reklama
reklama
12. 9. 2012 | poslední aktualizace: 12. 9. 2012  18:42
Basketbalista Satoranský a reprezentace

Basketbalista Satoranský bude bojovat o NBA, reprezentovat chce i příští rok

Za rok bude basketbalista Tomáš Satoranský bojovat o místo v týmu Washingtonu v NBA, přesto však udělá vše pro to, aby odjel s národním týmem na mistrovství Evropy, které pomohl vybojovat. Postup považuje za jeden ze dvou největších úspěchů kariéry.
Čtěte více o: basketbal | reprezentace
Tomáš Satoranský (vlevo) a Jakub Houška v souboji s Portugalcem Mário-Gil Fernandesem v kvalifikaci na ME.
Tomáš Satoranský (vlevo) a Jakub Houška v souboji s Portugalcem Mário-Gil Fernandesem v kvalifikaci na ME.
foto: ČTK

Dvacetiletý rozehrávač Sevilly byl v červnu draftován do NBA, Washington ho však ještě nechá rok sbírat zkušenosti v Evropě. Příští rok ho pozve, aby bojoval o místo v týmu. Satoranský doufá, že se mu boj o splnění snu v podobě NBA podaří skloubit s reprezentací. "Nechci ani myslet na to, že bych o mistrovství Evropy mohl přijít. Udělám vše pro to, abych tam byl," slíbil Satoranský.

Věří, že se neocitne v podobné situaci jako letos Jan Veselý, který na doporučení právě Washingtonu vynechal kvalifikaci a v zámoří se připravoval na novou sezonu NBA. "Honzu určitě hodně mrzelo, že s námi nemohl být. Zvlášť když viděl, kolik práce jsme udělali a vybojovali postup," řekl Satoranský.

reklama

Odchovanec USK Praha toho sice už má ve 20 letech hodně za sebou, přesto si pochvaluje, že se v reprezentaci sešel s největšími hvězdami českého basketbalu za posledních 15 let Jiřím Welschem a Lubošem Bartoněm. "Pro nás mladé je obrovský přínos s nimi nastupovat. Mají toho tolik odehráno a mohou nám předat své zkušenosti," řekl Satoranský.

Postup na mistrovství zařadil mezi své největší úspěchy. "Na klubové úrovni byl tím největším úspěchem postup se Sevillou do finále Eurocupu, reprezentace je ale něco jiného. Být ve 20 letech důležitou součástí týmu při postupu na mistrovství Evropy je to nejvíc, co se mi povedlo. Snad to bude mít vzestupnou tendenci a nezůstane u tohoto postupu," přál si Satoranský.

Sám byl tahounem nejen na hřišti, ale i v kabině, kde se staral o zábavu různými vtípky a hecováním. "Docela jsem tým probudil, když jsem přijel. Kluci začali být akčnější. Nejvíc pyšný jsem na to, že se mi podařilo vyhecovat Jirku Welsche k různým kouskům. On je totiž známý, že se moc vyhecovat nedá. Když ale viděl, že něco dělám, tak se mi chtěl vyrovnat. Máme mezi sebou takovou zdravou rivalitu," prohlásil s úsměvem Satoranský.

Satoranského potěšilo také, že k dobré pohodě v kabině přispíval i realizační tým. "Máme kolem sebe lidi, kteří to berou vážně, ale ve volných dnech jsou schopní udělat srandu. To je důležité, když máme být dva měsíce pohromadě. I díky tomu byla skvělá parta. Bylo super být v týmu, kde jsou skvělé vztahy a nikdo si nic nezáviděl," popsal Satoranský.

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama