Český celek do boje o druhém místo na turnaji nastoupil opět s brankářem Štěpánkem. Od první minuty se hrál svižný hokej, ve kterém se ale projevoval rozdíl mezi oběma týmy v důrazu před brankou. Většina českých kombinací totiž končila v rozích kluziště, před Liva se tlačila jen třetí a čtvrtá česká formace.

Do vedení se v 11. minutě dostali Švédové, když Axelsson využil okénko v obraně a svůj samostatný nájezd na Štěpánka jistě proměnil. Vyrovnat mohl Vampola, ale ani z jednoho ze svých slibných pokusů puk za Livova záda neprotlačil.

Ve druhé třetině začali Češi více střílet, dohrávali soupeře a výsledek se dostavil. Krátce po skončení přesilové hry vyrovnal Klepiš, jenž přesnou střelou zakončil akci první formace. Ve 32. minutě si gólman Petrohradu poradil i s pokusem Warga a vzápětí Češi vedli. Ivan Rachůnek se prodral před Liva a na druhý pokus se prosadil. Útočník Zlína si ve třináctém zápase v seniorském týmu připsal premiérovou reprezentační trefu.

Seveřané se poté tlačili do útoku, snažili se vyrovnat a jejich zvýšená aktivita byla patrná zejména ve třetí třetině. Místo druhého vstřeleného gólu však sami inkasovali, když kapitán Rolinek potrestal faul svého protějšku s "céčkem" Johanssona. Česko tak využilo první početní výhodu na turnaji.

I poté se ale Hadamczikův výběr spíše bránil náporu soupeře, který posilovaly přesilovky. V 54. minutě měli navíc Švédi výhodu trestného střílení nařízeného za faul na Axelssona. Štěpánek ale jeho nájezd chytil a přiblížil Česko k výhře. Na konečných 4:1 upravil při power play soupeře Vašíček.

Channel One Cup, druhý turnaj hokejové Euro Hockey Tour v Moskvě:
Česká republika - Švédsko 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Klepiš (Marek, Rolinek), 32. I. Rachůnek (Lojek), 47. Rolinek (Marek, K. Rachůnek), 58. Vašíček - 11. D. Axelsson (Erixon, Persson). Rozhodčí: Olenin, Ravodin - Birin, Putilin (všichni Rus.). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 2500.

Česká republika: Štěpánek - K. Rachůnek, Blaťák, Lojek, Čáslava, Krajíček, Barinka, Nakládal - Klepiš, Marek, Rolinek - Irgl, Vašíček, Kvapil - I. Rachůnek, Vampola, Koukal - M. Růžička, Jan Kovář, Adamský. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Švédsko: Liv - Petrasek, Fernholm, Rundblad, Kronwall, Mag. Johansson, Erixon, Ekholm - Brodin, Sjögren, Zackrisson - D. Axelsson, Persson, Lindström - Danielsson, Warg, Melin - Silfverberg, Krüger, Thörnberg. Trenér: Pär Marts