Hattrick Jaromíra Jágra pomohl Kladnu k vítězství nad mistrovskými Pardubicemi. Kladenský lídr se v poslední době nechával slyšet, že výsledkový a výkonnostní propad týmu mu příliš nevoní, a že je třeba pořádně se s neúspěchy poprat. V utkání s Pardubicemi šel spoluhráčům příkladem a připsal si čtyři body za tři branky a asistenci.

Porážce domácího Litvínova nezabránil v úterní předehrávce ani Martin Ručinský, jednačtyřicetiletý olympijský vítěz, který podstatnou část své kariéry strávil v NHL. Litvínov podlehl Vítkovicím 2:3.

Berani udolali Kometu

Zlín porazil v přímém souboji o druhé místo brněnskou Kometu 6:3. Berani rozhodli o své výhře ve třetí třetině, v níž čtyřmi brankami otočili nepříznivý stav 2:3. V závěrečné desetiminutovce Brno tlačilo a oba celky přiostřily hru. Z toho plynula řada vyloučení. Kotvan se Švrčkem shodně vyfasovali čtyřminutové tresty. Svěřenci trenéra Vlacha však odmítli drama a trefami Okála a Balaštíka pojistili výsledek.

PSG Zlín - Kometa Brno 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 19. Matějíček, 40. Čajánek (Honejsek, Veselý), 47. Holík (Honejsek, F. Čech), 50. Leška (Balaštík, Kubiš), 57. Okál (Leška, Linhart), 60. Balaštík (Leška, Kubiš) - 27. Divíšek (J. Hruška), 43. Petrovický (Žižka, Čermák), 45. Kováčik (Holec, Dočekal). Rozhodčí: Minář, Müllner (SR) - Bryška, M. Čech. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5213.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Kometa Brno: Falter - Kováčik, Žižka, Bičánek, Švrček, Malec, Valach, Valábik - Dlouhý, Čermák, Petrovický - Holec, Divíšek, T. Svoboda - Dočekal, J. Hruška, Zohorna - Erat, Koreis, Němec - M. Hořava. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Jednoznačný výsledek ve Varech

Slavia porazila Karlovy Vary 4:1 a ukončila čekání na tříbodový zisk, které trvalo pět zápasů. V tabulce poskočila mezi první šestku, která zajišťuje přímý postup do play off. Dva góly vítězů dal Pavel Klhůfek, brankář Furch přišel o první vychytané čisté konto v sezoně v polovině třetí třetiny.

Slavia Praha - Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. V. Sobotka (Tomica), 24. Klhůfek (Kuboš, Poletín), 25. Bednář (Kadlec, Tomica), 44. Klhůfek (Stránský, Poletín) - 49. Bicek (J. Látal, Košťál). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Hejl, Horinek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 2278.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kolařík, Kempný, Kuboš, Holub, Dresler - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Vrdlovec, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Karlovy Vary: Závorka (25. Mensator) - D. Nosek, J. Drtina, J. Látal, Gulaši, Kloz, Grman, Gründling - Zaťovič, Pech, Bicek - Pohl, Vachovec, J. Doležal ml. - T. Káňa, Skuhravý, Košťál - Skladaný, Zucker, J. Heřman. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Opět úspěšný trenér Jandač

Sparta vyhrála v Českých Budějovicích 3:2 a po čtvrté výhře za sebou se posunula na desáté místo. Léčba staronovým trenérem Jandačem tak dokonale zabírá. Devátý Mountfield naopak prohrál po předchozích pěti výhrách v řadě. Rozhodl ve 28. minutě Daniel Přibyl, který po 29 vteřinách odpověděl na vyrovnání domácích. Snaživí Jihočeši zkoušeli v závěru power play, sám před Neuvirthem se však neprosadil Hanzal a následně Šimánek pálil vedle.

Mountfield České Budějovice - Sparta Praha 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. M. Michálek (Prospal, Hanzal), 28. Hanzal (Kotalík, Prospal) - 6. Broš (Sekáč), 14. Hovorka, 28. Přibyl (Tenkrát). Rozhodčí: Trombík, Šír - Kostka, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4603.

Česká Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený - Suja, Mertl, Podlešák - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, L. Kohn, Šimánek - Dej, Langhammer, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav

Sparta Praha: Neuvirth - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Vallin, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek - Hovorka, Broš, Sekáč - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

Střelec Gulaš spasil Plzeň

Utkání vedoucího týmu s posledním zdaleka nebylo tak jasné, jak by se papírově zdálo. Liberec bojoval a ničím nepřipomínal tým, ze dna tabulky. Domácí Plzeň však měla ve svém kádru Milana Gulaše. Šikovný útočník zařídil tři branky a postaral se i o rozhodnutí v samostatných nájezdech. Infarktový byl především závěr třetí třetiny: nejprve v čase 59:39 dal Gulaš na 5:4, osm vteřin na to vyrovnal Nedvěd. Rozhodutí pak v samostatných nájezdech učinil Gulaš.

Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 10. Gulaš z trestného střílení, 36. J. Jeřábek (Jan Kovář, Balej), 44. Jan Kovář (Kratěna, Marušák), 60. Gulaš (Martin Straka), rozhodující sam. nájezd Gulaš - 15. Dušek (Roman Vlach), 20. Víšek (Duda, Derner), 26. Pospíšil (Filippi), 40. Duda (Filippi, Víšek), 60. Nedvěd (Víšek, Duda). Rozhodčí: Homola, Hrubý - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc Hollweg (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200.

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Mozík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Johnson. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Liberec: Pinc (na nájezdy Vošvrda) - Čakajík, Derner, Čutta, Jánošík, Havíř, Výtisk, Vitásek, Štich - Bulíř, Nedvěd, Bárta - Duda, T. Urban, Víšek - Pospíšil, Filippi, Dušek - Roman Vlach, Galamboš, Vantuch. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Kladno zvládlo divokou třetí třetinu

Hokejisté Kladna zdolali Pardubice 5:4 a dočkali se výhry po třech porážkách za sebou. Třemi góly a jednou asistencí se na tom podílel Jaromír Jágr. Rytíři ve vzájemném souboji s úřadujícím mistrem uspěli i potřetí v sezoně. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodla sedmigólová smršť ve třetí třetině. V hektickém závěru šly Pardubice za vyrovnáním a půl minuty před koncem byl vyloučen Jágr, Pardubice hrály power play šest na čtyři, ale domácí vítězství udrželi.

Rytíři Kladno - ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:4 (1:1, 0:0, 4:3)

Branky a nahrávky: 4. Jágr (Patera, Plekanec), 43. Eberle (Lukáč, M. Látal), 47. Jágr (Majeský), 53. Jágr (Plekanec), 58. Dalecký (Plekanec, Jágr) - 5. Kousal (V. Kočí, Radil), 44. Hemský (Kindl, Benák), 44. Krejčí (Hemský, Starý), 48. Bartek (T. Nosek, Somík). Rozhodčí: Turčan, Hribik - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 3667.

Kladno: Chábera - Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Macholda, Mocek, Černošek - Jágr, Plekanec, Dalecký - Hlaváč, Patera, Kuchler - Eberle, Lukáč, M. Látal - Kuchejda, Melka, Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Pardubice: M. Růžička - Benák, Kindl, Píša, Vašíček, Gawryletz, V. Kočí, M. Drtina - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, T. Nosek, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Šagát, T. Zohorna, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina.

V divoké přestřelce se radoval Třinec

I dva góly nové posily Jiřího Hudlera dopomohly hokejistům Třince k vítězství 6:4 nad Chomutovem. Útočník Calgary načal Piráty první brankou necelé čtyři sekundy před koncem první části, ale rozhodující náskok si Oceláři vytvořili ve druhém dějství, když v rozmezí necelých tří minut vstřelili tři branky. Hattrickem se blýskl David Květoň, spolehlivý Martin Růžička si připsal tři asistence. Oceláři využili celkem čtyři přesilovky.

Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 6:4 (1:0, 3:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 20. Hudler (M. Růžička, Varaďa), 32. D. Květoň (M. Růžička, Hrabal), 34. D. Květoň (Hrabal, Zíb), 35. Hudler (Hrabal), 45. Adamský (D. Květoň), 52. D. Květoň (Hudler, M. Růžička) - 27. D. Hruška (Zálešák, Michael Frolík), 40. Důras (M. Procházka, Gajovský), 46. Palin (D. Hruška, Pulpán), 56. Michael Frolík (Pulpán). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 5:12, navíc Palin (Chomutov) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 3377.

Třinec: Hamerlík - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Hudler, Zagrapan - D. Květoň, Peterek, Adamský - Polanský. Trenéři: Turek a Janků.

Chomutov: Kostúr (35. Hanuljak) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Trefný, Pavlas - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - Lušňák, Y. Treille, Hřebejk - Důras, Kraft, M. Procházka - Seman, Gajovský, Hromas. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

Zkušený Ručinský štěstí nepřinesl

Vítkovice prohrávaly po první třetině 1:2, ale dvěma góly v prostřední části utkání otočily. Zápas rozhodla branka Michala Barinky 34 vteřin před koncem druhé třetiny, když předtím litvínovští hráči nevyužili téměř dvouminutovou přesilovku 5:3.

Ručinský se objevil v litvínovské sestavě po měsíci a půl, kdy se spekulovalo o jeho údajných rozmíškách s trenéry. On to ale rázně popřel s tím, že si jen potřeboval odpočinout a dát se zdravotně do pořádku.

Verva Litvínov - Vítkovice Steel 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Lukeš (Hübl, Kubát), 12. Martynek (Stříteský, Hanzl) - 7. L. Kovář (Roman, Kolouch), 24. Burger z trestného střílení, 40. Barinka (Polák, Klimek). Rozhodčí: Hradil, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8, navíc Kubát - Polák oba 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2823.Třetiny: 2:1, 0:2, 0:0.

Litvínov: Francouz - Kubát, Kousalík, Zeman, Stříteský, Jareš, Martinka, Gula, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Smolka, Ručinský - Rapáč, R. Pšurný, Baláž. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Stehlík, Malík, Kovář, Voráček - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zbývající zápasy 31. kola se hrají dnes: 17.00 HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov, 17.30 Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec, 18.15 PSG Zlín - HC Kometa Brno, HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary.