Český hokejový útočník Tomáš Fleischmann přispěl v nedělním utkání NHL gólem a asistencí k výhře Floridy na ledě New Yorku Islanders 4:1. Fleischmann si připsal vítěznou trefu, když ve 25. minutě svou osmnáctou brankou v sezoně dostal Pantery do vedení 2:1.

Sedmadvacetiletý rodák z Kopřivnice tak bodoval ve třetím utkání v řadě a pošesté z posledních osmi zápasů, v nichž dohromady zaznamenal 3 góly a 5 asistencí.

Florida díky výhře zvýšila svůj náskok na čele tabulky Jihovýchodní divize na 4 body před druhým Washingtonem, který v neděli odpoledne prohrál 2:3 s New Yorkem Rangers.

Podívejte se na Fleischmannův gól

Jubilejní dvacáté vítězství za sebou na domácím ledě vybojovali hokejisté Detroitu, kteří porazili Philadelphii 4:3. Vyrovnali tak rekord NHL, který v sezoně 1929-30 vytvořil Boston. V sezoně 1975-76 jej napodobila už jen Philadelphia.

"Je to něco trochu nadpřirozeného," prohlásil Johan Franzén, jenž v první minutě třetí třetiny vstřelil vítězný gól na 4:3. "Během této série jsme odehráli dobré i špatné zápasy, ale pokaždé se nám nějak podařilo dotáhnout utkání do vítězného konce. Pomohlo nám i štěstí, ale to je prostě potřeba," uznal Franzén, jehož tým naposledy prohrál v Joe Louis Areně 3. listopadu s Calgary.

New York Rangers - Washington 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. Callahan, 34. McDonagh, 47. Prust - 27. Sjomin, 58. Carlson (Hamrlík). Český brankář Michal Neuvirth odchytal v brance Washingtonu celý zápas, inkasoval tři góly z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,3 procenta. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.200.

New York Islanders - Florida 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky: 4. Nielsen - 15. Strachan, 25. Fleischmann, 32. Versteeg (Fleischmann), 39. Skille. Střely na branku: 27:19. Diváci: 14,179.

Columbus - Anaheim 3:5 (1:2, 1:3, 1:0)
Branky: 18. Tjutin (Prospal), 40. Johnson, 46. Vermette - 1., 17. a 33. Perry, 22. J. Blake, 23. Ryan. Střely na branku: 27:35. Diváci: 14.033.

Detroit - Philadelphia 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 8. Kronwall, 29. Dacjuk, 39. Zetterberg, 41. Franzén - 17. a 26. B. Schenn, 37. Talbot. Střely na branku: 25:29. Diváci: 20.066.

Pittsburgh - Tampa Bay 4:2 (1:2, 3:0, 0:0)
Branky: 17. a 31. Malkin, 21. Kunitz, 25. Letang - 10. a 11. Downie. Střely na branku: 41:23. Diváci: 18.506.

St. Louis - San Jose 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. a 60. Pietrangelo, 38. Perron. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.447.

Dallas - Los Angeles 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 34. Eriksson, 45. Ryder - 9. King, 29. Loktijonov, 52. Nolan, 60. Justin Williams. Střely na branku: 28:16. Diváci: 12.191.