reklama
reklama
6. 4. 2012 | poslední aktualizace: 6. 4. 2012  23:06
Boleslav nechala soupeři změřit hole

Boleslav nechtěla do baráže, tak nechala Litvínovským přeměřit hole. Nevyšlo to

Hokejisté Mladé Boleslavi na konci utkání proti Litvínovu získávali nepříjemnou jistotu - baráž o extraligu. Zkusili proto zápas ovlivnit netradičním krokem a nechali zkontrolovat hokejky několika soupeřům. Litvínov jim ale oplatil stejnou mincí.
tad
Čtěte více o: extraliga | hokej
Hokejisté Mladé Boleslavi.
Hokejisté Mladé Boleslavi.
foto: ČTK

Kuriózní vsuvku měl závěr dnešního utkání skupiny o udržení v hokejové extralize mezi Litvínovem a Mladou Boleslaví. Hosté ve snaze odvrátit baráž zkusili vše možné, aby si odvezli kýžený druhý bod, který jim mohl ještě udržet naději alespoň do neděle, ale tah s přeměřením hole jednoho ze soupeřů jim vyšel pouze v první fázi.

V čase 64:21 musel za hákování na trestnou lavici hostující Roman Tomas. Následně ho po dlouhých dohadech - aniž by se znovu hrálo - následoval domácí kapitán Martin Ručinský. Důvod? Nedovolená nebo nebezpečná výstroj. Ale sudí si vzápětí vzali k přeměření na podnět domácí lavičky také hůl mladoboleslavského gólmana Jaroslava Hübla, který v klubu hostuje právě z Litvínova. Výsledek byl stejný.

reklama

Na trestných lavicích tak sice přibylo po jednom hráči z obou mužstev, ale poměr sil na ledě určoval pouze Tomasův prohřešek. Domácí tak měli i nadále k dispozici přesilovku čtyři na tři. "Za stavu 1:1 jsme potřebovali dva body a šli jsme do oslabení tří proti čtyřem, což je trošku smrtící, tak jsme tomu chtěli předejít," uvedl kouč Mladé Boleslavi Petr Novák.

Podobné manévry jsou známé spíše z minulosti, kdy je za nepříznivého vývoje neváhali na mezinárodní scéně využít Kanaďané. Jenže i Středočechům šlo dnes o hodně.

"Nebylo to ani tak vedené proti Litvínovu, ale proti tomu, co se na ledě stalo. V podobné situaci byl od nás faulovaný David Výborný a rozhodčí nám řekl, že tohle se může. Pak nás v takové situaci asi 40 vteřin před koncem poslal do tří," řekl Novák, jenž chtěl předejít oslabení svého mužstva. "Ale Litvínov na to byl také připravený a vrátil nám to. Byla to úsměvná situace, jen nechápu, že to trvalo deset minut a rozhodčí na to připravení nebyli," komentoval dlouhou herní prodlevu.

Autoři: tad
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama