Dánové si vítězství zajistili již v úvodních 14 minutách, do nichž vměstnali všechny góly, a přiblížili se výrazně senzačnímu postupu do čtvrtfinále.

Seveřané v úvodu příliš neotáleli a jakoby chtěli využít toho, že Slovákům první třetiny na turnaji dosud příliš nevycházely. Už po 65 vteřinách se nádhernou ranou pod horní tyčku trefil chytře přes obránce Regin. Vzápětí fauloval Tatar, poté Starosta vyhodil kotouč do hlediště a před Slováky byl další problém v podobě téměř minutového oslabení ve třech proti pěti.

Dánové byli nelítostní. Přestože se jim dlouho nedařilo připravit si slibnou šanci, byli usazeni v útočném pásmu, odpovědnost vzal na sebe Larsen a propálil Budaje podruhé. Uběhlo jen 20 vteřin a bylo to 3:0, když se v pokračující klasické početní výhodě prosadil pohotovou tečí útočník Christensen. Z utkání byly odehrány čtyři minuty a 40 vteřin, Budaje v brance nahradil Staňa a kanadský kouč slovenského výběru Hanlon si vzal oddechový čas.

Vše bylo marné. Dánové pokračovali ve velkém stylu a v první třetině, kterou vyhráli na střely 15:3, dokázali přidat ještě další tři branky. Další přesilovku využil v 11. minutě Madsen, o 89 vteřin později se krásně trefil Green a jedenáctou dánskou střelu na branku přetavil v šestou gólovou trefu v čase 13:42 Lassen. Otřesení Slováci si mohli zvednout náladu alespoň čestnou trefou, ale Pánik zamířil jen do horní tyčky.

Do první přestávky se rozhodlo o všem podstatném a zbývajících 40 minut se jen dohrávalo. Dánové pokračovali v dobrém výkonu, nenechali Slováky vrátit se do zápasu a další úspěch po výhrách nad Finskem a USA v základní skupině si evidentně užívali. Brankář Galbraith nakonec uhájil i čisté konto.

Kanaďané si zastříleli

Hokejisté Kanady vstoupili do osmifinálové skupiny F mistrovství světa v Německu vysokou výhrou nad Norskem 12:1. Přemožitel českého týmu v základní skupině držel s favoritem krok pouze v první třetině, která skončila 1:1. Zbytek zápasu byl jasnou záležitostí zámořského výběru. Hattrickem se blýskl John Tavares, gól a tři asistence si připsal další mladý útočník Jordan Eberle, který si den před 20. narozeninami zahrál na šampionátu poprvé.

Norové vstoupili do utkání skvěle a již po 95 vteřinách zaskočil Kanaďany přesnou trefou Holös. To však bylo ze strany Seveřanů po zbytek zápasu vše. Vyslanci kolébky hokeje se oklepali z překvapivého úvodu, ve 14. minutě vyrovnal Kane a přestože poprvé šla obě mužstva do kabin ještě za vyrovnaného stavu, zbytek zápasu se proměnil v exhibici Kanaďanů.

Ve 24. minutě poslal Kanadu do vedení Perry, ale pak se ještě zdálo, že Norové mohou zlobit. Jenže ve 34. minutě načal velké střelecké manévry Giordano, po němž se ještě do druhé přestávky radovalo z gólu dalších pět střelců. Přispěl k tomu i vyloučením na pět minut a do konce utkání ve 39. minutě Jakobsen.

Kanaďané si s chutí zahráli i ve třetím dějství, v němž si zachytal náhradní brankář Johnson, který nahradil jedničku Masona. Hattrick dokázal zkompletovat devatenáctiletý talent Tavares, který byl autorem jubilejního desátého

MS v ledním hokeji, osmifinálová skupina E (Kolín nad Rýnem):
Slovensko - Dánsko 0:6 (0:6, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Regin (Boedker, D. Nielsen), 5. Larsen (Damgaard, Regin), 5. Christensen II (Green, Regin), 11. Madsen (D. Nielsen, Eller), 13. Green (Degn), 14. Lassen (Eller, Madsen). Rozhodčí: Hansen (Nor.), Lärking (Švéd.) - Eglitis (Lot.), Kalivoda (ČR). Vyloučení: 7:1. Využití: 0:3. Diváci: 4442.

Osmifinálová skupina F (Mannheim):
Kanada - Norsko 12:1 (1:1, 7:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 14. Kane (M. Staal), 24. Perry (Russell, Whitney), 34. Giordano (Duchene, Eberle), 37. Tavares, 38. Peverley (Kane, Eberle), 39. Downie (Ott), 40. Whitney (Burns), 40. Kane (Eberle, Peverley), 41. Eberle (Peverley), 46. Tavares (Perry), 50. Tavares (Burns), 51. Duchene (Beauchemin, Whitney) - 2. Holös. Rozhodčí: Baluška (SR), Levonen - Terho (oba Fin.), Brown (USA). Vyloučení: 4:3, navíc Jakobsen (Norsko) 5 min. a do konce utkání. Využití: 5:0. Diváci: 2670.