Basketbalové reprezentantky prošly základní skupinou evropského šampionátu v Polsku bez ztráty, když vyhrály i poslední zápas nad Běloruskem 67:62. Do osmifinálové skupiny tak jdou s plným bodových ziskem.

K postupu do čtvrtfinále by jim mělo stačit, když v další fázi vyhrají jediné ze tří utkání s Litvou, Ruskem a Tureckem.

Běloruské hráčky na šampionátu už měly také jistý postup ze skupiny a do zápasu s českým celkem byly bez porážky a hrálo se tedy o vítězství ve skupině.

Český celek začal výborně, první čtvrtinu vyhrál jednoznačně 23:9 a ještě v poločase vedl o třináct bodů, ale pak se soupeř zlepšil a vyhrál zbývající dvě čtvrtiny 20:15 a 16:13, nicméně vítězky v závěru udržely nervy i když Bělorusky nepříjemně dotahovaly, ale český tým už dokázal vítězství nedal vzít.

Česká republika - Bělorusko 67:62 (23:9, 39:26, 54:46)

Nejvíce bodů: Elhotová 19, Vítečková 18, Kulichová a Bortelová po 10 - Snycinová a Levčenková po 10, Lichtarovičová 9. Fauly: 17:15. Trestné hody: 8/6 - 20/14. Trojky: 7:6.

Velká Británie - Izrael 72:51 (13:11, 37:24, 54:37)

Nejvíce bodů: Leedhamová 18, Butlerová a Staffordová po 14, Pageová 11 - Doronová 15, Cohenová 11, Suezová 7.

1. Česká republika 3 3 0 197:163 6

2. Bělorusko 3 2 1 185:148 5

3. Velká Británie 3 1 2 157:166 4

4. Izrael 3 0 3 148:212 3

Skupina A (Bydhošť):

Slovensko - Litva 57:46 (31:17), Turecko - Rusko 65:80 (27:45).

Skupina C (Katovice):

Černá Hora - Německo 76:64 (35:30), Polsko - Španělsko 63:78 (31:37).

1. Černá Hora 3 3 0 212:174 6

2. Španělsko 3 2 1 214:198 5

3. Polsko 3 1 2 191:208 4

4. Německo 3 0 3 193:230 3

Skupina D (Katovice):

Chorvatsko - Lotyšsko 61:67 (41:34), Řecko - Francie 55:64 (19:31).

Středa 22. června:

Skupina F (Katovice), 15:30 Chorvatsko - Černá Hora, 18:00 Francie - Španělsko, 20:30 Polsko - Lotyšsko.

Čtvrtek 23. června:

Skupina E (Bydhošť), 15:30 Velká Británie - Litva, 18:00 Bělorusko - Rusko, 20:30 Turecko - Česko.

Pátek 24. června:

Skupina F (Katovice), 15:30 Černá Hora - Francie, 18:00 Chorvatsko - Polsko, 20:30 Španělsko - Lotyšsko.

Sobota 25. června:

Skupina E (Bydhošť), 15:30 Litva - Bělorusko, 18:00 Velká Británie - Turecko, 20:30 Rusko - Česko.

Neděle 26. června:

Skupina F (Katovice), 15:30 Lotyšsko - Černá Hora, 18:00 Španělsko - Chorvatsko, 20:30 Francie - Polsko.

Pondělí 27. června:

Skupina E (Bydhošť), 15:30 Česko - Litva, 18:00 Rusko - Velká Británie, 20:30 Bělorusko - Turecko.