Do první šance zápasu se dostal ve třetí minutě vítkovický kapitán Burger, který po Káňově přihrávce vypálil z mezikruží do hrudi gólmana Růžičky. V následných minutách se nápor Vítkovic stupňoval a gólman Růžička měl plno práce. Neuspěli Vosátko, Klimek, Pohl, při přesilovce prověřil pardubického gólmana Vrána.

Poté se do samostatného úniku dostal Somík. Málek však skvěle zasáhl. Na dorážku Petra Koukala 29 vteřin před první sirénou už byl vítkovický brankář krátký. Kapitán hostů tak vstřelil první gól perníkářů v semifinále.

I vstup do druhého dějství vyšel Východočechům. Po vhazování vystřelil za pravým kruhem Píša a po 75 sekundách hry zvýšil na 2:0. Pak se hosté ubránili při trestu Buchteleho, ale při Pineaultově vyloučení se Vítkovice dočkaly. Po Burgerově přihrávce se trefil z pravého kruhu kanonýr Ujčík.

Nešťastná vyhození kotouče mimo hřiště Pineaulta a Kaberleho nabídla domácím na 94 vteřin početní výhodu pěti proti třem, ale hosté velkému tlaku odolali.

V závěrečném dějství nasadil trenér Jandač zpět Kůrku za Radila a novic na ledě se dostal hned do dvou šancí, Málek jeho pokusy kryl. Blízko vyrovnání byli v 46. minutě Káňa s Ujčíkem, ale ani jeden nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče.

Rostoucí snahu o vyrovnání uťal v 50. minutě Starý, který se protlačil středem hřiště mezi beky a nadvakrát překonal Málka. Domácím se už pouze podařilo 27 sekund před koncem v power-play díky Ujčíkovi snížit.

Kladno zvítězilo v Boleslavi a udělalo velký krok směrem k záchraně

Hokejisté Kladna jsou velmi blízko k záchraně v extralize. V 8. kole skupiny o udržení zvítězili na ledě Mladé Boleslavi 2:1 a čtyři kola před koncem mají na svého největšího soka náskok devíti bodů. Výhru zajistil Kladnu kapitán Pavel Patera ve 47. minutě.

Ve druhém zápase udržela Kometa Brno domácí neporazitelnost, když přehrála Spartu 3:2. Svěřenci trenéra Lubiny před závěrečnou částí prohrávali 1:2, brankami Dlouhého a Hubáčka však dokázali vývoj zápasu otočit.

Semifinále play-off hokejové extraligy – 2. zápas:

HC Vítkovice Steel – HC Eaton Pardubice 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Ujčík (Burger, Malík), 60. Ujčík – 20. Koukal (Nakládal), 22. Píša (Zohorna), 50. Starý (Koukal, Kaberle). Rozhodčí: Fraňo, Homola – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 8325. Stav série: 1:1.

Vítkovice: Málek – Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Bartoň, Rehák – Ujčík, Burger, Káňa – Huna, Húževka, Strapáč – Pohl, Vrána, Klimek – Szturc, J. Sýkora, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.

Pardubice: M. Růžička – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Mocek – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Pineault, Rákos, Špirko – Radil (41. Kůrka), Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.

Skupina o udržení – 8. kolo:

HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 3:2 (0:1, 1:1, 2:0), BK Mladá Boleslav – HC Vagnerplast Kladno 1:2 (1:1, 0:0, 0:1).

1. HC Kometa Brno 60 24 5 1 30 152:164 83
2. HC Sparta Praha 60 16 7 3 34 131:165 65
3. HC Vagnerplast Kladno 60 15 3 6 36 128:190 51
4. BK Mladá Boleslav 60 17 4 5 34 143:180