Vítěz základní části Kontinentální hokejové ligy Omsk vstoupil do play off porážkou s Nižněkamskem 1:2 v prodloužení. Pár sekund před koncem normální hrací doby sice Jaromír Jágr v přesilové hře dostal puk, který už měl ukrytý pod betony brankář Ivan Kasutin, do sítě, ale rozhodčí gól neuznali. Avangard zároveň přišel o sérii osmnácti vítězství, kterou završil dlouhodobou část soutěže.

"Rozhodčí už předtím zapískali, gól padl až pak. Brankář puk chytil a potom už ho pustil," komentoval po zápase spornou situaci trenér Nižněkamsku Vladimir Krikunov.

Kouč Avangardu Raimo Summanen se k neuznané brance nevyjádřil. "Měli jsme hodně pomalý start. Možná to bylo tím, že soupeř dal první gól. Ke konci už jsme hráli svou hru. Byl to první zápas, zítra je nový den a nový zápas," konstatoval finský trenér.

Před utkáním domácí tým přezval Kontinentální pohár za triumf v první fázi sezony, ale na ledě pak roli favorita nepotvrdil. Hosté šli do vedení v desáté minutě a Omsk dokázal na jejich gól zareagovat až v úvodu třetí třetiny, kdy vyrovnal Alexej Kaljužnyj. Po neuznané Jágrově brance došlo na prodloužení, v němž rozhodl v 65. minutě Igor Polygalov, který dal i první gól Nižněkamsku.

V souboji českých gólmanů se opět radoval Jakub Štěpánek z Petrohradu, který porazil Spartak Moskva stejně jako ve středu 4:3 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil Dominiku Haškovi v 67. minutě znovu švédský útočník Mattias Weinhandl.

Zápas měl i podobný průběh jako první utkání. Favorizovaný Petrohrad vedl i díky brance a asistenci Petra Čajánka už 3:1, ale opět si zápas zkomplikoval. Na 3:3 nevyrovnali hosté tentokrát těsně před sirénou, ale už v 53. minutě.

Východní konference - 1. zápasy:

Omsk - Nižněkamsk 1:2 v prodl., Ufa - Novosibirsk 5:2 (za domácí Blaťák a Klepiš 0+1), Magnitogorsk - Chanty Mansijsk 4:2 (za domácí Rolinek 0+1), Kazaň - Barys Astana 1:0.

Západní konference - 2. zápasy:

Jaroslavl - Dinamo Minsk 1:4, stav série 1:1, Petrohrad - Spartak Moskva 4:3 v prod. (za domácí Čajánek 1+1), stav série 2:0, Dynamo Moskva - Dinamo Riga 8:4, stav série 1:1, Atlant Mytišči - Čerepovec 2:5 (za hosty Straka 1+0), stav série 1:1.