V zápase Floridy s Ottawou přispěli k vítězství Senators 6:2 čeští hráči třemi body. Útočník Milan Michálek si připsal gól a asistenci, závěrečnou branku vsítil obránce Filip Kuba.

Senators rozhodli zápas ve druhé části, kdy soupeři třemi góly odskočili z 1:1 na 4:1.

Michálek v úvodu poslední třetiny dorážkou přidal pátou branku týmu a skóre utkání pečetil přesnou střelou z pravého kruhu český obránce Filip Kuba. V týmu soupeře si připsal přihrávku na druhý gól Tomáš Fleischmann.

Finský útočník Teemu Selänne rozhodl v poslední třetině precizní bekhendovou kličkou o výhře Anaheimu 2:1 v Pittsburghu.

Jednačtyřicetiletý hráč zaznamenal 656. gól v soutěži a v historické tabulce kanonýrů NHL se vyrovnal dvanáctému Brendanu Shanahanovi. Jedenáctý Jaromír Jágr má na kontě momentálně o tři branky více.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Anaheim 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 7. J. Staal - 40. Perry, 48. Selänne. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18.482.

Montreal - Boston 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)

Branky: 22. Darche, 44. Pacioretty, 52. Cole - 18. Ference, 26. Pouliot, 35. P. Bergeron, rozhodující nájezd Seguin. Střely na branku: 29:34. Diváci: 21.273.

Florida - Ottawa 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Branky: 12. Matthias, 45. Bergenheim (Fleischmann) - 6. O'Brien, 26. Daugavins, 28. Butler (M. Michálek), 35. Alfredsson, 42. M. Michálek, 55. Kuba. Střely na branku: 44:31. Diváci: 14.038.

Edmonton - Toronto 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 3. Eager, 29. Hall, 56. Eberle - 1. Lupul, 2. Lombardi, 47. Gardiner, 62. Connolly. Střely na branku: 32:26. Diváci: 16.839.

Vancouver - Colorado 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 1. Booth, 54. Hansen, 59. Burrows - 31. Johnson (Hejduk). Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.890.