reklama
reklama
1. 2. 2012 | poslední aktualizace: 1. 2. 2012  21:33
Poprad se na tripu musí přizpůsobit

Na luxus jako v NHL zapomeňte. Lev Poprad se na tripech často vrací do minulosti

Obrovské apartmány, bleskové přesuny soukromým tryskáčem a luxusní hotely s vířivkami a bazény v Rusku nečekejte. Život v KHL probíhá trochu jinak. Hráči, kteří berou v soutěži miliony, se musí částečně vykoupit svým nepohodlím.
Čtěte více o: KHL | Lev Poprad
Gastinica Leningrad - jeden z nejlepších hotelů v Čerepovci.
Gastinica Leningrad - jeden z nejlepších hotelů v Čerepovci.
foto: Tadeáš Drahorád

Odehrát zápas, hodit na sebe sako a přímo z letiště odletět do luxusního hotelu v jiném městě k dalšímu zápasu, to v KHL hokejisty nečeká. To není NHL. V ruské lize jsou podmínky pro hráče mnohem tvrdší.

Jsou tři hodiny ráno místního času a hráči popradského Lva utíkají v Čerepovci z letadla do pár metrů vzdáleného autobusu. Nikdo nechce v pětadvacetistupňovém mrazu trávit víc času než je nutné. Po přejezdu z Čechova do Moskvy, ubíjejících kontrolách na letišti a samotném letu jsou hráči unavení a nejradši by ulehli do postele, jenže tak rychle to nepůjde.

I v Rusku platí popradský čas

Ve stojícím autobuse se musí dalších dvacet minut počkat, než letištní zřízenci vyhážou ze stroje veškerá zavazadla na vozíky, pak musí všichni hokejisté znovu ven, aby si bagáž sami naházeli do dodávky. Žádná četa kustodů, kterou má k dispozici každý tým NHL, to za ně neudělá. Teprve pak se může odjet do hotelu Leningrad.

reklama

„Ubytujte se po stejných dvojicích jako včera, v recepci máte každý malé občerstvení. Oběd bude zítra v jednu hodinu,“ udílí ještě poslední instrukce před rozchodem Jaroslav Zídek, který se v týmu stará o veškerou logistiku. „V jednu hodinu našeho času, samozřejmě,“ dodává ještě poté, co na okamžik zavládne zmatek. Hokejisté Lva drží na venkovních zápasech i přes rozdílná časová pásma popradský čas. Vstává se tedy klidně kolem oběda a uléhá se už za hluboké noci.

Ubytovací komplex Leningrad, který se stometrovými chodbami připomíná doby Sovětského svazu nejen jménem ale občas i vybavením, patří v Čerepovci k vyhlášeným. V Česku by ale vybojoval sotva dvě hvězdičky a rozhodně nepatří k těm, do kterých byste vzali svou rodinu na vysněnou dovolenou.

Pokojíky jsou miniaturní, teplá voda teče jen málokdy, od oken táhne. Nikdo si ale nestěžuje, hokejistou v lize, kde je minimální plat sedm a půl tisíce eur, je každý dobrovolně a rád si zvykne.

Život v hotelu

Ve městě tráví hokejisté vždycky dva dny. První den je na programu trénink, druhý dopolední rozbruslení, zápas a noční přelet. Většinu času tráví hráči v hotelu. Ven je nic neláká, ve většině ruských měst moc hezkého k vidění není. A když už někdo o procházce popřemýšlí, rychle ho odradí mrazy přes dvacet stupňů pod nulou, které jsou na rozdíl od Česka v Rusku na denním pořádku. Jedním z hlavních zdrojů zábavy je tak internet. Při cestě na jídlo tak v hotelu potkáváte hokejisty, jak se snaží chytat čárky na různých místech a v různých pozicích.

To v Moskvě, kam Lev ve čtvrtek v noci přeletí k zápasu se Spartakem, to bude mnohem jednodušší. Ruská metropole je přece jen jiná třída a hotely i služby jsou tam na úrovni. Navíc někteří hokejisté mají v moskevských klubech známé, se kterými si večer někam vyrazí.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Já na tripu... (Q)
... kolikrát jedu i do budocnosti, nebo do úplně jiné, barvné...
Ubohost (Sněhulák)
??? 7.500 € minimální plat? To je vtip? Já mám jako doktor v zahraničí...
No, podle (Jen tak)
jNo, podle schopnosti vyjadřovací a schopnosti komunikační bych...
Snehulak je provokater (Pavel)
ne doktor
Re: Na luxus jako v NHL zapomeňte. Lev Poprad se na tripech často vrací do minulosti (anonym)
Tvrdíš, že jsi doktor. Člověk by si řekl, že máš tedy schopnost...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama