíš odstranili, když mu dali do flightu jeho přítele Tony Roma, quarterbacka týmu amerického fotbalu Dallas Cowboys.

„To je skvělá volba a dává smysl. Romo je vášnivý golfista, má nízký jednociferný handicap a dokonce prošel i lokální kvalifikací na US Open. Je to typ hráče, jaké Tiger pro Pro-Am preferuje,“ schválil volbu expert espn.com Bob Harig.

Více golfového čtení na GOLFe.cz:
Zámoří konečně vítá Woodse, Evropa pokračuje v poušti
Golf, jak ho neznáte. Hádka skončila krvavým střetem
FOTOGALERIE: Stanleyho vykoupení a Lawrieho restart 

Návrat Woodse na Pebble Beach a jeho první start v USA je doslova požehnáním pro pořadatele turnaje. „Prodej vstupenek nám vzrostl proti loňsku o dvacet procent,“ přiznal Steve John, výkonný ředitel Nadace Pebble Beach.

Woods i přesto, že je aktuálně až 18. hráč světového žebříčku, je stále zárukou sledovanosti. Jestli dokáže přidat už 72. vítězství na PGA Tour, to je otázka. Experti, oslovení v anketě PGA Tour, jsou spíš skeptičtí. Podle nich vítěz čtrnácti majorů v Pebble Beach neuspěje. Na turnajový titul dosáhne podle nich později – nejspíš na březnovém WGC Cadillac Championship…

Autoři: GOLFee.cz
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
RENÉ FASEL
Jan Dvořák
Hokej
Hokejový šampionát skončil a vedení světového hokeje je spokojené s...
VIDEO
Jakub Kovář na MS zazářil
Adam Sušovský
Hokej
Jak zahýbou výkony hráčů na hokejovém šampionátu s jejich cenou? Moc ne....
reklama
reklama