Vancouver s Hronkem zvládl vstup do play off, Winnipeg v přestřelce porazil Colorado

22. 4. 2024 7:06
Obránce Filip Hronek prožil s Vancouverem povedený obrat v úvodním zápase play off NHL proti Nashvillu. Hokejisté Canucks na domácím ledě prohrávali po dvou třetinách 1:2, ale zvítězili 4:2. Winnipeg v přestřelce porazil Colorado 7:6. Z vítězství se radovali také New York Rangers a Florida.
Filip Hronek
Filip Hronek | Foto: Reuters

Vancouver se do šancí k vyrovnání dostával velice složitě. Nakonec udeřil z nenápadné akce na konci 49. minuty.

Hronek udržel puk v útočném pásmu a poslal ho za branku na Brocka Boesera, ten ho vrátil na modrou čáru ke Quinnu Hughesovi a kapitán Canucks zápěstím propálil všechno, co mu stálo v cestě.

Puk se před gólmanem otřel ještě o Piuse Suttera, jemuž byl nakonec gól připsán. Hronek měl původně asistenci.

O 12 vteřin později se Canucks poprvé v zápase dostali do vedení. Conor Garland vybojoval puk za brankou a v ideální pozici našel Dakotu Joshuu, jenž překlopil zápas na stranu domácích. Právě Joshua v závěru přidal ještě trefu do prázdné branky a pečetil tak výhru Vancouveru 4:2.

Už první třetina duelu mezi Winnipegem a Coloradem nabídla zajímavou podívanou. Vedení se v ní přelévalo ze strany na stranu a nakonec v ní padlo šest branek. Winnipeg na domácím ledě od sedmé minuty prohrával, ještě před polovinou úvodní dvacetiminutovky ale srovnal a ve dvanácté minutě zásluhou Vladislava Naměstnikova otočil na 2:1.

Hokejisté Avalanche si však vzali vedení zpět. K obratu jim stačilo pouhých 18 vteřin na přelomu patnácté a šestnácté minuty. Po brance Nathana MacKinnona ale náskok udrželi pouhých 50 vteřin.

Ve druhé třetině poslal Jets do vedení Adam Lowry a domácí až do konce zápasu náskok nepustili. Dvěma góly a asistencí se pod výhru 7:6 podepsal Kyle Connor. Colorado třemi body táhl obránce Cale Makar.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápasy:

Florida - Tampa Bay 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 7. Reinhart, 41. Verhaeghe, 58. M. Tkachuk - 17. Hagel, 60. Stamkos. Střely na branku: 28:19. Diváci: 19.356. Hvězdy zápasu: 1. Verhaege, 2. M. Tkachuk, 3. Barkov (všichni Florida). Stav série 1:0.

New York Rangers - Washington 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 25. Rempe, 25. Panarin, 27. Vesey, 57. Kreider - 28. Fehérváry. Střely na branku: 31:21. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. Goodrow, 3. Rempe (všichni NY Rangers). Stav série 1:0

Západní konference - 1. zápasy:

Winnipeg - Colorado 7:6 (3:3, 1:0, 3:3)

Branky: 29. a 44. Lowry, 46. a 49. Connor, 9. Morrissey, 12. Naměstnikov, 16. Scheifele - 7. Ničuškin, 15. Wood, 16. MacKinnon, 47. Lehkonen, 53. Makar, 60. Mittelstadt. Střely na branku: 23:45. Diváci: 15.225. Hvězdy zápasu: 1. Lowry, 2. Scheifele (oba Winnipeg), 3. Makar (Colorado). Stav série 1:0.

Vancouver - Nashville 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky: 50. a 59. Joshua, 21. E. Lindholm, 49. Q. Hughes - 17. Zucker, 31. O'Reilly. Střely na branku: 21:22. Diváci: 18.967. Hvězdy zápasu: 1. Joshua, 2. Q. Hughes (oba Vancouver). 3. O'Reilly (Nashville). Stav série 1:0.