reklama
reklama
16. 5. 2012 | poslední aktualizace: 16. 5. 2012  21:31
Lev Praha: Nové logo a útočník Klepiš

Lev Praha představil nové logo i první hráče. V útoku Klepiše, v obraně Mojžíše a Němce

Čerstvý vítěz Gagarinova poháru Jakub Klepiš v Dynamu Moskva dál hrát nebude a stane se jednou z největších hvězd nově tvořícího se kádru HC Lev Praha. Vedle něj přichází i další reprezentanti Tomáš Mojžíš, Ondřej Němec nebo Slovák Marcel Hossa.
Adam Sušovský
Adam Sušovský
redaktor
Čtěte více o: HC Lev | Klepiš Jakub
Normunds Sejejs a nové logo klubu
Normunds Sejejs a nové logo klubu
foto: ČTK

Loňský klub z Popradu už připomíná pouze Lev ve znaku, který je vyladěn do barev české trikolory. Také dresy budou jiné - doma červené a venku bílé. HC Lev Praha chce úplně zapomenout na loňskou kapitolu pod Tatrami a v hlavním městě České republiky s novými majiteli a rozpočtem 19 milionů eur na sezonu zahájit novou úspěšnou éru v ruské KHL.

"Chtěl bych zdůraznit, že jsme úplně nový klub. Nemáme žádnou historii ani spojitost s klubem HC Lev Poprad," řekl na tiskové konferenci tiskový mlučí Jan Rachota a nový generální manažer Normunds Sejejs oznámil jména prvních nových hráčů. Ani tady se velké souvislosti s Popradem najít nedají, stejných hráčů bude v týmu jen málo. Už teď je ale jisté, že klub bude stavět na reprezentantech. Prvními hvězdami jsou v útoku Jakub Klepiš a Marcel Hossa, v obraně pak Ondřej Němec a Tomáš Mojžíš.

reklama

A možnost spolupráce s Petrem Nedvědem? "Nic zatím nečekejte, nemůžu se k tomu vyjadřovat. Můžu prozradit pouze to, o čem píšete v novinách," odsekl Sejejs a naznačil, že jednání se čtyřicetiletým nováčkem reprezentace stále intenzivně probíhají.

Jistě ale přijdou další hráči. Ze starého popradského Lva obránce Jiří Hunkes s útočníkem Jurajem Mikúšem. Už včera klub oznámil podpis smlouvy s brankářem Tomášem Pöpperlem. "S dalšími hráči ještě jednáme, kádr ale chceme mít do konce července kompletní," dodal Sejejs. Pod vedením trenérů Jandače a Kalouse se Lev začne na novou sezonu připravovat 19. července.

"Chceme, abychom byli taková malá česká reprezentace. Aby na naše zápasy chodili fanoušci a cítili, že hrajeme proti Rusům," řekl předseda představenstva Jan Musil. Sejejs poté doplnil, že kádr bude složený především z tuzemských a slovenských hráčů. Probíhají také jednání v Norsku. K dispozici budou také střídavé starty s pražskou Spartou, v jejíž hale bude Lev po krachu jednání s O2 Arenou s největší pravděpodobností své zápasy hrát.

Klub také proto zatím nemá udělenou licenci KHL a nově příchozí hráče ještě nemůže registrovat na oficiální soupisku. "Jsou to ale jen formality, vše je domluvené a máme i přidělené číslo," uvedl Musil.

Autoři: Adam Sušovský
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Lev Praha? (Anonymus)
Muze mi nekdo ten cirkus kolem Lev Praha vysvetlit? Proc se KHL...
Rusové (CART)
Rusové odjakživa chtěli do Evropy, protože KHL vždycky mělo (a...
Lev Praha představil nové logo i první hráče. V útoku Klepiše, v obraně Mojžíše a Němce (anonym)
kurvy ceske ,,,, vsetko kradnete ,,,, aj tak na nas nemate
"vsetko dradnete...." (anonym)
Co jsme vam ukradli? Pokud myslis to jedine, co Slovensko svetu...
? (Anonymus)
Co tobe Cesi ukradli? Vypada to, ze mozek! Tak to se nedivim,...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama