Povedený návrat do Montrealu, odkud byl v prosinci vyměněn za Tomáše Kaberleho, prožil v pondělním utkání NHL hokejový obránce Jaroslav Špaček. Na ledě svého bývalého klubu vstřelil gól a pomohl Carolině k vítězství 5:3.

Jednou se trefil také Jiří Tlustý, který ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu. Ve 30. minutě přišla chvíle Špačka, který v přesilové hře zvýšil vedení Hurricanes na 2:0.

Domácí sice do druhé přestávky dokázali i díky gólu Tomáše Plekance skóre otočit, hosté ale třemi brankami v třetí třetině zvrátili vítězství na svou stranu.

Hrdinou večera se stal Eric Staal, jenž ve 44. minutě vyrovnal na 3:3, o pět minut později přihrál na vítězný čtvrtý gól a v poslední minutě pečetil výhru Hurricanes trefou do prázdné branky při power-play Canadiens.

Bez Tomáše Vokouna i Michala Neuvirtha v brance nastoupili poprvé v sezoně hokejisté Washingtonu. Vokoun je nemocný a Neuvirth chytal v neděli, a tak trenér Dale Hunter povolal z farmy Bradena Holtbyho. V duelu se San Jose si připsal 30 zákroků, porážce Capitals 3:5 ale nezabránil.

Výsledky NHL:

Washington - San Jose 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)

Branky: 40. Orlov (Hamrlík), 51. Hamrlík, 55. Schultz - 13. a 24. Pavelski, 37. a 48. Marleau, 45. Burns. Střely na branku: 42:35. Diváci: 18.506.

Vancouver - Phoenix 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 31. Booth, rozhodující sam. nájezd Kesler - 58. Yandle. Střely na branku: 22:24. Diváci: 18.890.

Montreal - Carolina 3:5 (0:1, 3:1, 0:3)

Branky: 32. Plekanec, 36. E. Cole (T. Kaberle), 38. Desharnais - 44. a 60. E. Staal, 4. Tlustý, 30. Špaček, 49. McBain. Střely na branku: 33:35. Diváci: 21.273.